Ухвала від 01.03.2024 по справі 308/3708/24

Справа № 308/3708/24

1-кс/308/1191/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 березня 2024 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 та його захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого слідчого відділення відділу поліції №1 Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №42023072030000075, про відсторонення від посади:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Ужгород, українця, громадянина України, спеціаліста першої категорії відділу бухгалтерського обліку закупівель та матеріального забезпечення Оноківської сільської ради, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий слідчого відділення відділу поліції №1 Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_6 , за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з клопотанням про відсторонення від посади спеціаліста першої категорії відділу бухгалтерського обліку закупівель та матеріального забезпечення Оноківської сільської ради ОСОБА_4 .

В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що ОСОБА_4 відповідно до розпорядження сільського голови Оноківської сільської ради №101 від 14.04.2021 призначений уповноваженою особою з питань проведення публічних закупівель Оноківської сільської ради.

Відповідно до розділу II «Завдання та обов'язки» Посадової інструкції головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку, закупівель та матеріального забезпечення, затвердженої Оноківським сільським головою 27.05.2022, до посадових обов'язків головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку, закупівель та матеріального забезпечення належить: займатися організацією та проведенням процедур закупівель із забезпеченням їх об'єктивності та неупередженості відповідно до законодавства; складає, затверджує та оприлюднює річний план та зміни до нього, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»; визначає предмет закупівлі товарів, робіт та послуг відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»; здійснює вибір процедури закупівлі та проводить їх відповідно до вимог чинного законодавства у сфері публічних закупівель; забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця; забезпечує оприлюднення інформації та звітування про укладені договори відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі»; визначає обґрунтування очікуваної вартості закупівлі разом з відповідними фахівцями замовника, які відповідають за подальше використання товарів, робіт та послуг, що будуть закуплені, а у разі відсутності таких фахівців - залучати експертів на договірних засадах; здійснює підготовку документації для закупівлі товарів, робіт та послуг; розробляє недискримінаційні кваліфікаційні вимоги до постачальників товарів, робіт та послуг; складає протоколи уповноваженої особи щодо прийняття рішення та веде їх реєстрацію; готує та оприлюднює звіти про виконання укладених договорів щодо закупівлі товарів, робіт та послуг; організовує укладання договорів, змін до них, здійснює їх реєстрацію та оприлюднення.

Згідно з пунктом 1 підпункту 1.2 Положення про уповноважену особу (закупівель товарів, робіт та послуг по Оноківській сільській раді), затвердженого розпорядженням сільського голови Оноківської сільської ради №101 від 14.04.2021, уповноважена особа - службова, посадова та інша фізична особа замовника, визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощеної закупівлі і згідно із Законом на підставі власного розпорядчого рішення або трудового договору (контракту).

З огляду на це, відповідно до примітки 1 до ст. 364 КК України ОСОБА_4 з 14.04.2021 обіймав у вказаному органі місцевого самоврядування посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являється службовою особою.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Поряд з цим, Примірною методикою визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 №275 передбачено етапи визначення очікуваної вартості закупівель.

Так, відповідно п. 3 розділу 2 методика замовники повинні проводити аналіз ринку. На цьому етапі доцільно використовувати як загальнодоступну, інформацію щодо цін та асортименту товарів, робіт і послуг, яка міститься у відкритих джерелах (у тому числі на сайтах виробників та/або постачальників відповідної продукції, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, рекламі, прайс-листах, в електронній системі закупівель «Prozorro» та на аналогічних торгівельних електронних майданчиках, дані спеціалізованих інформаційно-аналітичних видань, офіційних статистичних видань, в тому числі іноземних, тощо), так і інформацію, отриману шляхом проведення ринкових консультацій. Використання такого інструменту, як ринкові консультації, дозволяє визначити структуру ринку, ступінь конкуренції та можливі варіанти предмету закупівлі з урахуванням інновацій та нових технічних рішень.

Під час проведення ринкових консультацій замовники можуть направляти учасникам ринку повідомлення (анкети, запити, запрошення до обговорення тощо) з описом необхідних та бажаних вимог до предмета закупівлі, в яких, крім іншого, слід зазначати, що надсилання таких повідомлень (анкет, запитів, запрошень) не тягне за собою виникнення зобов'язань з боку замовника щодо надання переваг учасникам ринку, що брали участь в ринкових консультаціях. Зацікавлені учасники ринку надсилають свої пропозиції із зазначенням можливих варіантів, замовники опрацьовують та аналізують отримані пропозиції. За потреби замовники можуть організовувати зустрічі з зацікавленими постачальниками/підрядниками для консультацій та обговорення. Отримана замовниками під час ринкових консультацій інформація дозволить визначити оптимальні вимоги до предмета закупівлі з урахуванням актуальних пропозицій ринку та визначити обґрунтовану очікувану вартість.

07.04.2023 на підставі рішення двадцять п'ятої сесії восьмого скликання Оноківської сільської ради №1404-XXV-VIII «Про матеріальну підтримку військових» та витягу з додатку «Програми організації та забезпечення територіальної оборони, призову на строкову військову службу та військово-патріотичного виховання населення Оноківської сільської ради на 2023-2025 роки» виникла необхідність здійснити закупівлю матеріальних засобів для потреб військових відповідно до вказаної програми.

З цією метою, уповноважена особа з питань проведення публічних закупівель Оноківської сільської ради ОСОБА_4 , маючи реальну можливість виконати покладені на нього службові обов'язки належним чином, як того вимагають інтереси служби та не перебуваючи в обставинах, що виключали можливість виконати свої службові обов'язки належним чином, а саме провести закупівлю для потреб Оноківської сільської ради матеріальних засобів для потреб військових з дотриманням чинного законодавства, не передбачаючи, що в результаті його дій можуть бути спричинені тяжкі наслідки, хоча повинен був і міг це передбачити, через наявність у нього необхідного досвіду, достатньої кваліфікації та належних навичок, діючи з порушенням ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», п. 3 розділу 2 Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 №275, без проведення відповідного аналізу ринку, а саме використання як загальнодоступної інформації щодо цін та асортименту товарів, яка міститься у відкритих джерелах (у тому числі на сайтах виробників та/або постачальників відповідної продукції, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, рекламі, прайс-листах, в електронній системі закупівель «Prozorro» та на аналогічних торгівельних електронних майданчиках, даних спеціалізованих інформаційно-аналітичних видань, офіційних статистичних видань, в тому числі іноземних, тощо), так і інформації, отриманої шляхом проведення ринкових консультацій, у період з 07.04.2023 по 19.04.2023, перебуваючи на робочому місці за адресою: Ужгородський район, Оноківська громада, с. Оноківці, вул. Шевченка, 2, внаслідок чого Оноківською сільською радою укладено договори про закупівлю товарів №181, №182, №183 із завищенням вартості товарів.

Так, 19.04.2023 укладено договір про закупівлю товару №182 між Оноківською сільською радою в особі сільського голови ОСОБА_7 з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_8 на придбання товару - системи розвантажувальної РПС з системою MOLLE, піксель, - на загальну суму 876 674 грн.

Відповідно до даних веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель «ProZorro» 20.04.2023 Оноківською сільською радою в особі ОСОБА_4 оприлюднено звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель UA- 2023-04-20-002752-а.

У подальшому, згідно з накладною №0004 від 25.04.2023 фізичною особою-підприємцем ОСОБА_8 передано Оноківській сільській раді системи розвантажувальної РПС з системою MOLLE, піксель, в кількості 227 штук за ціною 3862 грн. за одиницю на загальну суму 876 674 грн. без ПДВ.

Відповідно до платіжної інструкції №3205 від 25.04.2023 Оноківською сільською радою здійснено перерахунок грошових коштів в сумі 876 674 грн. на рахунок фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 .

При цьому, у ході розслідування з'ясовано, що ринкова вартість 1 шт. системи розвантажувальної РПС з системою «MOLLE», піксель, станом на 19.04.2023 становить 2380, 28 грн без ПДВ. У такий спосіб встановлено завищення вартості системи розвантажувальної РПС з системою MOLLE, піксель в кількості 227 штук, придбаних Оноківською сільською радою, згідно з договором про закупівлю товару №182 від 19.04.2023 у фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 на загальну суму 336 350,44 грн., внаслідок чого Оноківській територіальні громаді заподіяно матеріальну шкоду (збиток) на вказану суму.

Крім, того 19.04.2023 укладено договір про закупівлю товару №181 між Оноківською сільською радою в особі сільського голови ОСОБА_7 з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_8 на придбання товару - навушників активних «HONEYWELL Impact Sport» - на загальну суму 156 000 грн.

Відповідно до даних веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель «ProZorro» 20.042023 Оноківською сільською радою в особі ОСОБА_4 оприлюднено звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель UA-2023-04-20- 002961-а.

У подальшому, згідно з накладною №0003 від 25.04.2023 фізичною особою-підприємцем ОСОБА_8 передано Оноківській сільській раді навушників активних «HONEYWELL Impact Sport» в кількості 40 шт. за ціною 3900 грн за одиницю на загальну суму 156 000 грн. без ПДВ.

Відповідно до платіжної інструкції №3204 від 25.04.2023 Оноківською сільською радою здійснено перерахунок грошових коштів в сумі 156 000 грн. на рахунок фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 .

При цьому, у ході розслідування з'ясовано, що ринкова вартість 1 шт. навушників активних «HONEYWELL Impact Sport» станом на 19.04.2023 становить 1716, 38 грн. без ПДВ.

У такий спосіб встановлено завищення вартості навушників активних «HONEYWELL Impact Sport» в кількості 40 шт., придбаних Оноківською сільською радою згідно з договором про закупівлю товару №181 від 19.04.2023, у фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 на загальну суму 87 344, 80 грн., чим Оноківській територіальні громаді заподіяно матеріальну шкоду (збиток) на вказану суму.

Разом з тим, 19.04.2023 укладено договір про закупівлю товару №183 між Оноківською сільською радою в особі сільського голови ОСОБА_7 з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_8 на придбання товару - монокуляр тепловізійний «Therm Тес Cyclops 335, 1800 м, 384*288 пікс. XI.0-6.0, WI-FI, GPS, ІР67, 0.49 кг» - на загальну суму 780 000 грн.

Відповідно до даних веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель «ProZorro» 20.04.2023 Оноківською сільською радою в особі ОСОБА_4 оприлюднено звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель UA- 2023-04-20-002480-а.

У подальшому, згідно з накладною №0002 від 25.04.2023 фізичною особою-підприємцем ОСОБА_8 передано Оноківській сільській раді монокуляр тепловізійний «Therm Тес Cyclops 335, 1800 м, 384*288 пікс. XI.0-6.0, WI-FI, GPS, ІР67, 0.49 кг.» в кількості 12 шт. за ціною 65000 грн. за одиницю на загальну суму 780 000 грн. без ПДВ.

Відповідно до платіжної інструкції №3203 від 25.04.2023 Оноківською сільською радою здійснено перерахунок грошових коштів в сумі 780 000 грн на рахунок фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 .

При цьому, у ході розслідування з'ясовано, що ринкова вартість 1 шт. монокуляр тепловізійний «Therm Тес Cyclops 335, 1800 м, 384*288 пікс. XI.0- 6.0, WI-FI, GPS, ІР67, 0.49 кг» станом на 19.04.2023 становить 46527,78 грн. без ПДВ.

У такий спосіб встановлено завищення вартості монокуляр тепловізійний «Therm Тес Cyclops 335, 1800 м, 384*288 пікс. XI.0-6.0, WI-FI, GPS, ІР67, 0.49 кг» в кількості 12 шт., придбаних Оноківською сільською радою згідно з договором про закупівлю товару №183 від 19.04.2023 у фізичної особи-підприємця ОСОБА_8 , на загальну суму 221 666, 64 грн., чим Оноківській територіальні громаді заподіяно матеріальну шкоду (збиток) на вказану суму.

Враховуючи викладене, внаслідок неналежного виконання ОСОБА_4 своїх службових обов'язків, із місцевого бюджету Оноківської сільської ради незаконно вилучено кошти в сумі 645361,88 грн., чим завдано Оноківській територіальні громаді тяжкі наслідки, оскільки сума завданої шкоди в 250 і більше разів перевищує встановлений на 2023 рік неоподаткований мінімум доходів громадян.

26.02.2024 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Слідчий вказує, що перебування ОСОБА_4 на посаді спеціаліста першої категорії відділу бухгалтерського обліку закупівель та матеріального забезпечення Оноківської сільської ради, в силу виконання своїх службових обов'язків має широке коло знайомих, тим самим може протиправно перешкоджати кримінальному провадженню, зокрема, може негативно впливати на хід досудового розслідування, перешкоджати встановленню істини у справі.

Тому, з метою запобігання вчиненню підозрюваним ОСОБА_4 вказаних порушень та перешкоджанню досудовому розслідуванню у кримінальному провадженні, слідчий просить відсторонити його від посади спеціаліста першої категорії відділу бухгалтерського обліку закупівель та матеріального забезпечення Оноківської сільської ради в межах строку досудового розслідування на 2 місяці.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та просив таке задовольнити. Вказав, що за допомогою застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження може бути виконане завдання досудового розслідування щодо встановлення та з'ясування всіх обставин вчиненого підозрюваним кримінального правопорушення.

В судовому засіданні захисник підозрюваного заперечив проти задоволення клопотання та зауважив, що його підзахисний перебуваючи на посаді, позбавлений можливості приховати, знищити чи підробити документи, а також не має наміру впливати на свідків. Також інші ризики, які наведені у клопотанні, належним чином не доведені. Додатково вказав, що відсторонення ОСОБА_4 від посади негативно вплине на його матеріальний стан, так як у нього на утриманні перебувають двоє неповнолітніх дітей.

Підозрюваний підтримав доводи захисника та просив врахувати, що дійсно його відсторонення від посади негативно позначиться на матеріальному становищі його сім'ї.

Заслухавши думку прокурора, пояснення підозрюваного та його захисника, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Витягом з кримінального провадження № 42023072030000075 від 24.05.2023 підтверджено, що органом досудового розслідування - СВ відділу поліції №1 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області здійснюється розслідування кримінального провадження за попередньою правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 367 КК України.

Слідчим суддею встановлено, що 26.02.2024 ОСОБА_9 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, яке відповідно до ст. 12 КК України є нетяжким злочином.

Обставинами, що дають підстави підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні вказаного злочину, є наявність в матеріалах досудового розслідування достатніх та належних доказів. Так, наявність підстав підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення підтверджується документами: договори купівлі-продажу товарів №181, №182, №183 від 19.04.2023 з додатками до них; акти прийому-передачі товарів №0002, №0004, №0003 від 25.04.2023; платіжні доручення №3203, №3204, №3204 від 25.04.2023; розпорядження сільського голови Оноківської сільської ради №101 від 14.04.2021; посадова інструкція головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку, закупівель та матеріального забезпечення, затвердженої Оноківським сільським головою 27.05.2022; показаннями свідків ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 ; даними висновку судово-товарознавчої експертизи від 08.11.2023 №2808/2 та судово-економічної експертизи №СЕ-19/107-23/11491-ЕК від 19.01.2024.

Слідчим суддею також встановлено, що ОСОБА_4 працює на посаді спеціаліста першої категорії відділу бухгалтерського обліку закупівель та матеріального забезпечення Оноківської сільської ради ОСОБА_4 та відповідно до розпорядження сільського голови Оноківської сільської ради №101 від 14.04.2021 призначений уповноваженою особою з питань проведення публічних закупівель Оноківської сільської ради.

Згідно ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до ч. 1 ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.

Частиною 2 ст. 157 КПК України визначено, що при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя зобов'язаний врахувати такі обставини: правову підставу для відсторонення від посади; достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

В цьому аспекті слід зазначити, що із самої суті такого заходу забезпечення кримінального провадження, як відсторонення від посади, випливає те, що між свідками, підозрюваним та займаною ним посадою повинен бути логічний взаємозв'язок, зокрема, наявний факт підзвітності, підконтрольності чи інших відносин, пов'язаних з підозрюваним і займаною ним посадою. І ці обставини мають бути належно обґрунтованими.

У судовому засіданні прокурор вказує, що підозрюваний ОСОБА_4 працюючи спеціалістом першої категорії відділу бухгалтерського обліку закупівель та матеріального забезпечення Оноківської сільської ради , має відповідні організаційні можливості, особистісні та ділові зв'язки, які він зможе використати для того, щоб уникнути кримінальної відповідальності та перешкоджати кримінальному провадженню будь-яким іншим чином.

Одна з обов'язкових вимог, передбачених п. 5 ч. 2 ст. 155 КПК України, полягає у необхідності зазначення слідчим у клопотанні обставин, що дають підстави вважати, що перебування на посаді підозрюваного сприяло вчиненню злочину. Проте, доказів тому, що подальше перебування на цій посаді ОСОБА_4 надасть змогу останньому знищити речові докази, які мають значення для досудового розслідування, слідчому судді не надано.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 КПК України слідчий суддя під час кримінального провадження не може одночасно виконувати функції державного обвинувачення, захисту і судового розгляду. Так, функції з доведення обґрунтованості поданого клопотання, наявності підстав для його задоволення, відповідних ризиків процесуальним законом покладено виключно на ініціатора такого клопотання, в даному випадку - сторону обвинувачення. Відтак, слідчий суддя розглядає клопотання на підставі тих доказів, які слідчому судді і представлені. При цьому, жоден учасник не був позбавлений можливості надати їх безпосередньо в судовому засіданні.

Посилання сторони обвинувачення на те, що ОСОБА_4 перебуваючи на посаді, може використовувати своє службове становище та негативно впливати на хід досудового розслідування, незаконним засобом впливати на свідків у кримінальному провадженні, нівелюється обраним відносно нього запобіжним заходом у виді застави.

Відповідно до пункту 3 розділу 2.4 Узагальнення судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження ВССУ від 07.02.2014 підставами для відмови в задоволенні клопотання про відсторонення підозрюваної особи від займаної посади є, здебільшого, недостатність підстав для відсторонення підозрюваної особи від займаної посади, а також недоведеність існування обґрунтованої підозри у вчиненні злочину такого ступеня тяжкості, за умови вчинення якого може бути здійснено відсторонення від посади, а також недоведеність того, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання в права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні прокурора.

На підставі викладеного, слідчий суддя приходить до висновку, що матеріалами клопотання не підтверджено та прокурором в судовому засіданні не доведено наявність підстав вважати, що підозрюваний ОСОБА_4 може негативно впливати на хід досудового розслідування, незаконним засобом впливати на свідків у кримінальному провадженні та протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Крім того, згідно ст. 43 Конституції України, кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, а тому будь-які обмеження щодо реалізації цього права, у тому числі і відсторонення особи від посади під час кримінального провадження, повинно здійснюватися виключно з підстав та у порядку, передбаченому КПК України.

Також варто зазначити, що п. 3 ч. 2 ст. 157 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя зобов'язаний врахувати наслідки такого відсторонення для інших осіб. Так, в ході судового розгляду встановлено, що на утриманні підозрюваного перебувають двоє неповнолітніх дітей, а при відстороненні від посади ОСОБА_4 це матиме негативні наслідки саме для його дітей.

За встановлених обставин, під час судового розгляду клопотання, слідчий суддя приходить до переконання, що органом досудового розслідування не доведено, що без відсторонення підозрюваного від займаної посади неможливо забезпечити швидке, повне та неупереджене досудове розслідування, і такі потреби досудового розслідування виправдовують обмеження, гарантованого ст. 43 Конституції України права на працю підозрюваного, а тому клопотання підлягає залишенню без задоволення на підставі ч. 1 ст. 157 КПК України.

Керуючись ст. ст. 154, 156, 157, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого слідчого відділення відділу поліції №1 Ужгородського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 про відсторонення від посади ОСОБА_4 - залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1