12 березня 2024 рокусправа № 380/23005/23
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Львівської обласної військової адміністрації про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Львівської обласної військової адміністрації (далі - Львівська ОВА, відповідач) з такими вимогами:
- визнати протиправною відмову Львівської обласної військової адміністрації щодо розгляду звернення ОСОБА_1 , зареєстрованого Урядовим контактним центром за № РИ-16177817;
- зобов'язати Львівську обласну військову адміністрацію розглянути звернення ОСОБА_1 , зареєстроване Урядовим контактним центром за №РИ-16177817 у встановленому законом порядку.
В обґрунтування позовних вимог вказав, що 25.09.2023 через Урядовий контактний центр подав звернення до Львівської ОВА, у якому просив надіслати додане ним звернення із додатком до усіх навчальних закладів області мистецької освіти (музичний напрямок). Від Урядового контактного центру позивач отримав відповідь про повернення відповідачем його звернення з коментарем про те, що надсилання пропозицій знайомства з неповнолітніми особами не належить до компетенції Львівської ОВА. Позивач дії відповідача щодо повернення звернення від 25.09.2023 вважає протиправними, оскільки воно було оформлене належним чином і подане у встановленому законодавством порядку. Вважає, підстав для відмови в розгляді звернення та його повернення не було.
Відповідач позов не визнає з підстав викладених у відзиві (а.с. 49-50), просить суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі. На обґрунтування своєї позиції зазначає, що звернення, котре є предметом даного спору, не розглядалось Львівською обласною державною (військовою) адміністрацією, оскільки не надходило в установленому порядку від Урядового контактного центру і не було в автоматичному порядку зареєстровано в електронному документообігу системи «Megapolis.DocNet».
Від позивача надійшла відповідь на відзив (а.с. 66), де він наголосив на тому, що аргументи позивача суперечать матеріалам справи, оскільки у відповіді Урядового контактного центру зазначено, що звернення було скероване до Львівської ОВА, яке вона повернула до Урядового контактного центру з коментарем «Надсилання пропозицій знайомства з неповнолітніми особами не належить до компетенції Львівської ОВА».
Суд дослідив долучені до матеріалів справи заяви по суті справи, письмові та електронні докази і встановив такі фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини:
25.09.2023 ОСОБА_1 надіслав через Урядовий контактний центр до Львівської обласної військової адміністрації електронне звернення від 25.09.2023 такого змісту (а.с.10):
« ОСОБА_1
АДРЕСА_2
НОМЕР_2 (Telegram)
ІНФОРМАЦІЯ_1
Відповідно до ст. 34 Конституції України, кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про інформацію", інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про інформацію", кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Враховуючі викладене,
1. Передати інформацію, що міститься у файлі, що доданий до звернення з назвою "Лист.pdf" до кожного учня, випускника, відрахованих навчального закладу жіночої статі до двадцяти п'яти років, які мають неповну дієздатність (у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років), а також повну дієздатність (що досягли вісімнадцяти років) чи були емансиповані (дієздатні особи від шістнадцяти років);
2. На виконання ст. 15 Закону України "Про звернення громадян" надати докази щодо передання інформації;
3. На підставі ст. 32 Конституції України, Закону України "Про захист персональних даних", не допустити передачу персональних даних, які зазначені у цим зверненні, за винятком додатку до нього;
4. Відповідь та/або будь-яку комунікацію здійснювати за адресою електронної пошти заявника: ІНФОРМАЦІЯ_1 Додаток: лист.
З повагою,
25.09.2023 ОСОБА_1 »
Це звернення було прийняте та зареєстроване фахівцем Урядового контактного центру за номером РИ-16177817, після чого передано Львівській ОДА для розгляду, що підтверджується роздруківкою з електронного кабінету заявника на сайті Урядового контактного центру (ukc.gov.ua/portal/appeals/845408; а.с.13,14).
Надалі заявник отримав через електронний кабінет Урядового контактного центру відповідь такого змісту (а.с. 14):
«Відповідно до пункту 2 Порядку взаємодії Офісу Президента України, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України та державної установи "Урядовий контактний центр" із забезпечення належного реагування на звернення, які надходять за допомогою засобів телефонного зв'язку та з використанням Інтернету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 976, Урядовий контактний центр приймає звернення, здійснює їх реєстрацію, попередній розгляд та передає Офісу Президента України, державним колегіальним органам, органам виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України відповідно до компетенції, проводить моніторинг розгляду звернень, надає заявникам необхідні роз'яснення, довідкову інформацію за допомогою засобів телекомунікації, а також відповіді на звернення з питань, що не потребують розгляду органами.
Повідомляємо, що Ваше звернення від 25.09.2023 року № РИ-16177817, враховуючи Ваше прохання, Центром було передано Львівській обласній державній адміністрації для розгляду та відповідного реагування. Львівська обласна державна адміністрація повернула зазначене звернення до Урядового контактного центру з коментарем «Надсилання пропозицій знайомства з неповнолітніми особами не належить до компетенції Львівської ОВА». З вищезазначених причин Ваше звернення не може бути надіслано».
При прийнятті рішення суд керується такими правовими нормами:
Відповідно до статті 40 Конституції України передбачено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про звернення громадян» (далі - Закон №393/96-ВР) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, медіа, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги (стаття 3 Закону № 393/96-ВР).
Статтею 5 Закону № 393/96-ВР встановлено вимоги до звернення. Так, звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань. Звернення може бути усним чи письмовим.
Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронне звернення).
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування кваліфікованого електронного підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.
Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду (стаття 7 Закону № 393/96-ВР). Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення. Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями. Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.
Відповідно до частини третьої статті 15 Закону України «Про звернення громадян» відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку надається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.
За змістом статті 19 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.
Відповідно до частини першої статті 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
Державна установа «Урядовий контактний центр» створена згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 травня 2009 року № 579-р з метою забезпечення оперативного реагування органів виконавчої влади на звернення громадян, підприємств, установ та організацій, суб'єктів підприємницької діяльності, органів місцевого самоврядування та їх взаємодії під час розгляду таких звернень. Відповідно до Положення Про Єдину систему опрацювання звернень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 № 976 «Деякі питання Єдиної системи опрацювання звернень», Єдина система опрацювання звернень складається із суб'єктів, які за допомогою засобів телекомунікації забезпечують за принципом «єдиного вікна» належне реагування органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, державних колегіальних органів (далі - органи), на звернення громадян, фізичних осіб - підприємців, підприємств, установ, організацій, органів місцевого самоврядування. До суб'єктів Єдиної системи належать державна установа «Урядовий контактний центр» (далі - Урядовий контактний центр), регіональні контактні центри Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва і Севастополя (далі - регіональні контактні центри), контактні центри та довідкові телефонні лінії органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України, державних колегіальних органів, приймальня Кабінету Міністрів України.
Також постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 № 972 «Про реалізацію експериментального проекту із створення «єдиного входу» опрацювання звернень громадян та запитів на публічну інформацію», виконання функцій «єдиного входу» опрацювання звернень громадян та запитів на публічну інформацію в рамках реалізації експериментального проекту було покладено на Урядовий контактний центр.
При цьому, Порядок взаємодії Офісу Президента України, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України та державної установи «Урядовий контактний центр» із забезпечення належного реагування на звернення, які надходять за допомогою засобів телефонного зв'язку та з використанням Інтернету (далі - Порядок взаємодії), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 №976 «Деякі питання Єдиної системи опрацювання звернень».
Відповідно до пункту 2 Порядку взаємодії, Урядовий контактний центр приймає звернення, здійснює їх реєстрацію, попередній розгляд та передає органам (Офісу) відповідно до компетенції, проводить моніторинг розгляду звернень, надає заявникам необхідні роз'яснення, довідкову інформацію за допомогою засобів телекомунікації, а також відповіді на звернення з питань, що не потребують розгляду органами.
З цією метою в Урядовому контактному центрі створюється і діє Єдина електронна база даних звернень (далі - база звернень), до якої забезпечується доступ органів та Офісу.
Відповідно до пункту 3 Порядку взаємодії, на звернення створюється електронна реєстраційна картка, в якій зазначаються: прізвище, власне ім'я та по батькові заявника - фізичної особи або заявника - юридичної особи (найменування підприємства, установи, організації), номер контактного телефону, місце проживання заявника - фізичної особи або місцезнаходження заявника - юридичної особи, електронна та поштова адреси (відомості про інші засоби зв'язку), суть порушеного питання, пропозиції (зауваження), заяви (клопотання), скарги, дата подання звернення. Інформація про власне ім'я та по батькові заявника зазначається в разі його наявності. Також за згодою заявника можуть зазначатися інші відомості, включаючи вік, стать тощо. Кожному зверненню надається індивідуальний номер.
Пунктом 5 Порядку взаємодії визначено, що зареєстроване Урядовим контактним центром звернення у той же день надходить в електронній формі органові (Офісу).
Пунктом 6 Порядку взаємодії зазначено, що орган (Офіс) вносить до бази звернень інформацію про посадову особу, яка відповідає в органі (Офісі) за забезпечення розгляду звернень (прізвище, власне ім'я та по батькові, посада, контактний телефон і службова електронна адреса). Не допускається повторна (дублетна) реєстрація звернень органом (Офісом) у базі звернень чи відомчій системі документообігу відповідно.
Згідно пункту 9 Порядку взаємодії у разі коли питання, порушені у зверненні, не належать до компетенції органу (Офісу), інформація про це вноситься до бази звернень.
Урядовий контактний центр протягом одного робочого дня перевіряє інформацію та у разі її обґрунтованості вносить в базу звернень інформацію про нового виконавця звернення, якому відповідне звернення за фактом внесення надходить в електронній формі на виконання; у разі її необґрунтованості повертає звернення органові (Офісу) із відповідним поясненням.
Відповідно до пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 № 972 «Про реалізацію експериментального проекту із створення "єдиного входу" опрацювання звернень громадян та запитів на публічну інформацію», взаємодія Урядового контактного центру та учасників щодо реалізації експериментального проекту, у тому числі надсилання документів, матеріалів і повідомлень, передбачених цим Порядком, здійснюється в електронній формі.
Відповідно до пункту 11 Порядку взаємодії, про хід та результати розгляду звернень органи (Офіс) повідомляють заявникам в установленому порядку. Орган (Офіс) реєструє листи, якими інформуються заявники про хід та результати розгляду звернень, у базі звернень без повторної (дублетної) реєстрації у відомчій системі документообігу. Під час реєстрації листа в реєстраційну картку бази звернень обов'язково вноситься його електронний примірник або фотокопія.
Суд за наслідками встановлення фактичних обставин справи встановив такі спірні правовідносини:
ОСОБА_1 звернувся через Урядовий контактний центр до Львівської обласної військової адміністрації зі з електронним зверненням від 25.09.2023. В особистий кабінет заявника на сайті Урядового контактного центру надійшла відповідь про те, що звернення від 25.09.2023 року № РИ-16177817 Центром було передано на розгляд Львівській обласній державній адміністрації, яка повернула зазначене звернення до Урядового контактного центру з коментарем «Надсилання пропозицій знайомства з неповнолітніми особами не належить до компетенції Львівської ОВА».
Аргументи відповідача на обґрунтування заперечень на позов зводяться до того, що звернення ОСОБА_1 від 25.09.2023 № РИ-16177817 відсутнє у системі електронного документообігу обласної державної адміністрації «Megapolis.DocNet», не надходило на розгляд до адміністрації та, відповідно, не розглядалось нею.
Здійснюючи оцінку аргументів сторін та досліджених доказів суд при вирішенні цього спору керується такими мотивами:
кожен громадянин має право звернутись до уповноваженого органу із заявою про сприяння в реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством його прав та інтересів або повідомити про порушення чинного законодавства. Зазначеному праву кореспондує обов'язок державного органу, органу місцевого самоврядування, до якого надійшло таке звернення, об'єктивно та вчасно його розглянути, надати вмотивовану відповідь у строки, встановленні статтею 20 Закону №393/96-ВР, і повідомити про наслідки такого розгляду. При цьому цей Закон встановлює, що розгляд звернення має здійснювати орган, до повноважень якого належить вирішення порушеного у зверненні питання; якщо ж питання, порушені в одержаному зверненні, не входять до їх повноважень, воно пересилається за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється особу, яка подала звернення.
Порядок подання електронних звернень детально описано в Правилах подання звернень до Офісу Президента України, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України через веб-сайт Урядового контактного центру (далі - Правила), які розміщені на офіційному сайті Урядового контактного центру (https://ukc.gov.ua/pravyla-podannya-zvernen/pravyla-podannya-zvernen/).
Так, згідно цих Правил для подання звернення до Кабінету Міністрів України в електронній формі через веб-сайт Урядового контактного центру заявнику потрібно пройти процедуру реєстрації, заповнивши відповідну форму, або авторизуватися у разі попередньої реєстрації, після цього натиснути кнопку «Створити звернення», де у текстовому полі слід стисло і чітко сформулювати суть свого звернення; до обов'язкового текстового звернення можна додатково долучити 5 файлів у визначених Правилами форматах об'ємом до 5 Мб кожен. Також в Правилах роз'яснено, що у випадку коректного заповнення форми звернення фахівець розподіляє (передає) його на розгляд органу відповідно до компетенції. Вказано, що поточний статут та хід розгляду звернення можна відслідкувати у особистому кабінеті заявника.
У цій справі позивач скористався описаним способом подання електронного звернення до Львівської ОВА - через веб-сайт Урядового контактного центру, оформив та подав його належним чином, із дотриманням Правил для подання звернень. Урядовий контактний центр скерував звернення ОСОБА_1 до Львівської ОВА для розгляду та реагування, що підтверджується відповіддю, яка надійшла в особистий кабінет позивача на сайті Центру (а.с.13).
Суд ухвалою зобов'язав відповідача надати суду:
- копію звернення та усіх доданих до нього документів, які надійшли на розгляд Львівської ОВА від ОСОБА_1 через Урядовий контактний центр;
- копію рішення, прийнятого за результатом розгляду цього звернення.
Відповідач повідомив суд, що звернення ОСОБА_1 № РИ-16177817 від 25.09.2023 не розглядалось Львівською ОВА, оскільки не надходило в установленому порядку від Урядового контактного центру і не було зареєстровано в електронному документообігу відповідача. На підтвердження відсутності у системі документообігу цього звернення надав суду довідку № 03-16/0/2-23 від 17.10.2023 адміністративного управління апарату Львівської обласної державної адміністрації та скріншот з системи електронного документообігу (а.с.54,55).
Оцінюючи зазначені обставини та надані докази, суд звертає увагу на те, що Львівська ОВА, відповідно до Закону України «Про звернення громадян», зобов'язана вчинити одну із визначених дій:
- повернути звернення з відповідним роз'ясненням (звернення оформлене без дотримання зазначених вимог, визначених у статті 5 цього Закону; звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою);
- переслати за належністю відповідному органу чи посадовій особі, до повноважень яких входить розгляд конкретного звернення;
- ухвалити рішення про припинення розгляду звернення;
- розглянути звернення по суті та прийняти рішення про задоволення вимог або про відмову у задоволенні вимог.
У цій ситуації відповідач відмовився розглядати належно оформлене та подане у встановлений спосіб електронне звернення, повернувши його до Урядового контактного центру з коментарем про те, що задоволення вимог звернення ОСОБА_1 від 25.09.2023 не належить до компетенції Львівської ОВА. При цьому відмова розглядати звернення від 25.09.2023 та його повернення без розгляду були здійснені в позапроцесульний спосіб невстановленою посадовою особою відповідача, що відповідає за взаємодію із Урядовим контактним центром, та має відповідні права доступу до електронних систем діловодства відповідача. Адже звернення ОСОБА_1 від 25.09.2023, зареєстроване Центром за №РИ-16177817, було передане Центром Львівській ОВА для розгляду, що підтверджується даними самого Центру (а.с.14), а надалі було повернуто без реєстрації у внутрішній системі електронного документообігу «Megapolis.DocNet» Львівської ОВА. Отже, звернення ОСОБА_1 не було зареєстроване в системі діловодства відповідача та не розглядалося у встановленому законом порядку повноважною особою відповідача, що підтверджує сам відповідач у відзиві на позов. Разом з тим, в контексті обставин цієї справи суд не ставить собі завдання з'ясовувати, хто з службовців відповідача має відповідні рівні доступу до електронних систем документообігу, що дозволяють повертати звернення громадян Урядовому контактному центру без їх реєстрації в системі діловодства Львівської ОВА з відповідними коментарями (детально описано вище) - ці питання не входять в предмет доказування у цій справі та свідчать про проблему з належною організацією діловодства відповідача, а не про відсутність звернення чи про законність його повернення. Тому суд відхиляє аргументи відповідача як такі, що спрямовані на приховування фактичних обставин справи, оскільки після отримання позовної заяви з додатками відповідач мав достатньо часу для з'ясування того, хто з його службовців повернув звернення ОСОБА_1 від 25.09.2023 Урядовому контактному центру з описаним вище коментарем замість реєстрації в системі діловодства та передачі для розгляду керівнику чи іншій уповноваженій особі. Отже, проблеми відповідача щодо належної організації функціонування власного діловодства не виправдовують порушення права позивача на розгляд звернення у встановленому законом порядку.
Оскільки відповідач не розглянув звернення позивача по суті (не задовільнив/відмовив в задоволенні звернення), не направив його за належністю та не мав визначених Законом підстав для його повернення, то доводи позивача про порушення відповідачем його права розгляд звернення у встановлені законом строки є обгрунтованими. Відтак, суд розцінює дії Львівської ОДА щодо повернення звернення ОСОБА_1 від 25.09.2023 Урядовому контактному центру як протиправну відмову прийняти та розглянути належно оформлене та подане у встановленому законом порядку звернення громадянина. Отже, відповідач порушив вимоги абзацу першого статті 7 Закону України «Про звернення громадян» (звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду).
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. Відповідно до пункту 10 частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів. З метою ефективного захисту порушених прав позивача Львівську ОВА слід зобов'язати прийняти та належним чином розглянути звернення ОСОБА_1 від 25.09.2023, зареєстроване Урядовим контактним центром за № РИ-16177817.
З огляду на наведені мотиви суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
Суд не здійснює розподіл судових витрат відповідно до норм статті 132 КАС України, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а сторони не надали суду доказів понесення інших видів судових витрат, що підлягають розподіли при постановленні рішення суду.
Керуючись ст.ст. 9, 19-20, 22, 25-26, 90, 229, 241-246, 250, 251, 255, 295 КАС України, суд -
Адміністративний позов задовільнити повністю.
Визнати протиправною відмову Львівської обласної військової адміністрації щодо прийняття та розгляду звернення ОСОБА_1 від 25.09.2023, зареєстрованого Урядовим контактним центром за № РИ-16177817.
Зобов'язати Львівську обласну військову адміністрацію (79008, Львівська область, місто Львів, вул. Винниченка, буд. 18; ідентифікаційний код 00022562) прийняти звернення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) від 25.09.2023, зареєстроване Урядовим контактним центром за № РИ-16177817, та розглянути це звернення у встановленому Законом України «Про звернення громадян» порядку.
Судові витрати не розподіляти.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення, апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СуддяМоскаль Ростислав Миколайович