08 березня 2024 рокуЛьвівСправа № 380/19793/23 пров. № А/857/23050/23
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Матковської З.М.
суддів- Кузьмича С.М., Ніколіна В.В.
розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 06 листопада 2023 року у справі №380/19793/23 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії (головуючий суддя першої інстанції Мартинюк В.Я., час ухвалення - у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження, місце ухвалення м. Львів, дата складання повного тексту - 06.11.2023),-
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області ( далі - ГУ ПФУ у Львівській області ) в якому просить: визнати протиправними дії від 21 липня 2023 року щодо відмови видати довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на січень 2020 року - за прирівняною посадою головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби із зазначенням виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за грудень 2019 року - за прирівняною посадою головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області; зобов'язати видати довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на січень 2020 року - за прирівняною посадою головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби із зазначенням виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за грудень 2019 року - за прирівняною посадою головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
На обгрунтування позовних вимог зазначає, що вона з 05.01.1981 року по 05.02.2018 року працювала на посадах, що належать до посад державної служби, стаж роботи на таких посадах становить більше 37 років та з 05.02.2018 року її звільнено з посади головного спеціаліста відділу обслуговування громадян в Галицькому районі м.Львова у зв'язку з реорганізацію управління на підстав пункту 4 частини першої статті 83 та пункту 1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу». Не погодившись з довідками, які були підготовлені та видані на її думку з порушенням п.4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №622 від 14.09.2016 року та постанови Правління Пенсійного фонду України «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» №1-3 від 17 січня 2017 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08 лютого 2017 року за № 180/30048, звернулася до відповідача із заявою від 03.07.2023 щодо видачі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, однак отримала листа від 21.07.2023 року, яким відмовлено у видачі таких довідок. Вважає дії відповідача щодо відмови видати довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця протиправними, а відтак звернулася з позовом до суду.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 06 листопада 2023 року позов задоволено. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови видати ОСОБА_1 довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на січень 2020 року - за прирівняною посадою головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби із зазначенням виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за грудень 2019 року - за прирівняною посадою головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області видати ОСОБА_1 довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на січень 2020 року - за прирівняною посадою головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби із зазначенням виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за грудень 2019 року - за прирівняною посадою головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на користь ОСОБА_1 1073,60 грн. судового збору.
Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій зазначає, що вважає рішення суду першої інстанції незаконним, оскільки висновки суду не відповідають обставинам справи та рішення прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Апелянт зазначає, що в шатному розписі Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області відсутня посада державної служби відповідної групи оплати праці, прирівняної до останньої посади ОСОБА_2 , а саме головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області. Просить скасувати рішення Львівського окружного адміністративного суду від 06 листопада 2023 року та ухвалити нове, яким в задоволенні позову відмовити.
Позивачкою поданий відзив на апеляційну скаргу, суть якого зводиться до того, що рішення суду є законним та обґрунтованим, прийнятим з дотриманням норм процесуального права, при повному та всебічному з'ясуванні судом обставин, що мають значення для справи, доведеністю обставин, що мають значення для справи. Просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду без змін.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі: подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів виходить з наступного.
Судом встановлено та з матеріалів справи слідує, що позивачка відповідно до відомостей трудової книжки НОМЕР_1 від 24.04.1978, з 05.01.1981 по 05.02.2018 працювала на посадах, що належать до посад державної служби та стаж роботи на таких посадах становить більше 37 років (розрахунок стажу в матеріалах справи). Також, із записів у трудовій книжці убачається, що позивач прийняла присягу державного службовця.
Наказом Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова від 05.02.2018 № 12-ос «Про звільнення працівників Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова у зв'язку з реорганізацією управління» позивача з 05.02.2018 звільнено з посади головного спеціаліста відділу обслуговування громадян у Галицькому районі м. Львова у зв'язку з реорганізацією управління на підставі пункту 4 частини першої статті 83 та пункту 1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу».
Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2017 року № 821 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України» Галицьке об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з 01.03.2018 Галицьке об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова припинило свою діяльність про що внесено запис №14151120003041410.
Позивачка звернулася до пенсійного органу із заявою від 16.01.2020 про призначення пенсії за віком та Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області, було підготовлено та видано станом на січень 2020 року довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № 16-Ф від 04.02.2020 та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби № 15-Ф від 04.02.2020.
При цьому, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області повторно видано позивачу такі ж довідки із зазначенням в них зменшених сум складових заробітної плати для призначення пенсії, а саме № 231-Ф від 18.08.2020, № 235-Ф від 18.08.2020 та інші без дат видачі та вихідних номерів.
Не погодившись із вищевказаними довідками, позивачка звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою від 03.07.2023 щодо видачі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.
Листом відповідача від 21.07.2023 року № 1300-5603-8/107385, позивачці відмовлено у видачі таких довідок.
Мотивами відмови є те, що надані у 2020 році довідки для призначення пенсії державного службовця відповідають чинному законодавству. Також, повідомлено про те, що позивачці призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з 16 січня 2020 року.
Не погодившись з такими діями відповідача позивачка звернулася з позовом до суду.
Суд першої інстанції позов задовольнив з тих підстав, що довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби № 15-Ф від 04.02.2020 не відповідає формі довідки, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям" № 1-3 від 17 січня 2017 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 лютого 2017 року за № 180/30048, оскільки така довідка видана станом на січень 2020 року (місяць звернення позивача з заявою про видачу довідки для призначення пенсії), а не на грудень 2019 року (місяць, що передує місяцю звернення позивача за призначенням пенсії), а також не вказано виплати (надбавки, місячні премії), які повинні були бути зазначені в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи позивача на державній службі.
Крім того, судом встановлено, що відповідно до витягу із змінами до штатного розпису Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на 2019 рік, в управлінні наявна посада головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) Галицького об'єднаного управління пенсійного фонду України м.Львова. Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що посада головного спеціаліста відділу обслуговування громадян в Галицькому районі м.Львова Галицького об'єднаного управління пенсійного фонду України м.Львова є прирівняною до посади головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) Галицького об'єднаного управління пенсійного фонду України м.Львова.
Відмова відповідача видати позивачу довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на січень 2020 року - за прирівняною посадою головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби із зазначенням виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за грудень 2019 року - за прирівняною посадою головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області не відповідає критерію правомірності, передбаченому п.1 ч.2 ст.2 КАС України, а тому адміністративний позов у цій частині підлягає задоволенню.
Апеляційний суд погоджується з висновками суду першої інстанції, вважає їх вірними та такими, що відповідають нормам матеріального права та обставинам справи з огляду на наступне.
Статтею 46 Конституції України закріплено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Зі змісту частини 3 статті 23 Загальної Декларації прав людини та пункту 4 частини 1 Європейської Соціальної хартії випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.
Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях визначено Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі - Закон № 889-VIII).
Згідно з статтею 90 Закон № 889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Пунктом 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII визнано таким, що втратив чинність Закон України «Про державну службу» №3723-XII (далі - Закон №3723-XII), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Відповідно до пункту 10 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно з пунктом 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ, але за наступної умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Отже, обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 Закону № 3723-XII і пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Вказане узгоджується з позицією Верховного Суду висловленою у постановах від 19 березня 2019 року (справа № 466/5138/17, № 357/1457/17), від 10 квітня 2019 року (справа №607/2474/17).
З матеріалів справи судом першої інстанції встановлено, що довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби № 15-Ф від 04.02.2020 не відповідає формі довідки, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям" № 1-3 від 17 січня 2017 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 лютого 2017 року за № 180/30048, оскільки така довідка видана станом на січень 2020 року (місяць звернення позивача з заявою про видачу довідки для призначення пенсії), а не на грудень 2019 року (місяць, що передує місяцю звернення позивача за призначенням пенсії), а також не вказано виплати (надбавки, місячні премії), які повинні були бути зазначені в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи позивача на державній службі.
Відповідно до пункту 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року №622, пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби); розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні; у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць; матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Форми довідок про заробітну плату, що подаються для призначення пенсії державним службовцям, затверджені Постановою Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3.
Відповідно до форми довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, така видається для призначення згідно з пунктами 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу» про середні розміри надбавок, премій та інших виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії (не раніше травня 2016 року), а виплати (надбавки, місячні премії) зазначаються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії. Матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, зазначаються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді, виходячи із середнього розміру таких виплат у місяці, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, визначеного з урахуванням кількості відповідних (прирівняних) посад.
Відповідно до пункту 6 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року №622, у разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.
Судом першої інстанції встановлено, що Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області є правонаступником Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова, яке реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
Як вбачається з матеріалів справи, останньою посадою позивачки, віднесеною до категорії посад державної служби була посада головного спеціаліста відділу обслуговування громадян в Галицькому районі м.Львова Галицького об'єднаного управління пенсійного фонду України м.Львова.
Відповідно до частини 4 статті 6 Закону України «Про державну службу» визначення підкатегорій посад державної служби та прирівняння посад державної служби проводиться Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.
Відповідно до схеми «посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів у 2020 році», затвердженої Постановою №15, посада головного спеціаліста державного органу належить до категорії В, підкатегорії В1, розмір посадового окладу у державному органі, юрисдикція якого поширюється на одну область становить 5500 грн., а на територію одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення 5300 грн.
Таким чином, посада головного спеціаліста державного органу належить до категорії В, підкатегорії В1 оплати паці, якщо юрисдикція відповідного державного органу поширюється на рівень району, а не області.
Згідно витягу із змінами до штатного розпису Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на 2019 рік, в управлінні наявна посада головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) Галицького об'єднаного управління пенсійного фонду України м.Львова, яку і обіймала позивачка перед звільненням з державної служби, посадовий оклад 5110 грн.
Таким чином, суд апеляційної інстанції вважає вірним висновок суду першої інстанції, що посада головного спеціаліста відділу обслуговування громадян в Галицькому районі м.Львова Галицького об'єднаного управління пенсійного фонду України м.Львова є прирівняною до посади головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) Галицького об'єднаного управління пенсійного фонду України м.Львова.
Згідно з частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до частини 1 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Підсумовуючи вказане, надаючи правову оцінку аргументам сторін, суд апеляційної інстанції вважає вірним висновок суду першої інстанції щодо відмови відповідача видати позивачці довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на січень 2020 року - за прирівняною посадою головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби із зазначенням виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за грудень 2019 року - за прирівняною посадою головного спеціаліста Галицького відділу обслуговування громадян в м.Львові (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області не відповідає критерію правомірності, передбаченому п.1 ч.2 ст.2 КАС України, а тому адміністративний позов у цій частині підлягає задоволенню.
Судом апеляційної інстанції враховується, що згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
Інші доводи апеляційної скарги зроблених висновків не спростовують, та зводяться до переоцінки доказів та незгоди з ними і трактуванні їх на власний розсуд.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.
Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За таких підстав апеляційна скарга задоволенню не підлягає, підстав для скасування рішення суду першої інстанції колегія суддів не знаходить.
Відповідно до ст. 139 КАС України, судові витрати перерозподілу не підлягають.
Керуючись статтями 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 06 листопада 2023 року у справі №380/19793/23 - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Головуючий суддя З. М. Матковська
судді С. М. Кузьмич
В. В. Ніколін