Рішення від 11.03.2024 по справі 340/9145/23

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2024 року м. Кропивницький Справа №340/9145/23

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Момонт Г.М., розглянув у порядку спрощеного провадження (письмового провадження) в м. Кропивницькому адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1

до відповідача-1: Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області,

відповідача-2: Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про:

- визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області №111450002796 від 18.08.2023 р. про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 ;

- зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», починаючи з 10.08.2023 р., та здійснити її виплату.

В обґрунтування позовних вимог представник позивач зазначив, що позивач має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, що підтверджується відповідним посвідченням. У період з 03.11.1986 р. по 28.11.1986 р. під час проходження строкової військової служби позивач виконував роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 10.08.2023 р. позивач звернувся до органів ПФУ через вебпортал із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах із зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи». Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 25.08.2023 р. позивача було повідомлено, що його заяву про призначення пенсії від 10.08.2023 р. розглянуто за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області, яким прийнято рішення від 18.08.2023 р. №111450002796 про відмову від 18.08.2023 р. №111450002796 ОСОБА_1 у призначенні пенсії відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи». Рішення про відмову від 18.08.2023 р. №111450002796 мотивоване відсутністю документів, які б підтверджували виконання роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році. Позивач вважає оскаржуване рішення протиправним і таким, що підлягає скасуванню. Представник позивача наголошує на тому, що разом із заявою про призначення пенсії від 10.08.2023 р. позивач надав посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (категорія 2) серії НОМЕР_1 видане 03.08.1999 р. Кіровоградською обласною державною адміністрацією, військовий квиток НОМЕР_2 , де на сторінці 26 наявний запис про те, що позивач виконував роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у період з 03.11.1986 р. по 28.11.1986 р. Факт участі позивача у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС підтверджується також характеристикою за підписом командира військової частини. Представник позивача вказує, що позивач звернувся до Галузевого державного архіву Міністерства оборони України (м Київ) щодо надання довідки про його участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. З архіву надійшов лист-відповідь від 14.08.2023 р. про те, що документи військової частини НОМЕР_3 за запитуваний період знаходяться на зберіганні у Львівському територіальному відділі ГДА МО України. На звернення до Львівського територіального відділу ГДА МО України позивач отримав лист-відповідь від 13.09.2023 р. про те, що документи військової частини НОМЕР_3 знаходяться на зберіганні в Галузевому державному архіві Міністерства оборони України. Таким чином, довідку про період участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС позивач не отримав. Представник позивача зазначив, що під час видачі позивачу посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС , уповноваженим органом перевірялися обставини праці позивача у зоні відчуження у 1986 році. Таке посвідчення недійсним не визнавалося. Його статус ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС не оспорюється. Представник позивача вказує, що оскільки позивач у період з 03.11.1986 р. по 28.11.1986 р. брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при військовій частині НОМЕР_3 , що дає йому право на призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Представником відповідача-1 подано відзив на позовну, відповідно до якого не погоджується з позовними вимогами позивача, вважає їх необґрунтованими, безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню (а.с.72-74). Представник відповідача-1 вказує, що 10.08.2023 р. ОСОБА_1 звернувся до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії із зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону №796. За результатами розгляду документів, доданих до заяви, страховий стаж позивача склав - 31 рік 08 місяців 06 днів, вік позивача на дату звернення - 57 років 11 місяців. До страхового стажу, відповідно до трудової книжки НОМЕР_4 від 30.11.1983 р. не зараховано наступні періоди роботи: з 03.04.1992 р. по 29.06.1994 р., оскільки дата зарахування та наказ на зарахування на роботу дописано і не завірено належним чином; з 29.08.1994 р. (наказ №8 від 29.08.1995 р.) по 16.03.1997 р. (наказ №16 від 16.03.1997 р.), оскільки перевищений термін між датою зарахування та датою наказу зарахування на роботу; з 02.09.1997 р. по 28.02.1999 р., оскільки запис про звільнення з роботи не засвідчено підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою; з 17.03.1997 р. по 01.06.1997 р., оскільки не підтверджено сплату внесків на соціальне страхування, що передбачено Законами України «Про селянське (фермерське) господарство» та «Про фермерське господарство». Для підтвердження участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС позивачем надано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (категорія 2) серія НОМЕР_1 видане 03.08.1999 р. Представник відповідача-1 вказує, що відповідно до положень ст.55 Закону №796, визначення у особи права на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку, як учаснику ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, напряму залежить від року в якому особа приймала участь у ліквідації (працювала), періоду та населеного пункту де виконувалися роботи по ліквідації. Проте, в порушення вимог Порядку №22-1, до заяви про призначення пенсії за віком відповідно до норм статті 55 Закону №796, позивачем не надано документів, що підтверджують його право на призначення такого виду пенсії, а саме: довідку військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або довідки про період участі в ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС за формою затвердженою Постановою №122. Враховуючи викладене, Головним управлінням прийнято законне та обґрунтоване рішення №111450002796 від 18.08.2023 р. про відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах ОСОБА_1 . Також представник відповідача-1 зазначив, що Пенсійний фонд має виключну компетенцію в питаннях призначення (перерахунку) пенсії, а суд не може підміняти пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з розрахунку та призначення пенсій громадянам та на свій розсуд розраховувати страховий стаж позивача.

Представником відповідача-2 подано відзив на позовну заяву відповідного до якого не погоджується із позовними вимогами (а.с.41-45). Представник відповідача-2 вказує, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області прийнято рішення №111450002796 від 18.08.2023 р. про відмову в призначенні пенсії по статті 55 Закону №796 у зв'язку з відсутністю документів, які б підтверджували виконання роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році. Також представник відповідача-2 вказує, що позовні вимоги заявлено до відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень по відношенню до позивача, оскільки не приймав рішення №111450002796 від 18.08.2023 р.

Представником позивача подано відповідь на відзив у якій викладено обґрунтування наведене у позовній заяві. Окрім того, вказано, що після прийняття відповідачем-1 оскаржуваного рішення електронну пенсійну справу направлено за місцем проживання позивача до Головного управління ПФУ в Кіровоградській області, яке фактично має здійснювати призначення, облік та виплату пенсії позивачу. З моменту повернення пенсійної справи до управління ПФУ за місцем проживання, тільки це управління має технічні можливості, а також відповідні повноваження вносити до пенсійної справи позивача зміни та здійснювати призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах (а.с.34-37).

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 07.11.2023 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.30).

04.12.2023 р. проведено перше судове засідання та розпочато розгляд справи по суті (а.с.71).

Заяв, клопотань від учасників процесу до суду не надходило. Інші процесуальні дії у справі не вчинялися.

Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 2), що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 (а.с.22, 64).

ОСОБА_1 під час проходження строкової військової служби у Військовій частині НОМЕР_3 у період з 03.11.1986 р. по 28.11.1986 р. виконував роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується записом на сторінці 26 військового квитка ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 (а.с.11-14, 46-50).

10.08.2023 р. ОСОБА_1 подано до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області заяву про призначення пенсії за віком (а.с.58, 77).

Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області рішенням про відмову у призначенні пенсії №111450002796 від 18 серпня 2023 року ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії по статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у зв'язку з відсутністю документів, які б підтверджували виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році (а.с.17-18, 67-67, 78-79). Рішення мотивоване тим, що для підтвердження участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, заявником надано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (категорія 2) серія НОМЕР_1 видане 03.08.1999 р. Довідку військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - не надано.

Листом від 25.08.2023 р. №11166-11388/Т-02/8-1100/23 Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградської області повідомило ОСОБА_1 , що подану ним 10.08.2023 р., через вебпортал заяву про призначення пенсії за віком, на умовах статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», розглянуто за принципом екстериторіальності головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області, рішенням якого від 18.08.2023 р. №111450002796 відмовлено в призначенні пенсії (а.с.16).

На звернення ОСОБА_1 . Галузевим державним архівом Міністерства оборони України надано довідку №179/ВОЗ/1292 від 14.09.2023 р. відповідно до якої документи військової частини НОМЕР_3 за запитуваний період знаходяться на зберіганні у Львівському територіальному архівному відділі ГДА МО України (а.с.19).

Листом №179_2/Т-1400/1499 від 13.09.2023 р. Львівський територіальний архівний відділ Галузевого державного архіву Міністерства оборони України повідомив ОСОБА_1 , що документи військової частини НОМЕР_3 знаходяться на зберіганні у Галузевому державному архіві Міністерства оборони України (а.с.20).

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначений Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 р. №796-ХІІ (далі за текстом - Закон №796).

З огляду на ст.9 Закону №796 особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, є: 1) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків; 2) потерпілі від Чорнобильської катастрофи - громадяни, включаючи дітей, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи; 3) громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт; 4) громадяни, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих.

Статтею 10 Закону №796 визначено, що учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

За п.2 ч.1 ст.14 Закону №796 учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження: з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів; з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів; у 1987 році - не менше 14 календарних днів, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи; евакуйовані у 1986 році із зони відчуження (в тому числі особи, які на момент евакуації перебували у стані внутріутробного розвитку, після досягнення ними повноліття); особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, - категорія 2.

Згідно з ч.ч.1, 4, 5 ст.15 Закону №796 підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.

Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.

Визначення рівнів забруднення, доз опромінення, відновлення їх шляхом розрахунку здійснюється Кабінетом Міністрів України за поданням відповідних державних органів та обласних державних адміністрацій.

Відповідно до ч.1 ст.55 Закону №796 особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів; які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів; які працювали з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року у зоні відчуження від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році - від 10 до 14 календарних днів, у 1988 році - не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві - не менше 14 календарних днів у 1986 році.

Частинами 1, 3, 4 статті 65 Закону №796 передбачено, що учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи видаються посвідчення, виготовлені за зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

Посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.

Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій.

Зі змісту оскаржуваного рішення судом встановлено, що єдиною підставою для відмови позивачу у призначенні пенсії зі зменшенням пенсійного віку стало неподання довідки за формою №122 на підтвердження виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

Суд бере до уваги, що право на пільгове зменшення пенсійного віку мають особи, які в установленому законом порядку набули статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та працювали визначену кількість днів у зоні відчуження.

Суд зауважує, що законодавець встановив перелік документів, які підтверджують участь особи у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Який не обмежується лише довідкою форми №122, а навпаки, такий факт може бути підтверджений будь-якими первинними документами.

Крім того, єдиним документом, що підтверджує статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи, учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, встановленими Законом №796, зокрема, призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» або «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи». Довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Викладене узгоджується з правовою позицією Верховного суду, викладеною у постановах від 06.04.2020 р. у справі №752/15346/17 та від 18.06.2020 р. у справі №591/4104/16-а.

З урахуванням підстав для відмови позивачу у призначені пенсії на пільгових умовах, наведених в оскаржуваному рішенні, суд дійшов висновку, що відповідачем лише враховано відсутність довідки за формою №122, однак не було досліджено та проаналізовано зміст фактично поданих заявником документів та не сформувало обґрунтованої позиції, що поданих позивачем документів було дійсно недостатньо для вирішення питання про призначення пенсії на пільгових умовах. Тобто, рішення про відмову у призначенні пенсії №111450002796 від 18.08.2023 р. не відповідає критерію достатньої обґрунтованості.

Натомість судом встановлено, що позивач має статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (2 категорія), що підтверджується посвідченням учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (категорія 2) серії НОМЕР_1 (а.с.22, 64).

Окрім того, у військовому квитку ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 на сторінці 26 наявний запис начальника штаба військової частини НОМЕР_3 про те, що з 03.11.1986 р. по 28.11.1986 р. виконував роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (а.с.11-14, 46-50).

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які працювали у зоні відчуження з 03.11.1986 р. по 28.11.1986 р., що сукупно становить більше ніж 5 календарних днів, а тому має право на призначення пенсії на пільгових умовах за ст.55 Закону №796.

Таким чином, позовна вимога про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області №111450002796 від 18.08.2023 р. про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 , підлягає задоволенню.

Разом з тим, суд не може підміняти пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з розрахунку та призначення пенсій громадянам, оскільки рішення про призначення пенсії приймається органом Пенсійного фонду і право на призначення пенсії є його виключними повноваженнями, втручання у які не відповідатиме завданням адміністративного судочинства.

Оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області дійшло помилкового висновку про відсутність у позивача документів, які б підтверджували виконання роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році, що зумовило, суд вважає, що належним способом захисту порушеного права позивача буде зобов'язання саме Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 10 серпня 2023 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах та прийняти рішення з урахуванням висновків суду.

Згідно з ч.ч.1, 3 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно до п.10 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. №3674-VI позивач звільнений від сплати судового збору (а.с.22). Доказів понесення інших судових витрат сторонами до суду не надано.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області №111450002796 від 18 серпня 2023 року про відмову в призначенні пенсії.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (м. Херсон, вул. 28 Армії, 6, код ЄДРПОУ 21295057) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 10 серпня 2023 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах та прийняти рішення з урахуванням висновків суду.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.

Дата складання повного рішення суду - 11 березня 2024 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.М. МОМОНТ