Провадження №3/748/682/24
Єдиний унікальний № 748/703/24
11 березня 2024 рокум. Чернігів
Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Хоменко Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові справу про притягнення до адміністративної відповідальності відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсіонера, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер
за частиною 1 статті 173-2КУпАП, -
Відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення у тому, що він 30 січня 2024 року о 18 год. 00 хв., знаходячись за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство відносно своєї дружини ОСОБА_2 , при цьому ображав її нецензурною лайкою та наніс один удар кулаком їй у голову, чим завдав останній шкоди фізичному здоров'ю та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст.173-2 КУпАП вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.
Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення 30 січня 2024 року ОСОБА_1 о 18 год. 00 хв. вчинив домашнє насильство відносно своєї дружини ОСОБА_2 , при цьому ображав її нецензурною лайкою та наніс один удар кулаком у голову.
Разом з тим, на підтвердження даних, зазначених у протоколі про адміністртивне правопорушення, надана довідка КНП "Чернігівська міська лікарня № 2" відділення травматології, згідно якої ОСОБА_2 31 січня 2024 року о 14 год. 30 хв. звернулась до травматичного пункту до лікаря невропатолога з приводу побутової травми, яку вона отримала о 10 год. цього дня та був встановлений діагноз: забій м/т лівої параорбікулярної ділянки, ЗЧМТ. Зазначене не узгоджується з часом, зазначеним у протоколі про адміністртивне правопорушення.
Крім того, як вбачається з наявної в матеріалах справи заяви від 04 лютого 2024 року, ОСОБА_2 звернулась до правоохоронних органів за фактом вчинення відносно неї її чоловіком ОСОБА_1 домашнього насильства із зазначенням ряду обставин, яка була зареєстрована для належної перевірки. Водночас в матеріалах справи відсутній відповідний процесуальний документ про закінчення перевірки за фактам викладеному у заяві ОСОБА_2 , що унеможливлює об'єктивний розгляд даної справи про адміністративне правопорушення по суті.
Згідно зіст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимогст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п. 24постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
За таких обставин, суд приходить до висновку про направлення протоколу з доданими до нього матеріалами органу, який його склав, для доопрацювання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 283, 284 п. 1 КУпАП, -
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 587213 від 08 лютого 2024 рокувідносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та додані до нього матеріали повернути Чернігівському РУП ГУНП в Чернігівській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Хоменко Л.В.