Ухвала від 06.03.2024 по справі 460/2375/24

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

06 березня 2024 року м. Рівне №460/2375/24

Рівненський окружний адміністративний суд в особі судді Гудими Н.С., після одержання позовної заяви

ОСОБА_1

доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

На адресу суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування рішення про відмову у призначенні пенсії та зобов'язання призначити з 25.11.2023 пенсію зі зниженням пенсійного віку.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч.2 ст.160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Власноручний підпис є реквізитом документа, який надає йому юридичної сили і свідчить про відповідальність особи за його зміст.

Судом встановлено, що позовна заява подана без останньої сторінки, а отже не містить власноручного підпису позивача чи його уповноваженого представника, або електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".

Вказана обставина також підтверджується актом ВДЗ (канцелярії) суду від 04.03.2024 про відсутність у поштовому конверті, в якому скерований позов до суду, останнього аркушу одного з 3-х примірників адміністративного позову, з переліком усіх додатків та підписом позивача.

При цьому, інші два примірники адміністративного позову є його копіями і не містять власноручного підпису позивачу, а лише копії такого.

Згідно з імперативними вимогами п.3 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Оскільки жоден з примірників позовної заяви, поданих до суду, ніким не підписано, то позовна заява підлягає поверненню позивачеві з підстав, визначених п.3 ч.4 ст.169 КАС України.

Одночасно, суд зазначає, що повернення адміністративного позову не позбавляє позивача можливості повторного звернення до суду, якщо відпадуть обставини, що стали підставою для її повернення в силу вимог ч.8 ст.169 КАС України, тобто за належного оформлення і подання позовної заяви згідно із вимогами, встановленими КАС України.

Керуючись статтями 169, 241, 248, 256, 294, 295 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву і додані до неї документи повернути позивачу.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.

Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст ухвали складений 06 березня 2024 року

Суддя Н.С. Гудима