308/2275/24
05.03.2024 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., з участю ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення за матеріалами протоколів, що надійшли з Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешк. АДРЕСА_1 за ч.ч. 2 ст.ст. 187 КУпАП,-
До Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшли справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.ч.2, ст.ст. 187КУпАП - справа №308/2303/24 (пров. №3/308/1365/24), справа № 308/2298/24 (пров. №3/308/1360/24), справа №308/2282/24 (пров. №3/308/1347/24), справа №308/2279/24 (пров. 3/308/1344/24), справа №308/2275/24 (пров. №3/308/1341/24), справа №308/2277/24 (пров. №3/308/1342/24), справа №308/2296/24 (пров. №3/308/1358/24), справа №308/2293/24 (пров. №3/308/1355/24), справа №308/2301/24 (пров. №3/308/1363/24), справа №308/2292/24 (пров. №3/308/1353/24).
Суддя вважає, що беручи до уваги ст. 36 КУпАП України є доцільним одночасний розгляд вказаних справ.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №941762 від 06.01.2024 року, вбачається, що 11.12.2023 року о 22 год. 47 хв. за адресою АДРЕСА_1 , адміннаглядний гр. ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, який встановлено відносно нього, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 2 статті 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №941666 від 08.01.2024 року, вбачається, що 19.12.2023 року о 23:45 хв. за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду. Дане правопорушення було вчинено повторно протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 2 статті 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №941763 від 10.01.2024 року, вбачається, що 27.12.2023 року о 22:39 год. за адресою АДРЕСА_1 , адміннаглядний гр. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду. який встановлено відносно нього, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 2 статті 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №941810 від 10.01.2024 року, вбачається, що 29.12.2023 року о 23:10 год. за адресою АДРЕСА_1 , адміннаглядний гр. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, який встановлено відносно нього, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 2 статті 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №941809 від 10.01.2024 року, вбачається, що 28.12.2023 року о 22 год. 24 хв. за адресою АДРЕСА_1 , адміннаглядний гр. ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, який встановлено відносно нього, повторно, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 2 статті 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №941765 від 10.01.2024 року, вбачається, що 26.12.2023 року о 22:41 год. за адресою АДРЕСА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду. Дане правопорушення було вчинено повторно протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 2 статті 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №941764 від 09.01.2024 року, вбачається, що 03.01.2024 року о 23:04 год. за адресою АДРЕСА_1 , адміннаглядний гр. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, який встановлено відносно нього, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 2 статті 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №941764 від 09.01.2024 року, вбачається, що 03.01.2024 року о 23:04 год. за адресою АДРЕСА_1 , адміннаглядний гр. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, який встановлено відносно нього, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 2 статті 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №941761 від 06.01.2024 року, вбачається, що 14.12.2023 року о 23 год. 04 хв. за адресою АДРЕСА_1 , адміннаглядний гр. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, який встановлено відносно нього, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 2 статті 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №941808 від 06.01.2024 року, вбачається, що 15.12.2023 року о 22 год. 04 хв. за адресою АДРЕСА_1 , адміннаглядний гр. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, який встановлено відносно нього, повторно, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 2 статті 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №941665 від 08.01.2024 року, вбачається, що 18.12.2023 року о 22 год. 40 хв. за адресою АДРЕСА_1 , адміннаглядний гр. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, який встановлено відносно нього, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 2 статті 187 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні пояснив, що дійсно був відсутній за адресою проживання, разом із тим просив врахувати, що він офіційно працює, у вказані в протоколах про адміністративне правопорушення години. Зазначив, що неодноразово пояснює працівникам поліції про те, що офіційно працює в ТОВ «АВЕ Ужгород» вантажником, працює позмінно, не встигає повернутися додому із роботи в зазначені в постанові суду години.
Заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку:
Відповідно до ст. 7 КУпАП Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно із вимогами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення згідно зі ст. 251 КУпАП є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, серед іншого, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 187 КУпАП адміністративна відповідальність настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції .
З матеріалів справи вбачається, що ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 07 серпня 2023 року відносно ОСОБА_1 , було встановлено адміністратвиний нагляд строком на 1 (один) рік, серед обмежень вказано заборона на вихід із будинку АДРЕСА_1 , з 22.00 год. до 06.00 наступної доби.
Строк дії ухвали якою встановлено адміністративний нагляд не закінчився.
Окрім того, постановою судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 21.11.2023 (справа № 308/19474/23) - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнано винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП, та на нього накладено адміністративне стягнення.
Згідно матеріалів за протоколами про адміністративне правопорушення, у своїх письмових поясненнях, ОСОБА_1 вину визнавав. При цьому зазначив, що не встиг повернутися додому із роботи. Аналогічні пояснення ним було надано і в судовому засіданні, при цьому ним додано для приєднання до матеріалів справи довідку із місця роботи згідно якої працює в ТОВ «АВЕ Ужгород» вантажником з 01.04.2023 року.
Вина ОСОБА_1 , у вчинені адміністративного правопорушення підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення, Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області про встановлення адміннагляду, постановою Ужгородського міськрайонного суду про накладення на нього адміністративного стягнення на ч.1 ст. 187 КУпАП; рапортами працівників поліції.
Аналізуючи докази по даній справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких суперечностей, приходжу до висновку, що такі здобуті уповноваженими особами, у спосіб та у порядку визначеному законом і безпосередньо стосуються обставин правопорушення. Таким чином, на переконання суду, вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, тобто порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.
Разом із тим, згідно ч.2 ст. 187 КУпАП, передбачено відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Таким чином дослідивши всі наявні у справі матеріали, оцінивши докази в їх сукупності приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Статтею 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до вимог статей 23,33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність та враховується мета адміністративного стягнення.
Згідно із ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Враховуючи характер та обставини адміністративного правопорушення, особу правопорушника, враховуючи ступінь вини правопорушника, те що згідно його письмових та усних пояснень він був відсутнім за місцем проживання, оскільки не встиг повернутися із роботи (надав довідку із місця роботи на підтвердження офіційного працевлаштування), враховуючи його майновий стан, під час розгляду справи судом не встановлено обставин, що відповідно до вимог ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність за вчинення адмінправопорушення, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитись зауваженням на підставі ст. 22 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 22, ч.2 ст. 187, 221, 283, ч. 1 п. 1 ст. 284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», на підставі ст. 187 КУпАП, суддя,-
Об'єднати в одне провадження справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.2 ст. 187 КУпАП:
справа №308/2303/24 (пров. №3/308/1365/24), справа № 308/2298/24 (пров. №3/308/1360/24),справа №308/2282/24 (пров. №3/308/1347/24), справа №308/2279/24 (пров. 3/308/1344/24), справа №308/2275/24 (пров. №3/308/1341/24), справа №308/2277/24 (пров. №3/308/1342/24), справа №308/2296/24 (пров. №3/308/1358/24), справа №308/2293/24 (пров. №3/308/1355/24), справа №308/2301/24 (пров. №3/308/1363/24), справа №308/2292/24 (пров. №3/308/1353/24) та присвоїти об'єднаному провадженню єдиний унікальний номер справи №308/2275/24 (пров. №3/308/1341/24).
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, за подією яка відбулась 11.12.2023.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП за подією яка відбулась 19.12.2023.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП за подією яка відбулась 27.12.2023
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП за подією яка відбулась 29.12.2023.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП за подією яка відбулась 28.12.2023.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП за подією яка відбулась 26.12.2023.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП за подією яка відбулась 03.01.2024.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП за подією яка відбулась 14.12.2023
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП за подією яка відбулась 15.12.2023.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП за подією яка відбулась 18.12.2023 року.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП за малозначністю та обмежившись усним зауваженням, а провадження по об'єднаній справі закрити.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду О.В.Фазикош