Ухвала від 01.03.2024 по справі 916/3176/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про розгляд вимог кредитора

"01" березня 2024 р. Справа № 916/3176/22

Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.,

за участі секретаря судового засідання Большакова В.А.

розглянувши матеріали заяви Головного управління ДПС в Одеській області про визнання грошових вимог

по справі

за заявою кредитора: Головного управління ДПС в Одеській області

до боржника: Приватного підприємства "Берсан" (68702, Одеська обл., Болградський район, м. Болград, вул. Леніна, буд. 107/А; код ЄДРПОУ 35697419)

про визнання банкрутом

у відкритому судовому засіданні

представники сторін та учасників:

від кредиторів: не з'явився;

ліквідатор банкрута: не з'явився.

У судовому засіданні 28.02.2024р. оголошувалась перерва до 01.03.2024р. о 13 год. 50 хв. у відповідності до ст. 216 ГПК України.

Встановив:

Ухвалою підготовчого засідання суду від 06.02.2023р. відкрито провадження у справі про банкрутство ПП "Берсан"; визнано вимоги Головного управління ДПС в Одеській області до ПП "Берсан" в сумі 45 236 222, 27 грн.; решту вимог, які складаються із штрафних санкцій в сумі 4 562 080, 40 грн. та пені в сумі 9 618 439, 21 грн. слід врахувати в шосту чергу в реєстрі вимог кредиторів; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника ПП "Берсан" строком на 170 календарних днів до 26.07.2023р.; призначено розпорядником майна боржника ПП "Берсан" арбітражного керуючого Черниша О.М.

З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника 07.02.2023р. здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ПП "Берсан" на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за №70027 від 07.02.2023р.

Ухвалою попереднього засідання суду від 07.06.2023р. визначено розмір та перелік усіх визнаних вимог для внесення розпорядником майна боржника до реєстру вимог кредиторів.

Постановою Господарського суду Одеської області від 18.10.2023р. визнано банкрутом ПП "Берсан"; відкрито відносно ПП "Берсан" ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців до 18.10.2024р.; ліквідатором ПП "Берсан" призначено арбітражного керуючого Колмикову Т.О.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, 18.10.2023р. здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про визнання ПП «Берсан» банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за №71653 від 19.10.2023р.

Головне управління ДПС в Одеській області звернулося із заявою, яка сформована в системі "Електронний суд" 24.12.2023р. (вх. №3-937/23 від 25.12.2023р.), про визнання грошових (кредиторських) вимог до ПП "Берсан" у розмірі 12 206 118, 31 грн. у такій черговості: перша черга (судовий збір) - 5368 грн., шоста черга (штраф, пеня) - 12 200 750, 31 грн.

Заява обгрунтована тим, що в результаті неналежного виконання покладених законом на платника податків обов'язків, у ПП «Берсан» наявна непогашена податкова заборгованість в сумі 12 200 750, 31 грн. Вказана заборгованість складається по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 6 369 629, 37 грн., яка виникла в результаті несплати пені нарахованої контролюючим органом, нарахованої автоматично відповідно до ст. 129 ПК України; по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 5 830 999, 60 грн., яка виникла в результаті несплати пені нарахованої контролюючим органом та нарахована автоматично відповідно до ст.129 ПК України; по податку на доходи фізичних осіб в сумі 121, 34 грн., яка виникла в результаті несплати пені нарахованої контролюючим органом, та нарахована автоматично відповідно до ст. 129 ПК України.

У додаткових поясненнях, сформованих в системі «Електронний суд» 28.02.2024р. (вх. №8209/24 від 28.02.2024р.) заявником щодо періодів нарахування пені по податку на додану вартість зазначено, що остання нарахована в автоматичному режимі відповідно до п.п. 129.1.1 ПК України у загальному розмірі 6 369 629, 37 грн. на податкові зобов'язання визначені згідно податкового повідомлення - рішення (форма 'Р') №0044601401 вiд 12.10.2018р. у зв'язку з відкриттям провадження у справі про банкрутство; пеня нарахована за період з 13.10.2018р. по 24.01.2023р.

Щодо періодів нарахування пені по податку на прибуток, вказано, що остання нарахована в автоматичному режимі відповідно до п.п. 129.1.1 ПК України у загальному розмірі 5 830 999, 60 грн. у зв'язку з відкриттям провадження у справі про банкрутство; пеня у розмірі 5 830 917,53 грн. нарахована на податкові зобов'язання визначені згідно податкового повідомлення - рішення (форма 'Р') №0044591401 вiд 12.10.2018р. у зв'язку з відкриттям провадження у справі про банкрутство; пеня нарахована за період з 03.12.2018р. по 24.01.2023р.; пеня у розмірі 15,81 грн. нарахована на податкові зобов'язання визначені згідно податкового повідомлення - рішення (форма 'Р') №0091325206 вiд 09.07.2019р. у зв'язку з відкриттям провадження у справі про банкрутство; пеня нарахована за період з 21.08.2019р. по 24.01.2023р.; пеня у розмірі 39,42 грн. нарахована на податкові зобов'язання визначені згідно податкового повідомлення - рішення (форма 'Р') №0149155206 вiд 17.10.2019р. у зв'язку з відкриттям провадження у справі про банкрутство; пеня нарахована за період з 01.12.2019р. по 24.01.2023р.; пеня у розмірі 26,84 грн. нарахована на податкові зобов'язання визначені згідно податкового повідомлення - рішення (форма 'Р') №0184345204 вiд 10.12.2019р. у зв'язку з відкриттям провадження у справі про банкрутство; пеня нарахована за період з 27.12.2019р. по 24.01.2023р.

Щодо періодів нарахування пені по податку на доходи з фізичних осіб кредитор вказує, що пеня нарахована в автоматичному режимі відповідно до п.п. 129.1.1 ПК України у загальному розмірі 121, 34 грн. на податкові зобов'язання визначені згідно податкового повідомлення - рішення (форма 'Р') №0447901304 вiд 12.10.2018р. у зв'язку з відкриттям провадження у справі про банкрутство; пеня нарахована за період з 15.12.2018р. по 24.01.2023р.

У відзиві від 28.02.2024р. (вх. №8365/24 від 28.02.2024р.) ліквідатор банкрута арбітражний Колмикова Т.О. визнає заявлені вимоги Головного управління ДПС в Одеській області в сумі 12 200 750, 31 грн. із включенням до реєстру вимог кредиторів. При цьому, згідно відзиву заява подана до суду за межами строку, встановленого ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, для заявлення кредиторських вимог.

Розглянувши матеріали справи, заяву Головного управління ДПС в Одеській області з доданими до неї доказами, суд встановив:

З наданих до заяви з грошовими вимогами інтегрованих карток платника податків вбачається, що по податку на додану вартість і вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) була нарахована пеня в період з 03.12.2018р. по 24.01.2023р. в сумі 6 369 629, 37 грн.

З наданих до заяви з грошовими вимогами інтегрованих карток платника податків вбачається, що по податку на прибуток підприємств, який сплачують інші підприємства, була нарахована пеня в період з 03.12.2018р. по 24.01.2023р. в сумі 5 830 999, 6 грн.

З наданих до заяви з грошовими вимогами інтегрованих карток платника податків вбачається, що податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді з/п була нарахована пеня в період з 15.12.2018р. по 24.01.2023р. в сумі 121, 34 грн.

Норми права, що підлягають застосуванню

Ч. 1 ст. 3 ГПК України передбачено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

З 21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно абз. 10 ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Грошове зобов'язання згідно абз. 4 ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - це зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, у тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Ч. 4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.

Відповідно до ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її оголошення, може бути оскаржена у встановленому цим Кодексом порядку та є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.

Згідно п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України (далі - ПК України), контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Відповідно до п.41.2 ст.41 ПК України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Згідно п.41.3 ст.41 ПК України, повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України.

Відповідно до п.п. 19 1.1.45 п. 19 1.1 ст. 19 1 ПК України, однією із функцій контролюючих органів є звернення до суду у випадках, передбачених законодавством.

П. 14.1.39 ст. 14 ПК України передбачено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно п. 14.1.156 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до п.п. 129.1, 129.1.1, 129.3. ст. 129 ПК України нарахування пені розпочинається: при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом. Нарахування пені закінчується (крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2, 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті): 129.3.3. у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України).

Згідно ч. 2 розділу I. Загальні положення Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 12.01.2021р. № 5 (далі - Порядок), інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску (далі - платежі), що ведеться за кожним видом платежу.

Відповідно до ч. 1 розділу II Інтегрована картка платника з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно-територіальних одиниць.

ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.

Під час проведення облікової операції в ІКП зазначається дата запису операції, зміст операції та/або документ, на підставі якого здійснюється запис.

Спеціальне кодування всіх операцій, що використовуються для відображення в ІКП облікових показників, забезпечує автоматизоване ведення ІКП.

Усі вартісні облікові операції та облікові показники в ІКП проводяться у гривнях з двома десятковими знаками.

Облік платежів ведеться в ІКП окремими обліковими операціями в хронологічному порядку. При цьому кожна операція фіксується в окремому рядку із зазначенням виду операції та дати її проведення.

Інформаційна система після відображення облікової операції забезпечує автоматичне проведення в ІКП розрахункових операцій.

Облікові показники, які відображаються в ІКП, залежать від форми обліку, яка передбачена умовами адміністрування відповідного платежу, що відкриваються для юридичних та фізичних осіб (далі - Перелік форм ІКП).

Для організації оперативного обліку кожній ІКП присвоюється код, який її ідентифікує в інформаційній системі та не може бути присвоєний іншій ІКП.

Згідно ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому: 1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості з оплати за виконані роботи та/або надані послуги, а також інші кошти, належні гіг-спеціалістам за гіг-контрактами, укладеними згідно із Законом України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов'язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів; 2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників); 3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом; 4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою; 5) у п'яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства; 6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.

Ст. 73 ГПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Ч.ч. 1, 3 ст. 74 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Ч. 2 ст. 76 ГПК України передбачено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно ч. 1 ст. 80 ГПК України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.

Ч.ч. 1, 2 ст. 91 ГПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Висновки суд

Виходячи з вимог Кодексу України з процедур банкрутства у справі про банкрутство господарський суд не розглядає по суті спори стосовно заявлених до боржника грошових вимог, а лише встановлює наявність або відсутність відповідного грошового зобов'язання боржника шляхом дослідження первинних документів (договорів, накладних, актів тощо) та (або) рішення юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення відповідного спору. При цьому суд досліджує надані кредитором письмові докази, встановлює підстави виникнення грошових вимог кредиторів до боржника, їх характер та зміст та розмір.

Судом встановлено, що відповідно до інтегрованих карток платника сума заборгованості боржника перед заявником зі сплати податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) становить 6 369 629, 37 грн., по податку на прибуток приватних підприємств - 5 830 999, 60 грн., по податку на доходи фізичних осіб - 121, 34 грн., що загалом - 12 200 750, 31 грн.

Вказана заборгованість виникла в результаті несплати пені нарахованої контролюючим органом.

Визначальною датою для розподілу конкурсних та поточних вимог кредиторів є 06.02.2023р. дата відкриття провадження у справі про банкрутство ПП "Берсан" та офіційне повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство на офіційному веб-порталі судової влади України від 07.02.2023р. за №70027.

Тридцятиденний строк, встановлений ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, для подання заяв конкурсних кредиторів закінчився 09.03.2023р.

Враховуючи те, що повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ПП «Берсан» на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за №70027 було оприлюднено 07.02.2023р. та граничною датою для пред'явлення заяв до боржника є 09.03.2023р. заява Головного управління ДПС в Одеській області подана до Господарського суду Одеської області з пропуском встановленого ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства строку.

Приймаючи до уваги те, що вимоги Головного управління ДПС в Одеській області в сумі 12 200 750, 31 грн. документально підтверджені та обґрунтовані, суд їх визнає у зазначеній сумі із задоволенням у шосту чергу.

Керуючись ст.ст. 1, 45, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України суд

УХВАЛИВ:

Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС в Одеській області до Приватного підприємства "Берсан" (68702, Одеська обл., Болградський район, м. Болград, вул. Леніна, буд. 107/А; код ЄДРПОУ 35697419) у розмірі 12 200 750, 31 грн. із задоволенням у шосту чергу.

Ухвала набирає законної сили 01 березня 2024р. та відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства може бути оскаржена в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

Повну ухвалу складено та підписано 06 березня 2024р.

Копію ухвали надіслати на електронну адресу: Головного управління ДПС в Одеській області (od.official@tax.gov.ua), арбітражного керуючого Колмикової Т.О. ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Суддя Л.І. Грабован