Справа № 139/216/24
13 березня 2024 року смт Муровані Курилівці
Суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області Коломійцева В.І., отримавши матеріали, що надійшли з СПД №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя: АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого,
за ст. 174 КУпАП, -
До Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області надійшли матеріали з СПД №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 174 КУпАП.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та матеріали додані до нього, вважаю за необхідне їх повернути з наступних підстав.
Так, у поданому до суду протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 25.01.2024 о 21:00 год. в населеному пункті за адресою вул. Гагаріна, 3 с.Наддністрянське Могилів-Подільського району Вінницької області ОСОБА_1 без причини здійснив стрільбу з вогнепальної мисливської зброї ІЖ-к НОМЕР_1 у невідведеному для цього місці.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно ст. 174 КУпАП передбачено відповідальність за стрільбу з вогнепальної чи холодної метальної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії або пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду в населених пунктах і в не відведених для цього місцях, а також у відведених місцях з порушенням установленого порядку.
Для визнання діяння таким, що передбачене ст. 174 КУпАП, обов'язковому встановленню підлягають такі складові об'єктивної сторони правопорушення обставини, як: вчинення протиправного діяння у вигляді стрільби, під якою необхідно розуміти здійснення хоча б одного пострілу; стрільба проводилась із зазначених у цій статті видів зброї; місце вчинення правопорушення.
Разом з тим, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано доказів, що вилучена у ОСОБА_1 зброя належить до вогнепальної мисливської; не додано протоколу вилучення зброї, а також документів, зазначених у відповідній графі протоколу: пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, хоча зазначено, що такі пояснення містяться на окремому аркуші, характеристика, фототаблиця. До суду направлено лише протокол та рапорт чергового.
При цьому, як було встановлено, 07.02.2024 та 23.02.2024 постановами суддів вищевказаний адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 174 КУпАП, вже був повернутий до СПД №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення, однак органом поліції не усунуто жодного зазначеного вище недоліку.
У зв'язку з цим, суд не має змоги на підставі неналежно оформленого матеріалу встановити всі обставини, необхідні для правильного, всебічного та об'єктивного розгляду справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Таким чином, приходжу до висновку про необхідність повторного повернення даної справи до СПД №1 Могилів-Подільського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 245, 278 КУпАП, -
Матеріали справи, що надійшли з СПД №1 Могилів-Подільського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст.174 КУпАП повернути для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: