Справа № 580/2641/23 Суддя (судді) суду 1-ї інстанції:
Валентин ГАРАЩЕНКО
Іменем України
11 березня 2024 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача Сорочка Є.О.,
суддів Єгорової Н.М.,
Коротких А.Ю.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.01.2024 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 (військова частина НОМЕР_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив:
- визнати протиправною бездіяльність НОМЕР_3 прикордонного загону імені ІНФОРМАЦІЯ_3 (військова частина НОМЕР_2 ), яка полягає у не повідомленні всупереч п. 4 наказу Адміністрації Держприкордонслужби України від 31.03.2022 №164-АГ «Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168» за формою, встановленою додатком 2 ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) про безпосередню участь ОСОБА_1 у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії за період з 01.08.2022 по 31.08.2022, з 01.09.2022 по 30.09.2022 та з 01.10.2022 по 12.10.2022;
- зобов'язати НОМЕР_3 прикордонний загін імені ІНФОРМАЦІЯ_3 (військова частина НОМЕР_2 ) повідомити відповідно п. 4 наказу Адміністрації Держприкордонслужби України від 31.03.2022 № 164-АГ «Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168» за формою, встановленою додатком 2 ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) про безпосередню участь ОСОБА_1 у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії за період з 01.08.2022 по 31.08.2022, з 01.09.2022 по 30.09.2022 та з 01.10.2022 по 12.10.2022;
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ), яка полягає у не прийняті на підставі п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 (із змінами) «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» наказу про призначення ОСОБА_1 додаткової винагороди у розмірі до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі в бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії за період з 01.08.2022 по 31.08.2022, з 01.09.2022 по 30.09.2022 та з 01.10.2022 по 12.10.2022;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) прийняти на підставі п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 (із змінами) «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» наказ про призначення ОСОБА_1 додаткової винагороди у розмірі до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі в бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії за період з 01.08.2022 по 31.08.2022, з 01.09.2022 по 30.09.2022 та з 01.10.2022 по 12.10.2022.
Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 15.01.2024 позов задоволено частково:
- визнано протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) щодо невиплати ОСОБА_1 на підставі пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 (із змінами) «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» додаткової винагороди у розмірі до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі в бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії за період з 31.08.2022 по 30.09.2022 у кількості 14 днів, з врахуванням проведених виплат за цей період.
- зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 на підставі пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 (із змінами) «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» додаткову винагороду у розмірі до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі в бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії за період з 31.08.2022 по 30.09.2022 у кількості 14 днів, з врахуванням проведених виплат за цей період. У задоволенні інших позовних вимог відмовлено.
Відповідач в апеляційній скарзі просить скасувати вказане судове рішення та ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні позову, оскільки вважає, що судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини справи, висновки суду не відповідають обставинам справи, судом неправильно застосовано норми матеріального права, порушено норми процесуального права.
Доводи апеляційної скарги ґрунтуються на тому, що підстави для нарахування та виплати спірної винагороди відсутні.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши підстави для апеляційного перегляду, колегія суддів дійшла таких висновків.
Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_1 наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) від 19.05.2022 №255-ОС зарахований до списків особового складу та поставлений на всі види забезпечення, як військовослужбовець, який призваний на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, ІНФОРМАЦІЯ_4. Цим же наказом призначено на посаду курсанта відділу підготовки молодших інспекторів центру підготовки молодших інспекторів.
Наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) від 04.07.2022 №237-вв позивача направлено для виконання бойових завдань у підпорядкування начальника зведеного відділу прикордонної служби (тип С) НОМЕР_4 прикордонного загону до окремого розпорядження.
Наведений наказ видано на підставі розпорядження Адміністрації Державної прикордонної служби України від 27.06.2022 №Ш/25-1359-Е.
З наданих військовою частиною НОМЕР_1 пояснень вбачається, що згідно окремих розпоряджень з грифом, зведений відділ прикордонної служби (тип С) НОМЕР_4 прикордонного загону виконував завдання на ділянці НОМЕР_3 прикордонного загону м. Чернігів.
Командиром НОМЕР_3 прикордонного загону імені ІНФОРМАЦІЯ_3 (військова частина НОМЕР_2 ) позивачу видано довідку №3196 від 14.10.2022, в тому що він приймав безпосередню участь у бойових діях або забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії на території Чернігівської області у такі періоди: з 05.07.2022 по 31.07.2022; з 01.08.2022 по 30.08.2022 року; з 01.09.2022 по 30.09.2022; з 01.10.2022 по 12.10.2022.
Начальник зведеного загону відділу прикордонної служби (тип С) НОМЕР_4 прикордонного загону підполковник ОСОБА_2 клопотав перед вищим керівництвом рапортом від 03.08.2022 (вх. №3/1500-22вх від 04.08.2022) щодо виплати винагороди у розмірі 70 000 грн, зокрема для солдата ОСОБА_1 , за 26 днів у період з 06.07.2022 по 31.07.2022, рапортом від 01.10.2022 (вх. №3928-22-вх від 03.10.2022) щодо виплати винагороди у розмірі 70 000 грн., зокрема для солдата ОСОБА_1 , за 13 днів у період з 01.09.2022 по 30.09.2022.
Натомість аналогічні рапорти про виплату позивачу підвищеної винагороди за серпень та жовтень 2022 року не подавались. Начальник зведеного загону відділу прикордонної служби (тип С) НОМЕР_4 прикордонного загону клопотав про виплату ОСОБА_1 додаткової винагороди у період серпня-жовтня 2022 року в розмірі 30 000 грн.
Наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) від 03.11.2022 № 384-вв на підставі розпоряджень від 16.09.2022 №Ш/25-2075-Е, від 07.10.2022 №Ш/25-2267-Е Адміністрації Державної прикордонної служби України з 13.10.2022 позивачу змінено місце перебування у відрядженні та перенаправлено з ділянки НОМЕР_3 прикордонного загону на ділянку НОМЕР_5 прикордонного загону для виконання бойових (спеціальних) завдань у складі зведеного відділу прикордонної служби (тип С) НОМЕР_4 прикордонного загону.
Позивач 12.01.2023 прибув після виконання бойових (спеціальних) завдань з ділянки НОМЕР_5 прикордонного загону, про що військовою частиною НОМЕР_1 видано наказ №16-вв від 12.01.2023.
Вважаючи свої права порушеними, оскільки додаткову винагороду не було виплаченого йому у встановленому розмірі, позивач звернувся до суду з позовом.
Суд першої інстанції в оскаржуваному рішенні дійшов висновків про те, що недотримання військовими частинами та формуваннями вимог Наказу № 392-АГ в частині обміну інформацією про участь військовослужбовця у бойових діях або забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів не може мати негативні наслідки для такого військовослужбовця, а отже, й не може впливати на його особисті права, в тому числі на право отримання спірної додаткової винагороди. У зв'язку із цим, суд першої інстанції вказав, що враховуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ), не вчинив дій, які передбачені законом, тому суд приходить до висновку про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо невиплати позивачу на підставі п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 (із змінами) "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" додаткової винагороди у розмірі до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі в бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії за період з 31.08.2022 по 30.09.2022 у кількості 14 днів, з врахуванням проведених виплат за цей період.
Щодо позовних вимог позивача до НОМЕР_3 прикордонного загону імені ІНФОРМАЦІЯ_3 (військова частина НОМЕР_2 ) про видачу довідки про безпосередню участь ОСОБА_1 у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії за період з 01.08.2022 по 31.08.2022, з 01.09.2022 по 30.09.2022 та з 01.10.2022 по 12.10.2022, то суд зазначив, що довідка військової частини НОМЕР_2 за №3196 від 14.10.2022 недійсною не визнавалась, тому є чинною, як наслідок відсутні підстави для повторної видачі аналогічної довідки, оскільки це не сприяє ефективному захисту порушених прав позивача.
Щодо вимог позивача про виплату додаткової винагороди у розмірі до 100 000 гривень за період з 01.08.2022 по 30.08.2022 та з 01.10.2022 по 12.10.2022, суд першої інстанції вказав, що наявні матеріали справи та витребувані судом докази, зокрема, рапорти керівників підрозділу де проходив службу позивач, не містять відомостей про безпосередню участь позивача у бойових діях за вказаний період, тому позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню.
Колегія суддів суду апеляційної інстанції при прийнятті цієї постанови виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 308 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Оскільки доводи та вимоги апеляційної скарги не стосуються рішення суду першої інстанції в частині позовних вимог, у задоволенні яких було відмовлено, то колегія суддів рішення суду у цій частині не переглядає.
Відповідно до статті 9-2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII під час дії воєнного стану військовослужбовцям щомісячно виплачується додаткова винагорода на умовах, у розмірах та в порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022 № 168 (далі - Постанова № 168) установлено, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським, а також особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць (крім осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, яким така винагорода виплачується пропорційно часу проходження служби в розрахунку на місяць), а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах .
Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).
Згідно пункту 2-1 вказаної Постанови порядок і умови виплати додаткової винагороди, а також одноразової грошової допомоги, передбачених цією постановою, визначаються керівниками відповідних міністерств та державних органів.
Адміністрація Державної прикордонної служби України 30.07.2022 прийняла наказ №392/0/81-22-АГ «Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168» (далі - Наказ №392-АГ).
Верховний Суд у постанові від 21.12.2023 у справі № 200/193/23 дійшов висновку про те, що вказаний наказ підлягає застосуванню для визначення порядку та умов виплати додаткової винагороди військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, передбаченої Постановою №168.
Згідно пункту 1 Наказу №392-АГ військовослужбовцям, крім випадків, передбачених цим наказом, які проходять військову службу в Адміністрації Державної прикордонної служби України, регіональних управліннях, органах охорони державного кордону, загонах морської охорони (у тому числі строкову), навчальних закладах, підрозділах спеціального призначення та органах забезпечення (далі - органи Держприкордонслужби) з дня призову (прийняття) на військову службу до дня виключення із списків особового складу органу Держприкордонслужби (у зв'язку із звільненням з військової служби) на період дії воєнного стану щомісячно здійснюється виплата додаткової винагороди в розмірі до 30 тисяч гривень у розрахунку на місяць пропорційно часу виконання відповідно до законодавства України обов'язків військової служби.
Додаткова винагорода збільшується до 100 тисяч гривень у розрахунку на місяць пропорційно часу безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах ведення бойових дій у період здійснення зазначених заходів.
Відповідно до пункту 12 Наказу №392-АГ виплата військовослужбовцям додаткової винагороди здійснюється щомісяця (у поточному місяці за попередній) на підставі наказів начальника (командира) органу Держприкордонслужби, а начальникам (командирам) органів Держприкордонслужби - на підставі наказів вищих начальників (командирів). До наказу про виплату додаткової винагороди, виходячи з розміру до 100 тисяч гривень на місяць, в обов'язковому порядку додаються узагальнені дані, отримані з документів, передбачених пунктами 4-6 цього наказу.
За змістом пунктів 4-5 Наказу №392-АГ підтвердження безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях або заходах, передбачених пунктом 2 цього наказу, здійснюється на підставі сукупності наявної інформації у таких документах:
1) бойового наказу (бойового розпорядження);
2) журналу бойових дій (службово-бойових дій, вахтового, навігаційно-вахтового, навігаційного журналу), журналу ведення оперативної обстановки, бойового донесення (підсумкового, термінового, позатермінового) або постової відомості (під час охорони об'єкта, на який було здійснено збройний напад);
3) рапорту (донесення) начальника (командира) підрозділу (тимчасово створеної групи військовослужбовців, зведеного загону, катерів і кораблів Морської охорони, екіпажу літака, вертольоту тощо) про участь кожного військовослужбовця (у тому числі з доданих або оперативно підпорядкованих підрозділів) у бойових діях, у виконанні бойових (спеціальних) завдань, із зазначенням військових звань, прізвищ, імен та по батькові, а також кількості днів участі військовослужбовців у таких діях та заходах.
Для військовослужбовців, відряджених до органів військового управління Держприкордонслужби, окрім документів, зазначених у пункті 4 цього наказу, безпосередня участь у бойових діях або заходах, передбачених пунктом 2 цього наказу, додатково підтверджується довідкою за формою, наведеною у додатку 1 до цього наказу, що видається начальником органу Держприкордонслужби, який веде (вів) бойові дії та, до якого для виконання і завдань відряджені військовослужбовці, із зазначенням періоду (кількості днів) такої участі.
Для військовослужбовців Держприкордонслужби, які відряджені до органів військового управління (штабів угрупувань військ (сил) або штабів тактичних груп), включених до складу діючих угрупувань військ (сил) Сил оборони держави, у підпорядкування яких вони передані, безпосередня участь у бойових діях або заходах, передбачених пунктом 2 цього наказу, підтверджується довідкою, виданою керівником відповідного органу військового управління, з відображенням у ній термінів безпосередньої участі у бойових діях або заходах кожного військовослужбовця.
У довідках, передбачених цим пунктом, обов'язково мають зазначатися відомості про підтверджуючі документи, передбачені пунктом 4 цього наказу.
З матеріалів справи вбачається, що згідно довідки, складеної командиром військової частити 2253 позивач приймав безпосередню участь у бойових діях або забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії на території Чернігівської області у такі періоди: з 01.08.2022 по 30.08.2022 року; з 01.09.2022 по 30.09.2022; з 01.10.2022 по 12.10.2022. Вказану довідку видано на підставі бойових наказів Адміністрації Держприкордонслужби № 104 гриф від 22.06.2022, від 106 гриф від 27.06.2022.
Також, начальник зведеного загону відділу прикордонної служби (тип С) НОМЕР_4 прикордонного загону підполковник ОСОБА_2 клопотав перед вищим керівництвом щодо виплати позивачу винагороди:
- за період з 01.08.2022 по 31.08.2022 у розмірі по 30 000 грн (рапорт від 01.09.2022 № 966);
- за період з 01.09.2022 по 30.09.2022 у розмірі по 30 000 грн (рапорт від 01.10.2022 № 1198);
- за період з 01.09.2022 по 30.09.2022 у 13 днів у розмірі по 70 000 грн (рапорт від 01.10.2022 № 1200).
Відтак, наведені документи містять відомості про те, що позивач у вересні 2022 року приймав безпосередню участь у бойових діях або забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії на території Чернігівської області у кількості 13 днів.
Також, як встановив суд першої інстанції із витягу з журналу бойових дій наданого військовою частиною НОМЕР_6 , ОСОБА_1 приймав безпосередню участь у бойових діях 31.08.2022, оскільки піддавався артилерійському обстрілу з боку населених пунктів держави-терориста російської федерації.
Наведені періоди підтверджуються довідкою, бойовими наказами (на які міститься посилання у довідці), журналом бойових дій та рапортом, тобто сукупністю визначених у Наказі №392-АГ документів.
Таким чином, як вірно встановив суд першої інстанції, у період з 31.08.2022 по 30.09.2022 у кількості 14 днів документально підтверджується факт участі позивача у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії.
Доводи відповідача про те, що у відповідача відсутні відомості про те, що позивач у період з 05.07.2022 по 12.10.2022 приймав участь у безпосередніх бойових зіткненнях, колегія суддів відхиляє, оскільки право на виплату спірної допомоги у підвищеному розмірі мають військовослужбовці, які «приймають безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів», а не лише ті, які приймають участь у безпосередніх бойових зіткненнях.
Ненадання відповідачу згаданого документального підтвердження не є підставою для позбавлення позивача права на отримання спірної винагороди у підвищеному розмірі.
Зважаючи на принцип «належного урядування», за наявності у особи права на отримання певної виплати, орган державної влади не вправі відмовляти у реалізації такого права, посилаючись при цьому на неналежне виконання повноважень іншим органом або його посадовою особою.
Посилання в апеляційній скарзі на те, що позивач мав щомісяця надсилати листи про свою безпосередню участь у бойових діях є безпідставним, оскільки норми чинного законодавства не передбачають такого обов'язку військовослужбовця.
Відтак, відповідач не спростував право позивача на отримання спірної винагороди у підвищеному розмірі за 14 днів у період з 31.08.2022 по 30.09.2022.
Підсумовуючи викладене, за результатами розгляду апеляційної скарги колегія суддів суду апеляційної інстанції дійшла висновку, що суд першої інстанції прийняв правильне рішення в частині задоволених позовних вимог.
Відповідно до пункту 30 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27.09.2001, рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя .
Згідно пункту 29 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 09.12.1994, статтю 6 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов'язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи
Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.
Інші доводи учасників справи висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні фактичних обставин та норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини.
Повноваження суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення встановлені статтею 315 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Відповідно до пункту першого частини першої статті 315 КАС за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
За змістом частини першої статті 316 КАС суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції з додержанням норм матеріального і процесуального права, на підставі правильно встановлених обставин справи, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване судове рішення - без змін.
Керуючись статтями 34, 243, 311, 316, 321, 325, 328, 329, 331 КАС, суд
Апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) залишити без задоволення, а рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 15.01.2024 - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Суддя-доповідач Є.О. Сорочко
Суддя Н.М. Єгорова
Суддя А.Ю. Коротких