Ухвала від 11.03.2024 по справі 120/601/22-а

УХВАЛА

м. Вінниця

11 березня 2024 р. Справа № 120/601/22-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Яремчука Костянтина Олександровича, розглянувши в письмовому провадженні заяву представника відповідач про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Липовецької міської ради Вінницького району Вінницької області.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 12 травня 2022 року позовну заяву задоволено. Таким рішенням зокрема зобов'язано Липовецьку міську раду надати ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 кожному окремо дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,00 та для ведення особистого селянського господарства на території Липовецької міської ради, за межами с. Нападівка (Липовецької територіальної громади) Вінницького району Вінницької області.

У зв'язку із набранням рішенням суду законної сили 27 червня 2022 року видано виконавчий лист.

29 лютого 2024 року відповідачем подано до суду заяву про відстрочення виконання судового рішення.

Ухвалою суду від 01 березня 2024 року таку заяву призначено до розгляду на 11 березня 2024 року.

Проте у судове засідання стягувачі не з'явилися. Водночас матеріали адміністративної справи не містять доказів належного повідомлення стягувачів про дату, час та місце розгляду заяви про відстрочення виконання рішення судового рішення.

Від представника боржника 11 березня 2024 року надійшла заява, у якій просив розгляд заяви про відстрочення виконання судового рішення здійснювати за його відсутності.

Особливості розгляду відстрочення виконання рішення суду визначені статтею 378 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, частиною 1 цієї статті передбачено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Відповідно до частини 2 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Відтак аналіз наведених приписів свідчить про те, що суд вправі розглянути заяву про відстрочення виконання рішення суду у разі неприбуття у судове засідання осіб лише у випадку, якщо такі особи були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду такої заяви.

Однак матеріали справи не містять доказів належного повідомлення стягувачів про дату, час і місце розгляду поданої заяви, що є перешкодою для розгляду такої.

Разом із тим статтею 378 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено наслідки неприбуття в судове засідання осіб, які не були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, а тому застосуванню підлягає частина 6 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Таким чином, слід застосувати аналогію процесуального закону, зокрема приписи статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 1 частини 1 якої визначено, що суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні у разі неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання.

За наведених обставин розгляд заяви про відстрочення виконання рішення суду слід відкласти на підставі пункту 1 частини 2 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 7, 205, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Відкласти розгляд заяви про відстрочення виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 12 травня 2022 року на 10 квітня 2024 р. о 14:00 год. в залі судових засідань № 2 Вінницького окружного адміністративного суду.

Ухвала суду першої інстанції оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 КАС України.

Суддя Яремчук Костянтин Олександрович