Рішення від 08.03.2024 по справі 260/644/24

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 березня 2024 року м. Ужгород№ 260/644/24

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Плеханова З.Б. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4,м. Ужгород, Закарпатська область,88008) про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, яким просить:

1. Відкрити провадження у справі.

2. За результатами розгляду справи ухвалити рішення, яким:

- визнати протиправною і незаконною дію головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області по невиплаті Позивачу з 01 березня 2023 року нарахованої індексації пенсії у розмірі 1 500 грн., передбаченої Постановою КМУ № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», оформлену листом № 606-266/Я-02/8-0700/24 від 05 лютого 2024 року;

- Зобов'язати ГУ ПФУ в Закарпатській області (Код ЄДРПОУ 20453063) виплачувати, починаючи з 01 березня 2023 року, Позивачу ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), нараховану індексацію пенсії у розмірі 1 500 грн., передбачену Постановою КМУ № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» без обмеження пенсії максимальним розміром.

3. Справу розглянути в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Стягнути на користь Позивача ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління пенсійного фонду України в Закарпатській області (Код ЄДРПОУ 20453063) документально підтверджені судові витрати у розмірі 1 211,20 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що позивач отримує пенсію за вислугу років у відповідності до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Відповідачем повторно незважаючи на рішення суду, здійснено позивачу виплату пенсії застосувавши обмеження максимального розміру пенсії, оскільки його пенсія була з 01 листопада 2022 року обмежена десятьма прожитковими мінімумами для непрацездатних осіб.

Таким чином індексація, передбачена Постановою КМУ № 168 від 24 лютого 2023 року Позивачу з 01 березня 2023 року нараховувалась, однак не виплачувалась у зв'язку із введенням Відповідачем з 01 листопада 2022 року обмеження пенсії десятьма прожитковими мінімумами для непрацездатних осіб.

11 січня 2024 року Позивач звернувся до Відповідача із заявою, у якій просив повідомити причини невиплати індексації у розмірі 1 500 грн, передбаченої Постановою КМУ № 168 від 24 лютого 2023 року і відновити з 01 березня 2023 року цю виплату.

Відповіддю № 606-266/Я-02/8-0700/24 від 05 лютого 2024 року ГУ ПФУ в Закарпатській області повідомило, що на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 липня 2023 по справі № 260/5739/23 Головним управлінням здійснено з 01 листопада 2022 року перерахунок та виплату основного розміру пенсії без обмеження максимального розміру пенсії з урахуванням виплачених сум у розмірі, визначеному станом на дату, з якої судом зобов'язано провести такий перерахунок (01. 11. 2022 року) та з 01 жовтня 2023 року виплачується з урахуванням п. 10 Постанови КМУ № 168 від 24 лютого 2023 року у розмірі, визначеному станом на 22 листопада 2022 року в сумі 24 855,77 грн.

19 грудня 2023 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду відкрито спрощене позовне провадження в справі та зобов'язано відповідача надати суду в термін 7 днів пенсійну справу ОСОБА_1 .

15 лютого 2024 року від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області надійшла пенсійна справа ОСОБА_1 .

04 березня 2024 року, від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області надійшов відзив на позов, відповідно до якого зазначено, що з 01.03.2023 року пенсійна виплата ОСОБА_1 підвищена на коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,197, передбачений постановою Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» від 24.02.2023 року №168 (далі - Постанова №168) і виплачується з дотриманням вимог пункту 10 Постанови №168 та частини сьомої статті 43 Закону №2262 . Отже, нарахування індексації пенсії ОСОБА_1 з 01 березня 2023 проведено Головним управлінням відповідно до діючого законодавства

Обставини встановлені судом.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262).

Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 липня 2023 року по справі № 260/5739/23, яке набуло законної сили 28 серпня 2023 року, вирішено:

- Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області у здійсненні перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 із застосуванням обмеження пенсії максимальним розміром.

- Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01 листопада 2022 року без обмеження її максимального розміру, з урахуванням проведених виплат.

Згідно ч.4 ст. 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

На виконання вказаного судового рішення відповідачем було здійснено з 01.11.20222 року перерахунок пенсії позивача та відповідно до розрахунку пенсії ОСОБА_1 за вислугу років по пенсійній справі 0703002407 , основний розмір пенсії склав: 26241,89 грн. ( 90% від грошового забезпечення 22165,59 грн.) з урахуванням індексації 24241,89 грн. з урахуванням доплати :

- індексація базового ОСНП 2022 (19949,03 *0,140) 2792,86 грн. ;

- індексація базового ОСНП 2023 (22741,89 *0,197) 1500,00 грн;

- щомісячна доплата 2000 відповідно до ПКМУ №713 від 14.07.2021 - 2000,00 грн.

- 3 категорія ЧАЕС 113,88 грн.

Підсумок пенсії (з надбавками) : 26355,77 грн. з урахуванням максимального розміру пенсії 24855,77 грн.

Так, 11 січня 2024 року Позивач звернувся до Відповідача із заявою, у якій просив повідомити причини невиплати індексації у розмірі 1 500 грн. , передбаченої Постановою КМУ № 168 від 24 лютого 2023 року і відновити з 01 березня 2023 року цю виплату.

Листом № 606-266/Я-02/8-0700/24 від 05 лютого 2024 року ГУ ПФУ в Закарпатській області повідомило, що на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 липня 2023 по справі № 260/5739/23 Головним управлінням здійснено з 01 листопада 2022 року перерахунок та виплату основного розміру пенсії без обмеження максимального розміру пенсії з урахуванням виплачених сум у розмірі, визначеному станом на дату, з якої судом зобов'язано провести такий перерахунок (01. 11. 2022 року) та з 01 жовтня 2023 року виплачується з урахуванням п. 10 Постанови КМУ № 168 від 24 лютого 2023 року у розмірі, визначеному станом на 22 листопада 2022 року в сумі 24 855,77 грн.

Мотиви та норми права застосовані судом.

В контексті наведеного суд зазначає, що п. 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» за №168 від 24.02.2023 року (далі - Постанова № 168) встановлено, що з 01.03.2023 року перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 року № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,197.

Відповідно до пункту 2 Постанови № 168 з 01.03.2023 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 року № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» (Офіційний вісник України, 2022 р., № 18, ст. 968) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31.12.2022 року включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Підвищення пенсії, передбачене абзацом першим цього пункту, встановлюється додатково до щомісячної доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» (Офіційний вісник України, 2021 р., № 57, ст. 3525).

Підвищення на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, застосовується також у разі поновлення виплати пенсії, призначеної до 31.12.2022 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім перерахунків у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за зазначеним Законом.

Підвищення пенсії, передбачене цим пунктом, враховується під час подальших перерахунків пенсії відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.

Як зазначено відповідачем у відповіді на заяву позивача, пенсійним органом здійснено перерахунок пенсії позивачу з 01.03.2023 року та визначено розмір пенсії з урахуванням індексації, зазначеної в постанові КМУ № 168, у межах максимального розміру пенсії.

Механізм обчислення пенсій особам відповідно до Закону № 2262-ХІІ здійснюється відповідно до статті 43 вказаного Закону.

Зокрема, відповідно до Закону України від 08.07.2011 року №3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» викладено частину 5 статті 43 Закону №2262-ХІІ в наступній редакції: «Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність».

В той же час, пунктом 2 розділу 2 Прикінцевих та перехідних положень вказаного Закону установлено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом. Якщо внаслідок прийняття цього Закону розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Законом України від 24.12.2015 року № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі - Закон № 911-VIII) частину п'яту статті 43 Закону № 2262-ХІІ доповнено реченням такого змісту: «Тимчасово, у період з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень».

Пунктом 2 Прикінцевих положень цього Закону передбачено, що дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії, а саме щодо обмеження максимального розміру пенсій в період з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року розміром 10740 гривень, застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 01.01.2016 року.

Відповідно до підпункту 3 пункту 1 розділу I Закону України від 12.04.2016 року № 1080-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту резервістів, які постраждали внаслідок участі в антитерористичній операції, та членів їх сімей» статтю 43 Закону № 2262-ХІІ після частини третьої доповнено двома новими частинами, у зв'язку з чим частина п'ята цієї статті стала частиною сьомою без змін у змісті.

Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення частини сьомої статті 43 Закону №2262-ХІІ, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн.

Згідно пункту 2 резолютивної частини цього рішення №7-рп/2016 положення частини сьомої статті 43 Закону № 2262-ХІІ, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.

Свої висновки Конституційний Суд України обґрунтував тим, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом №2262, порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п'ятою статті 17 Конституції України, які зобов'язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України.

Отже, положення частини сьомої статті 43 Закону №2262-ХІІ зі змінами, які визнані неконституційними, втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України вказаного рішення, тобто, з 20.12.2016 року.

Аналогічна позиція викладена у постановах Верховного Суду від 16.10.2018 року у справі № 522/16882/17, від 06.11.2018 року у справі № 522/3093/17, від 31.01.2019 року у справі № 638/6363/17, від 08.08.2019 року у справі № 522/3271/17, від 10.10.2019 року у справі № 522/22798/17.

Відповідно до Закону України від 06.12.2016 року №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який набрав чинності з 01.01.2017 року, у частині сьомій статті 43 Закону №2262-ХІІ слова і цифри «у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року».

Таким чином, частина сьома статті 43 Закону №2262-ХІІ, в редакції Закону України від 06.12.2016 року № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі - Закон №1774-VIII), який набрав чинності з 01.01.2017 року, передбачає, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31.12.2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

При цьому, Законом №1774-VIII, який набрав чинності з 01.01.2017 року, норми частини сьомої статті 43 Закону № 2262-ХІІ не відновлені, хоча й були фактично внесені зміни стосовно продовження періоду тимчасового обмеження максимального розміру пенсії.

Крім того, суд зауважує, що передбачені ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» обмеження пенсій максимальним розміром, що не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, введені в дію Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року №3668-VI, який набрав чинності в даній частині з 01.10.2011 року.

Відповідно до Закону № 3668-VI, в редакції Закону № 911-VIII, було визначено, що максимальний розмір пенсій, призначених (перерахованих) відповідно до Закону № 2262-ХІІ не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Надаючи тлумачення наведеним нормам Закону № 3668-VI, статті 43 Закону №2262-XII з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року № 7-рп/2016, Верховний Суд у постанові від 16.12.2021 справа №400/2085/19 вказав, що положення статті 2 Закону №3668-VI (у частині поширення її дії на Закон №2262-XII), які дублюють зміст частини сьомої, тобто є однопредметними правовими нормами, які прийняті одночасно для регулювання спірних правовідносин - змін не зазнали та передбачали обмеження максимальним розміром пенсії військовослужбовців. Тобто, на момент виникнення спірних правовідносин була наявна колізія між Законом № 2262-XII з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 та Законом №3668-VI - у частині обмеження максимальним розміром пенсії військовослужбовців. При цьому суб'єктом владних повноважень у спірних правовідносинах надано перевагу найменш сприятливому для позивача підходу та застосовано положення статті 2 Закону №3668-VI.

За висновком Верховного Суду, оскільки норми Закону №3668-VI та Закону №2262-XII неоднаково регулюють правовідносини щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців у частині обмеження їх пенсії максимальним розміром, відповідні положення цих законів України «явно суперечать один одному».

Верховний Суд 23 січня 2024 року у справі №160/17347/22 (адміністративне провадження № К/990/15215/23) констатував:

- попри наявність у Постанові № 118 застережень про підвищення розміру пенсії у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом, на час перерахунку пенсії позивача у зв'язку із проведенням індексації чинної норми, яка б визначала розмір такого максимального обмеження, закон не містить, оскільки положення ч. 7 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 визнані такими, що не відповідають Конституції України, внаслідок чого втратили чинність.

- З огляду на це, обмеження щодо проведення індексації пенсії в межах максимального розміру, передбачене п. 2 Постанови № 118 для осіб, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ, не застосовується як таке, що суперечить Закону № 2262-ХІІ та Рішенню Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016. Тому в цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.

Питання протиправності обмеження розміру пенсії позивача будь-яким максимальним розміром вже вирішувалося в судовому порядку. Так, зокрема, рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 липня 2023 року по справі № 260/5739/23, яке набуло законної сили 28 серпня 2023 року серед іншого, визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області у здійсненні перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 із застосуванням обмеження пенсії максимальним розміром та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01 листопада 2022 року без обмеження її максимального розміру, з урахуванням проведених виплат.

Як зазначено відповідачем у відповіді на заяву позивача, пенсійним органом здійснено перерахунок пенсії позивачу з 01.03.2023 року та визначено розмір пенсії з урахуванням індексації, зазначеної в постанові КМУ № 168, у межах максимального розміру пенсії.

Таким чином, відповідач з 01.03.2023 здійснив нарахування індексації, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України за №168 від 24.02.2023 року, однак обмежив розмір пенсії до виплати.

Відтак, у складових пенсії Позивача наявна доплата до пенсії, передбачена постановою КМУ № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» у розмірі 1 500 грн, однак вона не виплачується з 01 березня 2023 року.

За таких обставин, ГУ ПФУ в Закарпатській області вчинено протиправні дії щодо відмови ОСОБА_1 з 01.03.2023 року невиплати індексації у розмірі 1 500 грн. , передбаченої Постановою КМУ № 168 від 24 лютого 2023 року і відновити з 01 березня 2023 року цю виплату без обмеження максимальним розміром пенсії.

З огляду на зазначене суд вважає такі дії відповідача протиправними та такими, що за своєю суттю є звуженням обсягу прав позивача та позбавленням його права на соціальний захист у повному обсязі як то передбачено законодавством, яке регулює спірні правовідносини.

Судом також враховано судову практику з аналогічних справ ВААС, зокрема рішення ВААС від 05 березня 2024 року у справі № 300/6106/23 пров. № А/857/21334/23, рішення ВААС від 01 березня 2024 року у справі № 300/3421/23 пров. № А/857/17809/23., рішення ВААС від 3 лютого 2024 року у справі № 300/5084/23 пров. № А/857/17782/23.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про зобов'язання ГУ ПФУ в Закарпатській області виплатити ОСОБА_1 пенсію з 01.03.2023 року з урахуванням індексації, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 року № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» у розмірі 1 500 грн. , з урахуванням раніше виплачених сум та без обмеження максимальним розміром.

Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю.

Керуючись ст. ст. 5, 19, 77, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4 код ЄДРПОУ 20453063) про визнання протиправними дій і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо невиплаті ОСОБА_1 з 01 березня 2023 року нарахованої індексації пенсії у розмірі 1 500 грн. , передбаченої Постановою КМУ № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», оформлену листом № 606-266/Я-02/8-0700/24 від 05 лютого 2024 року;

3. Зобов'язати ГУ ПФУ в Закарпатській області (Код ЄДРПОУ 20453063) виплатити, починаючи з 01 березня 2023 року, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), нараховану індексацію пенсії у розмірі 1500 грн. , передбачену Постановою КМУ № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» без обмеження пенсії максимальним розміром.

4.Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ 20453063) судові витрати у розмірі 1211,20 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяЗ.Б.Плеханова