Справа № 139/217/24
13 березня 2024 року смт Муровані Курилівці
Суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області Коломійцева В.І., отримавши матеріали, що надійшли з СПД №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя: АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого,
за ч. 1 ст. 190 КУпАП,-
До Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області надійшли матеріали з СПД №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 25.01.2024 о 21:00 год. по вул. Довга, 2 в с.Наддністрянське Могилів-Подільського району Вінницької області зберігав вогнепальну мисливську зброю ІЖ-к НОМЕР_1 , при цьому не мав відповідного документа дозвільного характеру на зберігання такої зброї.
При підготовці справи до розгляду, суддя встановила, що адміністративний матеріал, не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Частиною 1 ст. 190 КУпАП встановлено відповідальність за придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом.
Об'єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП є суспільні відносини у сфері державного контролю за придбанням, зберіганням, передачею іншим особам або продажем вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї. Вони регламентуються, зокрема, Законом України «Про національну поліцію», постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 № 576 «Про затвердження Положення про дозвільну систему», Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.1998 № 622.
Об'єктивна сторона вміненого ОСОБА_1 правопорушення полягає у зберіганні вогнепальної мисливської зброї без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом.
Однак, у поданому до суду протоколі: не зазначено, яку норму Інструкції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.1998 № 622, порушив ОСОБА_1 ; не наведено доказів, що виявлена в будинку ОСОБА_1 зброя належить до вогнепальної мисливської; не наведено доказів, про не отримання ОСОБА_1 документа дозвільного характеру на зберігання зброї від уповноваженого державного органу, відсутні документи, зазначені у відповідній графі протоколу: пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, характеристика, фототаблиця.
При цьому зазначено, що пояснення містяться на окремому аркуші, однак, до суду направлено лише протокол та рапорт чергового.
Крім того, як було встановлено, постановами суддів від 06.02.2024 та 23.02.2024 адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП, вже було повернуто до СПД № 1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення, однак органом поліції не усунуто жодного зазначеного вище недоліку.
У зв'язку з цим, суд не має змоги на підставі неналежно оформленого матеріалу встановити всі обставини, необхідні для правильного, всебічного та об'єктивного розгляду справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Таким чином, приходжу до висновку про необхідність повторного повернення даної справи до СПД №1 Могилів-Подільського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 245, 278 КУпАП, -
Матеріали справи, що надійшли з СПД №1 Могилів-Подільського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КУпАП повернути для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя