Постанова від 07.03.2024 по справі 716/231/24

Справа №: 716/231/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.03.2024 року м.Заставна

Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Сірик І.С., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Департаменту патрульної поліції Управління патрульноі поліції в Чернівецькій області стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності притягувався неодноразово, про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 121 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 05.02.2024 о 11.55 в Чернівецькій області Чернівецький район с. Звенячин а/д М-19,448 км керував транспортним засобом Mercedes-Benz Sprinter 319 д.н.з. НОМЕР_1 з причіпом indesperion V-7д.н.з. НОМЕР_2 , що підпадає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, чим вчинив правопорушення повторно протягом року.

В судове засідання ОСОБА_1 та його захисник не з'явилися, хоча належним чином повідомлені про день, місце та час розгляду справи, але причини неявки суду не повідомили, заяв, клопотань щодо відкладення розгляду справи до суду не надавали. Однак слід урахувати, що вказана особа була належним чином повідомленою, зокрема відповідно до положень ст.268,277-2 КУпАП України. При цьому, на думку суду, учасник справи, який задіяний в її розгляді, зобов'язаний з розумним інтервалом часу цікавитись провадженням у його справі, добросовісно користуватись належними процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Ці висновки дають підстави для розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 , який не одноразово повідомлявся про розгляд справи. Крім того суд враховує пояснення ОСОБА_1 надані в судовому засіданні 29.02.2024, відповідно до яких останній підтвердив факт керування транспортним засобом з причіпом indesperion V-7д.н.з. НОМЕР_2 , що не пройшов технічний контроль.

Дослідивши матеріали справи та врахувавши пояснення надані в судовому засіданні 29.02.2024 року ОСОБА_1 , вважаю, що в діях останнього вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, а саме керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, вчиненого протягом року.

Його вина у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП повністю доведена та підтверджується зібраними по справі доказами, а саме:

- даними протоколу про адміністративне порушення серії ААД № 631677 від 05.02.2024 року;

- даними відеозапису з якого вбачається, що ОСОБА_1 здійснював керування автомобілем Mercedes-Benz Sprinter 319 д.н.з. НОМЕР_1 з причіпом indesperion V-7д.н.з. НОМЕР_2 та був зупинений співробітниками поліції і при пред'явленні документів було встановлено, що обов'язковий технічний контроль ним своєчасно у встановлені законом строки пройдений не був;

- даними картки транспортного засобу транспортного засобу причіпом indesperion V-7д.н.з. НОМЕР_2 ;

- даними довідки про наявність повторності вчинення адміністративного правопорушення та постанови про накладення адміністративного стягнення серії БАД №839077 від 10.12.2023, відповідно до якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121 КУпАП, постанови про накладення адміністративного стягнення серії БАД №839077 від 10.12.2023, відповідно до якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 121 КУпАП.

Судом встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначена об'єктивна та суб'єктивна сторона складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, а саме повторне протягом року порушення вчинив ОСОБА_1 , зазначено яким саме автомобілем 05.02.2024 о 11-55 він керував .

Згідно з ч. 4 ст. 121 КУпАП, повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті, - тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб.

Відповідно до ст. 35 Закону України «Про дорожній рух» (далі Закону), транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані у відповідних підрозділах Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху, підлягають обов'язковому технічному контролю відповідно до цієї статті.

Порядок проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів визначенопостановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. № 137, якою затверджено Порядок проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів (далі Постанова).

Згідно даної Постанови, замовником проведення обов'язкового технічного контролю може бути власник транспортного засобу або уповноважена ним особа.

Обов'язок щодо забезпечення належного технічного стану транспортних засобів, згідно ст. 33 вказаного вище Закону, покладається на їх власників або інших осіб, які їх експлуатують, згідно з чинним законодавством.

Крім того, тип транспортного засобу та вид діяльності, в якій застосовується такий транспортний засіб мають суттєве значення для правильного вирішення справи, оскільки є декілька підзаконних актів, що регулюють порядок проведення технічного контролю транспортних засобів, зокрема встановлюють періодичність та календарний період проходження технічного контролю.

Зокрема пункт 3 Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. № 1373, визначає періодичність проходження обовязкового технічного контролю, яка становить: для вантажних автомобілів незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них із строком експлуатації більше двох років - кожні два роки; для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації - щороку; для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації - двічі на рік.

Отже зміст протоколу та додані до нього матеріали містять достатніх даних про ознаки типу транспортного засобу та посилання на порушення норми права, що встановлює періодичність, строки та обов'язковість проходження технічного огляду саме для цього транспортного засобу, власника автомобіля.

Відповідно до п. 31.3 «б» Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством, якщо вони не пройшли обов'язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).

Таким чином, ОСОБА_1 своїми діями протягом року після вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1, 3 ст. 121 КУпАП, порушив вимогип. 31.3 «б» Правил дорожнього руху, а тому його слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП.

Пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність правопорушника обставин не вбачається.

Відповідності з ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, який повторно притягається до адміністративної відповідальності за вчинення однорідного правопорушення, за яке його вже було піддано адміністративному стягненню 10.12.2023 і те, що вчинене адміністративне правопорушення у даному випадку становить суспільну небезпеку, оскільки керування водієм транспортним засобом, який своєчасно не пройшов обов'язковий технічний контроль може призвести до виникнення ДТП, заподіяння шкоди природному середовищу, завданню збитків державним чи суспільним інтересам, а також життю і здоров'ю іншим учасникам дорожнього руху, суддя зазначає, що дії водія свідчать про їх неодноразовість і постійність характеру вчинення ним адміністративних правопорушень на транспорті, що підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення та вказує на підвищену суспільну небезпечність його особи.

Враховуючи наведене, ОСОБА_1 належить призначити адміністративне стягнення в межах санкції ч. 4 ст. 121 КУпАП, вважаю що дане покарання буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як ним самим, так і іншими особами.

Згідно ст.40-1 КУпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

З вказаних підстав з ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп.

На підставі викладеного та керуючись ст.124 , ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.121 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 3 (три) місяці.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,судовий збір на користь держави в розмірі - 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, номер рахунку UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Сірик І.С.