ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"08" березня 2024 р. справа № 300/853/23
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
судді Біньковської Н.В.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання до вчинення дій,-
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, відповідно до змісту якого просить: визнати неправомірним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 02.11.2022 №926050152243 про відмову в переведенні з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу"; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок пенсії з 01.11.2022, а саме перевести на пенсію за віком державного службовця відповідно до Закону України "Про державну службу", з врахуванням до стажу державної служби періоду з 04.07.2001 по 25.02.2021 на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на 01.11.2022 від 01.11.2022 №150/01-43/47 та про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, яка на момент виходу на пенсію не займає посади державного службовця від 01.11.2022 №151/01-43/47, виданих Калуською районною радою Івано-Франківської області.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що отримує пенсію за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». 01.11.2022 вона звернулася до пенсійного органу із заявою про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону «Про державну службу», однак рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області протиправно відмовлено у такому переведенні та не зараховано до стажу, який дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», періоди роботи позивача з 04.07.2001 по 25.02.2021. Просить позов задовольнити.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області скористалося правом подання відзиву на позов, в якому стосовно задоволення позовних вимог заперечує. Зазначає, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 02.11.2022 відмовлено у переході на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» у зв'язку із недостатністю стажу державної служби, зокрема, станом на 01.05.2016 - 10 років відповідно до Прикінцевих Положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889. На час звернення позивача із заявою про переведення на пенсію державного службовця ОСОБА_1 державну службу не проходила, мала страховий стаж менше 20 років на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців та на день набрання чинності Законом №889 не займала посаду державної служби, тому їй відмовлено у переведенні на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» №3723. Просить в задоволенні позову відмовити (а.с.43).
Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області також скористалося правом подання відзиву на позов, в якому просить в задоволенні позову відмовити. Зазначає, що позивачу відмовлено у переведенні на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» у зв'язку із відсутністю стажу державної служби, що дає право на пенсію згідно із цим законом. Стверджує, що періоди роботи в органах місцевого самоврядування з 04.07.2001 не зараховуються до спеціального стажу для визначення права на пенсію за нормами Закону №889. До стажу роботи ОСОБА_1 , який дає право на пенсію державного службовця, врахований період роботи з 08.09.1998 по 03.07.2001 (2 роки 09 місяців 26 днів) (а.с.51).
Заяв про розгляд справи з викликом сторін суду не надходило. У відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглянув справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними в справі матеріалами.
Суд, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши в сукупності письмові докази, встановив наступне.
ОСОБА_1 з 27.10.2012 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та отримує пенсію згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
01.11.2022 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою про призначення пенсії згідно із Законом України «Про державну службу» (а.с.53).
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 02.11.2022 за №926050152243 відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком згідно Закону України «Про державну службу», оскільки відсутній стаж державної служби, що дає право на пенсію згідно Закону України «Про державну службу». Зазначено, що до стажу роботи ОСОБА_1 , який дає право на пенсію державного службовця, врахований період роботи з 08.09.1998 по 03.07.2001 (2 роки 09 місяців 26 днів) (а.с.61).
Головне управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області листом від 10.11.2022 за №0900-0208/38828 повідомило позивача про прийняте 02.11.2022 рішення про відмову у переведенні з пенсії за віком на пенсії згідно Закону України «Про державну службу» (а.с.19).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.
У статті 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Право вибору пенсійних виплат закріплено у статті 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
01 травня 2016 року набув чинності Закон України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу" (надалі також - Закон № 889-VIII), підпунктом 1 пункту 2 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" якого визнано таким, що втратив чинність Закон України "Про державну службу" №3723-XII , крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Пунктами 10, 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно з частиною 1 статті 37 Закону №3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Таким чином, необхідною умовою для наявності у державних службовців, які на день набрання чинності Законом №889-VIII займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, та осіб, які на день набрання чинності Законом №889-VIII мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, право на пенсію відповідно до згаданої статті є досягнення такими особами певного віку та наявність страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно частини 1 статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.
Абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ після 1 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 Закону України № 3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ, а саме щодо віку, страхового стажу та стажу державної служби.
Отже, після 01 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом №889-VIII) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України №889-VIII, та мають передбачені частиною першою статті 37 Закону № 3723-ХІІ вік і страховий стаж.
Аналогічна правова позиція міститься у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 у справі № 822/524/18, у постанові Верховного Суду від 02.04.2020 у справі № 687/545/17, від 17 травня 2021 року у справі № 607/5615/17.
Згідно з пунктом 4 «Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб» затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 (далі Порядок №622) пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Як слідує із трудової книжки позивача від 02.09.1982 серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 (а.с.14):
- 08.09.1998 прийнята на роботу спеціалістом з питань роботи зі зверненнями громадян та діловодства (на підставі рішення конкурсної комісії) до Долинської районної ради. Присвоєно 15 ранг державного службовця, згідно розпорядження №40-к від 08.09.1998;
- 08.09.1998 присяга державного службовця прийнята.
- 31.12.1999 присвоєно 14 ранг державного службовця згідно розпорядження №118 к від 31.12.1999;
- 22.10.2001 присяга посадової особи місцевого самоврядування прийнята.
- 22.10.2001 присвоєно 14 ранг посадової особи місцевого самоврядування згідно розпорядження №129 від 22.10.2001;
- 25.10.2001 посаду спеціаліста з питань роботи зі зверненнями громадян та діловодства перейменовано на посаду головний спеціаліст з питань роботи зі зверненнями громадян та діловодства згідно рішення №352-22/2001 від 25.10.2001;
- 07.12.2001 присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування на підставі розпорядження №163 від 07.12.2001;
- 30.12.2003 посаду головного спеціаліста з питань роботи зі зверненнями громадян та діловодства перейменовано на посаду заступник завідувача відділу правового, по роботі зі зверненнями громадян, кадрової роботи та діловодства на підставі рішення №231-11/2003 від 24.12.2003;
- 31.08.2004 присвоєно 12 ранг посадової особи місцевого самоврядування згідно розпорядження №71-к від 31.08.2004;
- 21.03.2006 посаду заступника завідувача відділу перейменовано на посаду головний спеціаліст відділу правового, по роботі із зверненнями громадян, кадрової роботи та діловодства згідно рішення від 21.03.2006 №478-22/2006;
Долинську районну раду реорганізовано 10.12.2020 шляхом приєднання до Калуської районної ради.
- 25.02.2021 звільнена з посади головного спеціаліста відділу правового, по роботі зі зверненнями громадян, кадрової роботи та діловодства виконавчого апарату Долинської районної ради у зв'язку із реорганізацією Долинської районної ради відповідно до п.1 ст.40 КЗпП України на підставі розпорядження від 22.02.2001 №28-к.
Відповідно до розрахунку страхового стажу позивача її страховий стаж становить 40 років 8 місяців 15 днів (а.с.62). Як зазначено в оскаржуваному рішенні, до стажу роботи, який дає право на пенсію державного службовця врахований період роботи з 08.09.1998 по 03.07.2001 (02 роки 09 місяців 26 днів).
Посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби до 01 травня 2016 року визначався Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України за № 283 від 03 травня 1994 року (надалі також - Порядок №283).
Відповідно до п. 2 вказаного Порядку до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Крім того, згідно пункту 4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 229 від 25 березня 2016 року до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
В свою чергу, відповідно до статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" до п'ятої категорії посад в органах місцевого самоврядування віднесено посади керуючих справами виконавчих апаратів районних рад, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів районних у містах рад, помічників голів, радників (консультантів), спеціалістів, головних бухгалтерів управлінь і відділів виконавчого апарату обласних, секретаріатів Київської та Севастопольської міських рад, керівників управлінь, відділів та інших виконавчих органів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад та їх заступників, керівників відділів (підвідділів) у складі самостійних управлінь, відділів виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад, посади заступників міських (міст районного значення), сільських, селищних голів з питань діяльності виконавчих органів ради, секретарів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад, старост.
Пунктом 6 Порядку № 229 встановлено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015 обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.
Відповідно до пункту 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" № 889-VIII від 10.12.2015 стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Тобто, обчислення стажу державної служби за періоди роботи до 01.05.2016 (до набрання чинності Законом України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015) здійснюється відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року за №283.
Таким чином, в розглядуваному випадку до застосування підлягають норми Порядку №283, а саме пункту 2 вказаного порядку - до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування передбачених статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Отже, доводи відповідачів про те, що стаж роботи на посадах в органах місцевого самоврядування не може бути зарахований як стаж державного службовця, який за наявності відповідного стажу дає право на призначення пенсії державного службовця, є безпідставними.
Верховний Суд у постанові від 10.05.2018 в справі №351/1792/17 зазначив, що після набрання чинності Законом України "Про державну службу" №889-VIII положення законодавства в частині механізму обрахунку стажу державної служби не змінилися. Відповідно до статті 46 Закону України "Про державну службу" №889-VIII та пункту 4 Порядку №229, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" зараховується до стажу державної служби.
Таким чином, посади спеціаліста з питань роботи із зверненнями громадян та діловодства, головного спеціаліста з питань роботи із зверненнями громадян та діловодства, заступника завідувача відділу правового, по роботі із зверненнями громадян, кадрової роботи та діловодства Долинської районної ради відповідно до статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", пункту 2 Порядку №283 входить до переліку посад, які зараховуються до стажу державної служби.
За вказаних обставин, суд дійшов висновку, що періоди роботи позивача з 04.07.2001 по 25.02.2021 в органах місцевого самоврядування підлягають зарахуванню до стажу державної служби.
За змістом частини 7 статті 21 Закону №2493-III, в редакції як станом на 01.05.2016 так і після цієї дати (до 01.10.2017), пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", дія Закону України "Про державну службу" поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування.
Судом вище по тексту рішення вказано на умови за яких особи, відповідно до пунктів 10-12 Прикінцевих положень Закону №889-VIII, мають право на призначення пенсії згідно статті 37 Закону №3723-XII.
Таким чином, оскільки позивач станом на час звернення до пенсійного органу досягнула 60 років та має загальний стаж роботи понад 40 років, понад 10 років стажу державної служби на дату набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року №889-VІІІ, тому наявні правові підстави для переведення позивача з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".
Згідно із частиною 3 статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 р. № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права.
З огляду на наведене суд зазначає, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області протиправно прийнято рішення від 02.11.2022 №926050152243 про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком згідно Закону України «Про державну службу».
Щодо позовної вимоги позивача про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перевести на пенсію державного службовця на підставі довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на 01.11.2022 від 01.11.2022 №150/01-43/47 та про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, яка на момент виходу на пенсію не займає посади державного службовця від 01.11.2022 №151/01-43/47, виданих Калуською районною радою Івано-Франківської області, суд зазначає, що пенсійним органом не надавалася оцінка вказаним довідкам, а тому в задоволенні цієї вимоги, з огляду на її передчасність слід відмовити.
Підсумовуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог шляхом скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 02.11.2022 №926050152243, зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати до стажу державної служби позивача період роботи в органах місцевого самоврядування з 04.07.2001 по 25.02.2021 та перевести позивача з 01.11.2022 на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII згідно заяви від 01.11.2022.
У відповідності до частин 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи, що спір виник внаслідок протиправного рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, відтак підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області сплачений судовий збір в сумі 966,24 грн., що пропорційно становить 90% задоволених позовних вимог. Доказів понесення інших судових витрат сторонами суду не надано.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити частково.
Скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 02.11.2022 №926050152243.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088) зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) період роботи з 04.07.2001 по 25.02.2001 в органах місцевого самоврядування.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088) перевести з 01.11.2022 ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року №3723-XII згідно заяви від 01.11.2022.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (код ЄДРПОУ 13967927) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір в розмірі 966,24 грн. (дев'ятсот шістдесят шість гривень 24 копійки).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя /підпис/ Біньковська Н.В.