Справа № 600/5694/23-а
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Анісімов О.В.
Суддя-доповідач - Сушко О.О.
12 березня 2024 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Сушка О.О.
суддів: Залімського І. Г. Мацького Є.М. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 08 грудня 2023 року у справі за первісним адміністративним позовом Головного управління ДПС у Чернівецькій області до Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення податкового боргу, та за зустрічним позовом Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправними та скасування рішень,
В серпні 2023 року Головне управління ДПС у Чернівецькій області звернулось до суду з позовом до відповідача, в якому, з урахуванням зменшення позовних вимог, просило стягнути податковий борг з Кіцманського виробничого управління Житлово-комунального господарства (код ЄДРПОУ 03357599) з податку на додану вартість у сумі 812332,30 грн. до державного бюджету.
У вересні 2023 року Кіцманське виробниче управління Житлово-комунальне господарство звернулось до суду з зустрічним позовом до Головного управління ДПС у Чернівецькій області, в якому просило:
- визнати протиправними і скасувати податкове повідомлення-рішення від 03.04.2023 року № 00000/2547/ж10/24-13-04-07 про застосування штрафних санкцій до Кіцманського ВУЖКГ на суму 393 222 грн. та податкове повідомлення-рішення від 08.03.2023 року № 00000/1609/ж 10/24-13-04-07 про застосування штрафних санкцій до Кіцманського ВУЖКГ на суму 393 222 грн.;
- визнати протиправною бездіяльність ГУ ДПС у Чернівецькій області щодо не реєстрації податкових накладних за квітень-грудень 2020 року датою їх першочергового подання та зобов'язати ГУ ДПС у Чернівецькій області зареєструвати податкові накладні за квітень-грудень 2020 року датою їх першочергового подання на реєстрацію.
Відповідно до рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 08 грудня 2023 року позов Головного управління ДПС у Чернівецькій області до Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення податкового боргу, задоволено повністю.
Стягнуто з Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 812332 (вісімсот дванадцять тисяч триста тридцять дві) грн. 30 коп. до державного бюджету.
У задоволенні позову Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправними та скасування рішень, відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням Кіцманське виробниче управління житлово-комунального господарства подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позову Головного управління ДПС у Чернівецькій області та задовольнити зустрічний позов.
Розглянувши матеріали справи, колегія суддів апеляційної інстанції, дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що Кіцманське виробниче управління Житлово-комунального господарства, зареєстровано як юридична особа 11.03.1992 року, за адресою: вул. Незалежності, 66, м. Кіцмань, Чернівецька область, код ЄДРПОУ 03357599, перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Чернівецької області та має відкриті банківські рахунки.
З матеріалів справи вбачається, що Головним управлінням ДПС у Чернівецької області проведену камеральну перевірку відповідача за наслідком чого складено акт № 768/ж5/24-13-04-07/03357599 від 17.02.2023 року, яким встановлено відсутність реєстрації податкових накладних відповідачем в ЄРПН.
На підставі висновків такого акту перевірки, ГУ ДПС у Чернівецькій області прийнято податкові повідомлення-рішення форми «ПН» від 08.03.2023 року №00000/1609/ж10/24-13-04-07 на суму 393222,00 грн., від 03.04.2023 року №00000/2547/ж10/24-13-04-07 на суму 393222,00 грн.
Зазначені податкові повідомленням-рішенням надіслані на адресу Кіцманського виробничого управління Житлово-комунального господарства та вручені відповідно до вимог ПК України і на день пред'явлення позову, в розумінні ПК України є узгодженими.
Відповідно до наявного у справі розрахунку заборгованості Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства, за ним рахується податковий борг на суму 812332,30 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (14010100).
Також, Кіцманському виробничому управлінню Житлово-комунального господарства надсилалась податкова вимога форми «Ф» від 05.09.2019 року №84548-52 на суму 667902,95 грн. із рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення на офіційну адресу відповідача і які на день розгляду справи у суді не є відкликаною.
Суд першої інстанції при ухваленні оскарженого рішення виходив з обґрунтованості та доведеності позовних вимог, а відтак наявності підстав для задоволення первісного адміністративного позову.
Відмовляючи у задоволенні зустрічного адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач діяв на підставі, в межах та у спосіб, що передбаченні Конституцією та законами України.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.
Так, за змістом п. п. 20.1.4, 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення та запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов'язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
Положеннями п. п. 62.1.3. п. 62.1. ст. 62 ПК України встановлено, що однією з форм податкового контролю є перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Пуктом 75.1 статті 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Відповідно п. п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО.
Предметом камеральної перевірки також можуть бути, зокрема своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних;
Статтею 76 ПК України визначено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.
Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.
Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.
Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.
Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу.
Камеральні перевірки з питань, визначених статтею 39-3 цього Кодексу, проводяться з урахуванням вимог статті 39-3 цього Кодексу.
Нормами п. 86.1 ст. 86 ПК України визначено, що результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.
Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати.
Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого цим Кодексом (з урахуванням його продовження).
У разі незгоди платника податків з висновками акта такий платник зобов'язаний підписати такий акт перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта або окремо у строки, передбачені цим Кодексом.
Відтак, складання акту за результатами перевірки в разі виявлення порушень є обов'язком контролюючого органу, при цьому такий акт перевірки повинен містити детальний опис виявлених порушень, з посиланням на первинні документи, які були досліджені в ході її проведення.
Разом з тим, оцінка висновків акту перевірки надається уповноваженим законом органам влади при вирішенні спору щодо оскарження рішень, прийнятих на підставі такого акту.
Відповідачем було проведено камеральну перевірку позивача за наслідком чого складено акт № 768/ж5/24-13-04-07/03357599 від 17.02.2023 року, яким встановлено відсутність реєстрації податкових накладних відповідачем в ЄРПН.
Зокрема встановлено порушення п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України в частині відсутності реєстрації податкових накладних в ЄРПН виписаних за період квітень-грудень 2020 року.
Кіцманське виробниче управління житлово-комунального господарства визнає факт несвоєчасної реєстрації податкових накладних, виписаних у квітні-грудні 2020 року.
Згідно проведеної звірки, між даними податкових декларацій по ПДВ та Єдиному реєстру податкових накладних виявлено відхилення:
- за квітень 2020 року на загальну суму ПДВ 82812,00 грн. (задекларована сума податкових зобов'язань перевищує суму по зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних);
- за травень 2020 року на загальну суму ПДВ 82858,00 грн. (задекларована сума зобов'язань перевищує суму по зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних);
- за червень 2020 року на загальну суму ПДВ 82567,00 грн. (задекларована сума податкових зобов'язань перевищує суму по зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних);
- за липень 2020 року на загальну суму ПДВ 84923,00 грн. (задекларована сума податкових зобов'язань перевищує суму по зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних);
- за серпень 2020 року на загальну суму ПДВ 76095,00 грн. (задекларована сума податкових зобов'язань перевищує суму по зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних);
- за вересень 2020 року на загальну суму ПДВ 88062,00 грн. (задекларована сума податкових зобов'язань перевищує суму по зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних);
- зa жовтень 2020 року на загальну суму ПДВ 84904,00 грн. (задекларована податкових сума зобов'язань перевищує суму по зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних);
- за листопад 2020 року на загальну суму ПДВ 87859,00 грн. (задекларована податкових сума зобов'язань перевищує суму по зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних);
- за грудень 2020 року на загальну суму ПДВ 116364,00 грн. (задекларована податкових сума зобов'язань перевищує суму по зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних)
Разом відхилення на суму 786444,00 грн.
Положеннями п. 203.1 ст. 203 ПК України встановлено, що податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що наступають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Пунктом 202.1 ст. 202 ПК України звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням особливостей передбачених цією статтею.
Відповідно до п. 54.1. ст. 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній декларації) або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Нормами п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається з матеріалів справи, Кіцманське ВУЖКГ подало податкові декларації з податку на додану вартість:
- за лютий 2023 рік №9049288599 від 14.03.2023, відповідно до якої самостійно нараховано податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 114118,00 грн.;
- за березень 2023 рік №9085184936 від 19.04.2023, відповідно до якої самостійно нараховано податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 108476,00 грн.;
- за квітень 2023 рік №9117519161 від 22.05.2023, відповідно до якої самостійно нараховано податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 102877,00 грн.;
- за травень 2023 рік №9145220358 від 19.06.2023, відповідно до якої самостійно нараховано податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 125833,00 грн.
За змістом п. 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Згідно п.1201.1 ст.1201 ПК України, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Оскільки Кіцманським виробничим управлінням житлово-комунального господарства порушено строки визначені п. 201.10 статті 201 ПК України, в частині порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН за період з квітня 2020 року по грудень 2020 рік, ГУ ДПС у Чернівецькій області, керуючись п.1201.1 ст.1201 ПК України правомірно прийняло податкові повідомлення-рішення форми «ПН» від 08.03.2023 року №00000/1609/ж10/24-13-04-07 на суму 393222,00 грн., від 03.04.2023 року №00000/2547/ж10/24-13-04-07 на суму 393222,00 грн., а тому у задоволенні зустрічного позову необхідно відмовити.
Підпунктом 16.1.4. п. 16.1 ст. 16 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пункту 14.1.175 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно наявного у справі розрахунку заборгованості Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства, за ним рахується податковий борг на суму 812332,30 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (14010100), яка виникла у зв'язку із неповною сплатою грошових зобов'язань, визначених оскаржуваних податковими повідомленнями-рішеннями та сум узгодженого податкового зобов'язання, визначених самостійно первісним відповідачем в деклараціях з ПДВ.
Положеннями п. 57.3 ст. 57 ПК України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Визначений в п. 57.3 ПК України строк, відповідачем не сплачено вказаної суми грошових зобов'язань, податкові повідомлення-рішення форми «ПН» від 08.03.2023 року №00000/1609/ж10/24-13-04-07 та від 03.04.2023 року №00000/2547/ж10/24-13-04-07 в судовому порядку не скасовані, що свідчить про те, що така заборгованість є узгодженою.
Нормами п. 59.1 та 59.5 ст. 59 ПК України передбачено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Як зазначено позивачем у позовній заяві та підтверджується матеріалами справи, на адресу відповідача направлено податкову вимогу форми «Ф» від 05.09.2019 року №84548-52 на суму 667902,95 грн., яка на момент розгляду справи у суді є невідкликаною.
За змістом п.п. 95.1, 95.2 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Таким чином, за Кіцманським виробничим управлінням житлово-комунального господарства рахується узгоджена заборгованість на загальну суму 812332,30 грн.
Станом на день розгляду даної справи в суді вказана заборгованість в добровільному порядку відповідачем не погашена, докази зворотного в матеріалах справи відсутні, а тому наявні підстави для її стягнення за рішенням суду.
Щодо тверджень Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства, що з лютого 2023 року таке здійснює сплату ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ відповідно до статті 200 ПК України, а тому вважає, що за ними відсутнє зобов'язання по податкових деклараціях з податку на додану вартість, відповідно до якої самостійно нараховано податкове зобов'язання з податку на додану вартість, слід зазначити наступне.
Положеннями п. 87.9. ст. 87 ПК України встановлено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
При погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені. (п. 131.2. ст. 131 ПК України)
Згідно даних інтегрованої картки підтверджується, оплата Кіцманським виробничим управлінням Житлово-комунального господарства податку на додану вартість, проте первісний позивач та його посадові особи, з урахуванням вимог п. 87.9 ст. 87 ПКУ правомірно здійснювали зарахування коштів сплачених платником податків, в рахунок погашення податкового боргу.
Оскільки Кіцманське виробниче управління житлово-комунального господарства станом на день звернення Головного управління ДПС у Чернівецькій області з даним позовом, добровільно не було сплачено суму податкового боргу, доказів погашення наявного податкового боргу відповідачем суду не надано, відтак, податкова заборгованість відповідача у сумі 812332,30 грн. підлягає стягненню в судовому порядку.
У зв'язку з тим, що Кіцманським виробничим управлінням житлово-комунального господарства порушено строки визначені п. 201.10 статті 201 ПК України, в частині порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН за період з квітня 2020 року по грудень 2020 рік, ГУ ДПС у Чернівецькій області, керуючись п.1201.1 ст.1201 ПК України правомірно прийняло податкові повідомлення-рішення форми «ПН» від 08.03.2023 року №00000/1609/ж10/24-13-04-07 на суму 393222,00 грн., від 03.04.2023 року №00000/2547/ж10/24-13-04-07 на суму 393222,00 грн., отже, у задоволенні зустрічного позову слід відмовити.
Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, та повністю спростовуються встановленими у справі обставинами.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства залишити без задоволення, а рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 08 грудня 2023 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Головуючий Сушко О.О.
Судді Залімський І. Г. Мацький Є.М.