Ухвала від 12.03.2024 по справі 580/10046/23

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 580/10046/23

УХВАЛА

12 березня 2024 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого-судді: Мельничука В.П.,

суддів: Бужак Н.П., Костюк Л.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції при розгляді апеляційної скарги Приватного акціонерного товариства «Азот» на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2023 року у справі за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства «Азот» до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИЛА:

Приватне акціонерне товариство «Азот» звернулось до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 08 червня 2023 року № 26835000404.

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2023 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, Приватне акціонерне товариство «Азот» подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове судове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 01 лютого 2024 року відкрито апеляційне провадження за вказаною апеляційною скаргою, встановлено строк для подання відзиву та витребувано з Черкаського окружного адміністративного суду адміністративну справу № 580/10046/23.

До Шостого апеляційного адміністративного суду з Черкаського окружного адміністративного суду надійшла вказана адміністративна справа.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2024 року призначено справу до апеляційного розгляду у відкритому судовому засіданні на 21 березня 2024 року.

До Шостого апеляційного адміністративного суду від Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків надійшло клопотання про участь у судовому засіданні, яке призначене на 21 березня 2024 року, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, яке обґрунтоване тим, що Відповідач перебуває за адресою: м. Харків, вул. Благовіщенська, 30. Крім того, постійні ракетні обстріли критичної інфраструктури, пошкодження енергосистеми та, як наслідок, нестабільність руху громадського транспорту та поїздів - унеможливлює прибуття представника Відповідача до зали судового засідання.

Розглянувши вказане клопотання, колегія суддів зазначає наступне.

Положеннями статті 195 КАС України визначений порядок участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

За змістом частини 1 статті 195 КАС України передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Частиною 2 статті 195 КАС України встановлено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Враховуючи, що Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків перебуває у значній віддаленості від місця знаходження Шостого апеляційного адміністративного суду, з огляду на подання відповідного клопотання у визначений ст. 195 КАС України строк та з дотриманням вимог ст. 195 КАС України, з метою дотримання процесуальних прав Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, колегія суддів вважає за необхідне задовольнити клопотання про участь Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Керуючись статтями 195, 241, 242, 243, 248, 311, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Клопотання Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.

Призначити розгляд апеляційної скарги Приватного акціонерного товариства «Азот» на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2023 року у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції на 21 березня 2024 року о 14 год. 00 хв. в приміщенні Шостого апеляційного адміністративного суду за адресою: м. Київ, вул. Князів Острозьких, 8, корп. 30, зал № 14 через систему програмного забезпечення «EasyCon» (за посиланням https://vkz.court.gov.ua).

Копію ухвали про участь Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду направити Північному міжрегіональному управлінню ДПС по роботі з великими платниками податків.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий-суддя: В.П. Мельничук

Судді: Н.П. Бужак

Л.О. Костюк

Попередній документ
117596758
Наступний документ
117596760
Інформація про рішення:
№ рішення: 117596759
№ справи: 580/10046/23
Дата рішення: 12.03.2024
Дата публікації: 14.03.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Шостий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них; податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (29.12.2025)
Дата надходження: 22.12.2025
Предмет позову: про визнання протиправним та скасування індивідуального акта
Розклад засідань:
21.03.2024 14:00 Шостий апеляційний адміністративний суд
30.09.2025 13:45 Черкаський окружний адміністративний суд
23.10.2025 10:00 Черкаський окружний адміністративний суд
12.11.2025 11:15 Черкаський окружний адміністративний суд
20.11.2025 10:00 Черкаський окружний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
БЄЛОВА ЛЮДМИЛА ВАСИЛІВНА
МЕЛЬНИЧУК ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
ЯКОВЕНКО М М
суддя-доповідач:
БЄЛОВА ЛЮДМИЛА ВАСИЛІВНА
ВАЛЕНТИНА ТИМОШЕНКО
ВАЛЕНТИНА ЯНКІВСЬКА
ЛАРИСА ТРОФІМОВА
ЛАРИСА ТРОФІМОВА
МЕЛЬНИЧУК ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ
ЯКОВЕНКО М М
відповідач (боржник):
Північне міжрегіональне управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків
Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків
Північне Міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків
заявник апеляційної інстанції:
Північне Міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків
заявник касаційної інстанції:
Приватне акціонерне товариство "Азот"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Приватне акціонерне товариство "Азот"
позивач (заявник):
Приватне акціонерне товариство "Азот"
Приватне акціонерне товариство "АЗОТ"
представник відповідача:
Ринденко Марина Сергіївна
представник позивача:
адвокат Хлівненко Павло Васильович
Чижов Костянтин Леонідович
суддя-учасник колегії:
АЛІМЕНКО ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
БЕЗИМЕННА НАТАЛІЯ ВІКТОРІВНА
БУЖАК НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА
ДАШУТІН І В
КОСТЮК ЛЮБОВ ОЛЕКСАНДРІВНА
ШИШОВ О О