Справа № 462/1606/24
Іменем України
11 березня 2024 року м. Львів
Суддя Залізничного районного суду м. Львова Мруць І.С., за участю секретаря Шостак К.Р. за участю прокурора Дячук Н.В. особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 перебуваючи на службі в поліції з 07.11.2015, маючи спеціальне звання старший сержант поліції, тобто будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 факт вчинення вказаного правопорушення підтвердив, вину визнав.
Прокурор підтримала викладені в протоколі обставини.
Згідно диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно із ч. 1 ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Так, відповідно до наказу начальника Управління поліції охорони у Львівській області №29 о/с від 01.02.2027, старшого сержанта поліції ОСОБА_1 у відповідності до наказу Національної поліції України від 25.10.2016 №1073 «Про організаційно-штатні питання в органах та підрозділах поліції охорони» та відповідно до ст.65 Закону України «Про Національну поліцію», з 01.02.2017 призначено на посаду поліцейського взводу охорони об'єктів та публічної безпеки №6 батальйону №2 полку Управління поліції охорони у Львівській області.
Таким чином, ОСОБА_1 , у відповідності до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі -Закон) та примітки до статті 172-6 КУпАП, відноситься до суб'єктів відповідальності, на яких поширюється дія цього Закону.
Вимогами ч. 2 ст. 19 Конституції України, п. 1 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейського взводу охорони об'єктів та публічної безпеки N?6 батальйону N?2 Управління поліції охорони у Львівській області старшого сержанта поліції ОСОБА_1 покладено обов'язки діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції та Присяги поліцейського.
Згідно з наказом начальника Управління поліції охорони у Львівській області № 163 о/с від 11.06.2021, ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції з 11.06.2021, за п. 2 (через хворобу) ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію».
Відповідно до абз. 2, ч. 2, ст. 45 розділу VII Закону, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"'" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 11 Закону Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) надає роз'яснення, методичну та консультаційну допомогу, зокрема, щодо застосування положень вищезазначеного Закону та прийнятих на його виконання нормативно-правових актів.
Згідно з роз'ясненнями №4 від 07.03.2022 наданими НАЗК з урахуванням положень Закону України від 03.03.2022 № 2115-IX «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», щодо застосування окремих положень Закону стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного, стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок), декларація щорічна (з будь-якою позначкою) за 2021 рік подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.
Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня 2021 року включно) та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
В подальшому, пунктом 2-7 розділу XIII Прикінцеві положення Закону, встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" (№3384-IX від 20.09.2023, який набрав чинності 12.10.2023), подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), не пізніше 31.01.2024.
Однак, згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність (після звільнення), лише 22.02.2024 о 17:15 год., тобто несвоєчасно.
Поважні причини, щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування яка припинила діяльність (після звільнення) у ОСОБА_1 судом не встановлено.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується:
-протоколом про адміністративне правопорушення №4 від 27.02.2024 року;
-інформацією щодо неподання чи несвоєчасного подання декларації (після звільнення за 2021 рік);
-копією витягу з наказу №10 о/с. від 07.11.2015 р.;
-копією витягу з наказу №29 о/с. від 01.02.2017 р.;
-копією витягу №163 о/с. 11.06.2021 р.;
-копією рапорту від 10.06.2021 р.;
-копією додатку 1 до вказівки УПО Львівської області від 09.02.2018№467/43/33/02-2018/еп;
-копією повідомлення про ознайомлення з Законом України «Про запобігання корупції» від 27.02.2017 року;
-копією пам'ятки - ознайомлення з Законом України «Про запобігання корупції» від 16.10.2020 року;
-копією е-декларацій ОСОБА_1 від 22.02.2024 р.;
-поясненнями ОСОБА_1 від 23.02.2024 року;
Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
З врахуванням даних про особу правопорушника у сукупності із обставинами справи та ступеня тяжкості вчиненого ним правопорушення, для досягнення мети адміністративного стягнення, визначеної ст.23 КУпАП, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, у разі винесення суддею постанови про накладання адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у відповідності до ст.4 Закону України «Про судовий збір» в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Керуючись ст. 36, 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,Законом України «Про запобігання корупції»,
постановив:
визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та обрати йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави 605 грн. 60 коп. судового збору.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього КУпАП, особою, щодо якої її винесено, протягом 10 днів з дня винесення до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м. Львова.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: І.С. Мруць