Рішення від 12.03.2024 по справі 340/10509/23

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/10509/23

Кіровоградський окружний адміністративний суду у складі судді Черниш О.А.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

відповідач: Департамент з питань виконання кримінальних покарань (04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81, код ЄДРПОУ 43501242)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, код ЄДРПОУ 20632802)

про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Департаменту з питань виконання кримінальних покарань про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.

Позов мотивував тим, що він до 31.05.2021 року перебував на обліку в ГУ ПФУ в Кіровоградській області та отримував пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" по лінії Міністерства внутрішніх справ України. На пенсію він пішов з посади старшого інспектора відділу режиму і охорони СІЗО УВС в Кіровоградській області. Позивач як особа з інвалідністю ІІ групи з числа ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС має право вибору пенсії. Він звернувся до відповідача за отриманням довідки про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року для перерахунку його пенсії. Проте відповідач безпідставно відмовив у видачі такої довідки. Тож позивач, посилаючись на висновки Верховного Суду у зразковій справі №160/8324/19, просить суд:

- визнати протиправними дії Департаменту з питань виконання кримінальних покарань щодо відмови у складанні довідки про грошове забезпечення станом на 01.11.2019 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";

- зобов'язати Департамент з питань виконання кримінальних покарань підготувати та надати йому довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.11.2019 року відповідно до вимог статей 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Ухвалою судді від 12.01.2024 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Цією ж ухвалою суд залучив до участі в справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Відповідач відзив на позовну заяву не подав.

Представник третьої особи подала до суду пояснення, у яких виклала заперечення проти позову, мотивовані тим, що підстави для видачі довідки, про яку просить позивач, відсутні.

Розглянувши справу в порядку спрощеного позовного провадження, суд установив такі обставини та дійшов до таких висновків.

ОСОБА_1 з 1976 року проходив службу в органах внутрішніх справ, під час проходження служби у 1988 році брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1), як особа з інвалідністю ІІ групи, щодо якої встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою.

Позивач у 1996 році звільнений зі служби в органах внутрішніх справ у запас через хворобу з посади старшого інспектора відділу режиму і охорони СІЗО УВС в Кіровоградській області у званні капітана внутрішньої служби.

УВС Кіровоградської області з 01.01.1997 року призначило позивачу довічну пенсію за вислугу років на підставі статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" у розмірі 86 % відповідних сум грошового забезпечення.

ГУ ПФУ в Кіровоградській області з 01.01.2007 року взяло позивача на облік та продовжило виплату йому пенсії за вислугу років на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Таку пенсію позивач отримував до жовтня 2010 року.

З 11.10.2010 позивачу за його заявою призначено державну пенсію по інвалідності та додаткову пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до статей 49, 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Виплату пенсії за вислугу років за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" припинено.

З 11.02.2013 року позивачу за його заявою призначено пенсію по інвалідності у розмірі пенсії за вислугу років відповідно до статті 23 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" - у розмірі 80 % відповідних сум грошового забезпечення.

У квітні 2018 року Південне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення осіб начальницького складу кримінально-виконавчої служби за постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" склало та подало до ГУ ПФУ в Кіровоградській області довідку №3.3/2271/Квт від 25.04.2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, за нормами, чинними на 01.03.2018 року.

На підставі цієї довідки ГУ ПФУ в Кіровоградській області у квітні 2018 року здійснило з 01.01.2018 року перерахунок пенсії, призначеної ОСОБА_1 по інвалідності на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Таку пенсію позивач отримував до травня 2021 року.

З 01.06.2021 року позивача за його заявою знову переведено на пенсію по інвалідності на умовах Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Виплату пенсії по інвалідності за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" припинено.

У червні 2023 року позивач звернувся до Департаменту з питань виконання кримінальних покарань із заявою від 02.06.2023 року, у якій просив видати йому довідку про грошове забезпечення станом на листопад 2019 року для здійснення перерахунку його пенсії.

Відповідач надав позивачу відповідь від 23.06.2023 року про відсутність підстав для видачі такої довідки.

Позивач, не погоджуючись з такою відмовою, звернувся до суду з цим позовом.

Вирішуючи спір, суд виходив з того, що Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992 pоку (надалі Закон №2262-XII) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до статті 1 Закону №2262-XII особи з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції та на службі на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Військовослужбовці, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, які стали особами з інвалідністю за умов, передбачених цим Законом, набувають право на пенсію по інвалідності.

Згідно зі статтею 7 Закону №2262-XII військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором. У разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до цього Закону та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", призначається одна пенсія за її вибором.

Відповідно до статті 10 Закону №2262-XII призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.

Згідно зі статтею 11 Закону №2262-XII умови, норми і порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і цим Законом.

Частиною 18 статті 43 Закону №2262-XII передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до частин 2, 3 статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам, які мають право на пенсію за цим Законом, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з частиною 4 статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Суд установив, що позивач є особою з інвалідністю внаслідок війни та йому призначено пенсію по інвалідності на умовах Закону №2262-XII, яку він отримував з лютого 2013 року по травень 2021 року. У цей період йому здійснювалися перерахунки пенсії відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-XII у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення особам, які проходили службу в органах кримінально-виконавчої системи.

Так, Кабінет Міністрів України відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-XII прийняв постанову №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (надалі - постанова КМУ №103).

Пунктом 1 постанови КМУ №103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Пунктом 3 постанови КМУ №103 постановлено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Пунктом 7 постанови КМУ №103 постановлено уповноваженим органам, у тому числі Міністерству юстиції, після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45.

Також пунктом 6 постанови КМУ №103 внесено зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (надалі - Порядок №45).

Так, абзацом 1 та 2 пункту 5 Порядку №45 (в редакції змін, внесених постановою КМУ №103) передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Постановою КМУ №103 додаток 2 до Порядку №45 - форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій викладено в новій редакції. Відповідно до цієї форми (у редакції постанови КМУ №103) до складу грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, включаються такі види грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років.

Згідно з пунктом 3 Порядку №45 на осіб, які звільнені із служби в органах, у підрозділах, закладах та установах виконання покарань МВС, у Державній кримінально-виконавчій службі (Державному департаменті з питань виконання покарань, Державній пенітенціарній службі, Мін'юсті) довідки видаються Мін'юстом.

Пунктом 6 Порядку №45 передбачено, що відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Під час дії постанови КМУ №103 ГУ ПФУ в Кіровоградській області у квітні 2018 року, керуючись абзацом 1 пункту 5 Порядку №45, здійснило перерахунок пенсії позивача по інвалідності на підставі довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, уповноваженого на той час Мін'юстом. До вказаної довідки включені такі види грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за спеціальним званням та відсоткова надбавка за вислугу років, що визначені станом на 1 березня 2018 року постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" за відповідною посадою, з якої позивач був звільнений зі служби.

Між тим, рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року в адміністративній справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, пункти 1, 2 постанови КМУ №103, а також зміни до пункту 5 Порядку №45, додатка 2 до Порядку №45 визнані протиправними та нечинними. Ці судові рішення набрали законної сили 05.03.2019 року.

Згодом частковим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 року у справі №826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019 року, визнано протиправним та скасовано пункт 3 постанови КМУ №103. Ці судові рішення набрали законної сили 19.11.2019 року.

Скасування окремих норм постанови КМУ №103 судовими рішеннями в адміністративних справах №826/3858/18, №826/12704/18 було спрямовано на відновлення прав відповідної категорії громадян, на яких вона поширювалася, а саме військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, яким пенсія призначена до 01.03.2018 року, та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) на належний перерахунок (після 01.01.2018 року та після 01.01.2016 року) пенсій із урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій, які їм не були враховані при масовому перерахунку пенсій відповідно до постанови КМУ №103.

У зв'язку з цим, з 05.03.2019 року виникли підстави для перерахунку пенсій військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії, визначених згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Також з 19.11.2019 року виникли підстави для перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням посадового окладу, окладу за спеціальним званням, відсоткової надбавки за вислугу років (стаж служби в поліції), а також усіх введених для поліцейських щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії, визначених згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

Суд зазначає, що відповідно до статей 43, 51, 63 Закону №2262-XII, Порядку №45 перерахунок раніше призначених за цим Законом пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Ці обставини зумовлюють обов'язок уповноважених органів скласти та подати до органів Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, визначивши у них розмір грошового забезпечення за відповідною/прирівняною посадою, за нормами, чинними на день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, що проходять дійсну службу. Органи Пенсійного фонду перераховують пенсії, обчислюючи їх розмір на підставі довідок, виданих відповідними уповноваженими органами.

З метою виконання вимог постанови КМУ №103 наказом Міністерства юстиції України від 30.03.2018 року №954/5 затверджено Перелік посад осіб рядового і начальницького складу органів, підрозділів, закладів та установ виконання покарань МВС, які прирівнюються до існуючих посад Державної кримінально-виконавчої служби України. Відповідно до цього переліку посади рядового і начальницького складу лікувально-трудових профілакторіїв, слідчих ізоляторів, установ виконання покарань МВС прирівнюються до аналогічних за назвою посад, визначених для установ виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України.

Суд установив, що позивач у 1996 році звільнений зі служби в органах внутрішніх справ з посади старшого інспектора відділу режиму і охорони СІЗО УВС в Кіровоградській області, яка прирівняна до посади старшого інспектора слідчого ізолятора ДКВС.

Грошове забезпечення осіб начальницького складу ДКВС за такими посадами регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Тому суд вважає, що оскільки підстави для чергового перерахунку пенсій, призначених за Законом №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення осіб начальницького складу ДКВС виникли з 05.03.2019 року, тому грошове забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, повинно бути визначене за нормами, чинними саме станом на 05.03.2019 року.

Обов'язок з видачі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій на осіб, які звільнені із служби в органах, у підрозділах, закладах та установах виконання покарань МВС, покладається на уповноважені органи Мін'юсту, зокрема на Департамент з питань виконання кримінальних покарань, який видає довідки за зверненнями заінтересованих осіб.

Втім, позивач не звертався до відповідача за отриманням оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії із зазначенням складових грошового забезпечення, що встановлені за відповідною посадою постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", за нормами, чинними станом на 05.03.2019 року.

Натомість у заяві від 02.06.2023 року він просив відповідача видати йому довідку про грошове забезпечення станом на листопад 2019 року для здійснення перерахунку його пенсії, а до суду з цим позовом звернувся з вимогою видати йому довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.11.2019 року.

У ході судового розгляду справи позивач не довів, що саме 01.11.2019 року виникли обставини, які б зумовлювали зміну розміру його пенсії, призначеної на підставі Закону №2262-XII, та покладали б на відповідний уповноважений орган обов'язок визначити змінений розмір грошового забезпечення станом на цю дату для перерахунку раніше призначеної пенсії і скласти відповідну довідку, а органи Пенсійного фонду - провести перерахунок пенсії на підставі такої довідки.

Посилання позивача на правові висновки Верховного Суду у зразковій справі №160/8324/19 (№Пз/9901/20/19) суд відхиляє, оскільки спір у зразковій справі виник у зв'язку із відмовою уповноваженим органом підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року із зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії.

Відповідач, розглядаючи заяву позивача від 02.06.2023 року, діяв правомірно, порушень прав позивача не вчиняв. Підстави для видачі довідки, про яку просить позивач, відсутні. Тому у задоволенні його позову слід відмовити.

Судові витрати сторони не понесли.

Керуючись статтями 9, 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 291, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. ЧЕРНИШ