Постанова від 28.02.2024 по справі 542/276/24

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Справа № 542/276/24

Провадження № 3/542/149/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2024 року суддя Новосанжарського районного суду Полтавської області Афанасьєва Ю.О.,

за участю:

секретаря судового засідання - Коркішко А.М.,

прокурора - Бунецького І.М.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Рябківка, Чутівського району, Полтавської області, адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП,-

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 27.06.2022 № 114-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету, відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у червні 2022 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 27.06.2022 № 114-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету, відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у червні 2022 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 26.07.2022 № 135-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету, відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у липні 2022 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 26.07.2022 № 135-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету, відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у липні 2022 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 25.08.2022 № 161-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету, відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у серпні 2022 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 25.08.2022 № 161-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету, відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у серпні 2022 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 26.09.2022 № 181-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у вересні 2022 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 26.09.2022 № 181-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у вересні 2022 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 27.10.2022 № 197-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у жовтні 2022 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 27.10.2022 № 197-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у жовтні 2022 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 23.12.2022 № 224-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у грудні 2022 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 23.12.2022 № 224-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у грудні 2022 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 23.01.2023 № 16-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у січні 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 23.01.2023 № 16-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у січні 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 23.02.2023 № 42-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 40% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у лютому 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 23.02.2023 № 42-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 40% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у лютому 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 23.03.2023 № 58-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у березні 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 23.03.2023 № 58-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у березні 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 25.07.2023 № 150-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 30% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у липні 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 25.07.2023 № 150-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 30% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у липні 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 25.08.2023 № 168-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 30% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у серпні 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 25.08.2023 № 168-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 30% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділення медико-соціальної реабілітації, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у серпні 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 25.09.2023 № 201-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету, відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у вересні 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 25.09.2023 № 201-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету, відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у вересні 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 26.10.2023 № 230-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 75% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у жовтні 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 26.10.2023 № 230-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 75% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у жовтні 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 21.12.2023 № 263-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 75% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у грудні 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 21.12.2023 № 263-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 75% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету та відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у грудні 2023 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 25.01.2024 № 17-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету, відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у січні 2024 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів та заохочення персоналу Будинку-інтернату, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 25.01.2024 № 17-ОС, відповідно до якого наказав преміювати за рахунок економії та у межах фонду заробітної плати, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час, працівників медичного кабінету, відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, за результатами роботи, враховуючи особистий внесок кожного, у січні 2024 року, зокрема, ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 01.02.2023 № 22-ОС, відповідно до якого наказав прийняти ОСОБА_2 , сестру медичну, тимчасово за сумісництвом, на посаду сестри медичної в межах 0,5 посади, з оплатою за фактично відпрацьований час згідно тарифікаційного списку з 03.02.2023, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 01.02.2023 № 22-ОС, відповідно до якого наказав прийняти ОСОБА_2 , сестру медичну, тимчасово за сумісництвом, на посаду сестри медичної в межах 0,5 посади, з оплатою за фактично відпрацьований час згідно тарифікаційного списку з 03.02.2023, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 04.04.2023 № 62-ОС, відповідно до якого наказав прийняти ОСОБА_2 , сестру медичну, тимчасово за сумісництвом, на посаду сестри медичної в межах 0,25 посади, з оплатою за фактично відпрацьований час згідно тарифікаційного списку з 08.04.2023, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 04.04.2023 № 62-ОС, відповідно до якого наказав прийняти ОСОБА_2 , сестру медичну, тимчасово за сумісництвом, на посаду сестри медичної в межах 0,25 посади, з оплатою за фактично відпрацьований час згідно тарифікаційного списку з 08.04.2023, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, у встановленому законом порядку не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 05.06.2023 № 106-ОС, відповідно до якого наказав прийняти ОСОБА_2 , сестру медичну, тимчасово за сумісництвом, на посаду сестри медичної в межах 0,5 посади, з оплатою за фактично відпрацьований час згідно тарифікаційного списку з 06.06.2023 по 19.06.2023, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-7 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 28 вказаного Закону, маючи дискреційні повноваження на видання наказів, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, який ним був реалізований під час видачі та підписання наказу від 05.06.2023 № 106-ОС, відповідно до якого наказав прийняти ОСОБА_2 , сестру медичну, тимчасово за сумісництвом, на посаду сестри медичної в межах 0,5 посади, з оплатою за фактично відпрацьований час згідно тарифікаційного списку з 06.06.2023 по 19.06.2023, яка є його тещею, тобто близькою особою, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Справу розглянуто в порядку ст. 36 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав частково та пояснив, що з 20.12.2015 року він перебуває на посаді директора Новосанжарського дитячого будинку-інтернату. Діючий контракт з ним укладений в 2019 році, строком з 31.01.2020 року по 30.01.2025 року. З 2007 року на посаді - сестри медичної, працює його теща, ОСОБА_2 . Він одружився з ОСОБА_3 в 2018 році. Протягом червня 2022 по січень 2024 ним видавалися накази щодо преміювання працівників дитячого будинку-інтернату та про тимчасове прийняття за сумісництвом на період відсутності іншого працівника, у тому числі і його тещі, ОСОБА_2 . При цьому преміювання ОСОБА_2 та прийняття за сумісництвом здійснювалося ним на загальних підставах, родинні відносини не впливали на прийняття ним таких рішень та будь-якого приватного інтресу він не мав. Крім того ОСОБА_2 безпосередньо підпорядковується старшій медичній сестрі та лікарю педіатру. А підставою для преміювання були службові записки щодо преміювання, які подавалися старшою медичною сестрою ОСОБА_4 та накази по закладу. Зазначає, що про потенційний або реальний конфлікт інтересів Департамент соціального захисту населення Полтавської ОВА він дійсно не повідомляв.

23 лютого 2024 року особою, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , до суду надані письмові заперечення проти протоколів про адміністративні правопорушення, в яких зазначив, що притягнення його до адміністративної відповідальності за вказані правопорушення є незаконним.

Вказував, що відповідно до пп.2.1. п.2 Положення про преміювання працівників Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, преміювання працівників Будинку-інтернату здійснюється за поданням керівників структурних підрозділів та за рішенням адміністрації. Відповідно посадавої інструкції сестри медичної, вона безпосередньо підпорядковується сестрі медичній старшій, лікарю педіатру та директору. Таким чином, сестра медична в першу чергу підпорядковується сестрі медичній старшій, яка подає на преміювання працівників медичного кабінету, відділу з обслуговування та надання соціальних послуг вихованцям/підопічним, зокрема, сестра медична, ОСОБА_2 . Також зазначив, що ОСОБА_2 преміювалась за результатами роботи, враховуючи особистий внесок, як інші працівники.

Крім того зазначив, що відповідно до ч.1 ст.27 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п.1 ч.1 ст.3 цього Закону, не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв'язку з виконанням повноважень близьким їм особам. Однак вважає, що обмеження щодо спільної роботи не поширюється на осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами). Починаючи з 26 січня 2024 року в Україні набув чинності закон № 3285-ІХ, який передбачає дерадянізацію адміністративно-територіального устрою України. Відповідно до цього населені пункти, які зараз мають статус селищ, відносять до сіл. Отже, вважає, що Нові Санжари є селищем, та не є районним центром.

У судовому засіданні прокурор викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційного діяння, передбаченого частинами 1 та 2 ст. 172-7 КУпАП. Просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частинами 1 та 2 ст. 172-7 КУпАП, та накласти стягнення у вигляді штрафу.

Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали провадження, суд дійшов таких висновків.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

За приписами статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за частиною 1 статті 172-7 КУпАП настає за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а за частиною 2 статті 172-7 КУпАП - за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Згідно з приміткою до статті 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

У свою чергу, також в частини 1 статті 1 цього Закону визначено, що приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Отже, відповідно до диспозицій вказаних норм КУпАП відповідальність за такі правопорушення настає лише за обов'язкової умови наявності у особи реального конфлікту інтересів.

Для реального конфлікту інтересів необхідна наявність обов'язкової сукупності таких юридичних фактів: 1) наявність у правопорушника факту приватного інтересу, який має бути чітко сформульований (артикульований) та визначений; 2) наявність факту суперечності між приватним інтересом і службовими чи представницькими повноваженнями із зазначенням того, в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення; 3) наявність повноважень на прийняття рішення; 4) наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

За змістом положень частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані:

1)вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

2)повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

3)не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

4)вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Разом з тим, констатація наявності складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, є можливою лише у тому випадку, коли реальний конфлікт інтересів впливає на реалізацію посадовою особою своїх дискреційних повноважень.

Право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд передбачає можливість його дискреції, тобто право вибору між декількома діями чи рішеннями, що однаково є правомірними та передбачені чинним законодавством.

Згідно позиції Верховного Суду, яка сформована у постановах від 13.02.2018 у справі №361/7567/15-а, від 07.03.2018 у справі №569/15527/16-а, від 20.03.2018 у справа №461/2579/17, від 20.03.2018 у справі №820/4554/17, від 03.04.2018 у справі №569/16681/16-а та від 12.04.2018 справа №826/8803/15, дискреційні повноваження це можливість діяти за власним розсудом, в межах закону, можливість застосувати норми закону та вчинити конкретні дії (або дію) серед інших, кожні з яких окремо є відносно правильними (законними).

Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, можливе лише за сукупності умов: наявності у правопорушника факту приватного інтересу, який має бути чітко сформульований (артикульований) та визначений; факту суперечності між приватним інтересом і службовими чи представницькими повноваженнями із зазначенням того, в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення; повноважень на прийняття рішення; факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Судом встановлено, що відповідно до пунктів 1.1, 1.3, 2.3, 8.1, 11.1, 11.7, 13.1, 13.2 Статуту Новосанжарського дитячого будинку-інтернату (нова редакція) (том 1 а.с.19-34) Новосанжарський дитячий будинок-інтернат (далі - Будинок-інтернат) є комунальною неприбутковою стаціонарною соціально-медичною установою; Будинок-інтернат заснований на майні спільної (комунальної) власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області та переданий в управління Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації; засновником Будинку-інтернату є Полтавська обласна рада; Будинок-інтернат підзвітний та підконтрольний Полтавській обласній раді; Будинок-інтернат підпорядкований та підзвітний Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації; місцезнаходження Будинку-інтернату: Полтавська область, Полтавський район, смт Нові Санжари, вул. Пролетарська, 33; Будинок-інтернат є юридичною особою. Права та обов'язки юридичної особи Будинок-інтернат набуває з дня його державної реєстрації за місцем знаходження; фінансування Будинку- інтернату здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету, добровільних пожертвувань, благодійних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством; стимулювання працівників Будинку-інтернату та в окремих випадках вихованок/підопічних, які мають право працювати в підсобному господарстві, здійснюється згідно з положенням про преміювання, розробленим керівництвом Будинку-інтернату за погодженням з профспілковим комітетом та затвердженим Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, в межах фонду заробітної плати Будинку-інтернату; очолює Будинок-інтернат директор, який призначається на посаду рішенням Полтавської обласної ради шляхом укладання з ним трудового контракту, строк дії якого становить один-п'ять років; директор Будинку-інтернату: здійснює керівництво Будинком-інтернатом; організовує роботу Будинку-інтернату і несе персональну відповідальність за її результати та збереження і раціональне використання майна; відповідно до компетенції видає накази організаційно- розпорядчого характеру, затверджує посадові інструкції працівників Будинку- інтернату, вирішує питання добору кадрів, вживає заходів заохочення, у разі порушення працівниками трудової дисципліни та невиконання функціональних обов'язків накладає стягнення (том 1 а.с.19-34).

Таким чином, Новосанжарський дитячий будинок-інтернат є юридичною особою публічного права, а його керівник є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно з наказом №6-ОС від 31.01.2017 року «Про директора Новосанжарського дитячого будинку-інтернату» призначено ОСОБА_1 директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату 31 січня 2017 року (том 1 а.с.35).

Відповідно до рішення Полтавської обласної ради від 20.12.2019 № 1237 Обласна рада вирішила: переукласти контракт із ОСОБА_1 - директором Новосанжарського дитячого будинку-інтернату строком на 5 років з 31.01.2020 (том 1 а.с.36).

Згідно з Контрактом від 20.12.2019, укладеного між Полтавською обласною радою та ОСОБА_1 , останнього призначено на посаду директора Новосанжарського дитячого будинку-інтернату на строк 5 років, на період з 31.01.2020 по 30.01.2025 (том 1 а.с.37-42).

З огляду на викладене, й відповідно до положень підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені статтею 172-7 КУпАП.

Стаття 1 Закону України «Про запобігання корупції" визначено, що близькі особи - члени сім'ї суб'єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб'єкта.

Відповідно до актового запису про шлюб № 185 від 17 лютого 2018 року зареєстровано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 (том 1 а.с.14).

Згідно з актовим записом про народження №24 від 15 грудня 1990 року матір'ю ОСОБА_3 є ОСОБА_2 (том 1 а.с.15).

Таким чином, ОСОБА_2 , відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», є близькою особою, а саме: тещею, ОСОБА_1 .

Відповідно до Положення про преміювання працівників Новосанжарського дитячого будинку-інтернату (том 1 а.с.44), встановлено, що преміювання працівників здійснюється в межах установленого фонду оплати праці за наявності економії фонду заробітної плати: за результатами роботи за місяць, квартал та рік; з нагоди Державних, професійних та релігійних свят. Премія нараховується на посадовий оклад з урахуванням підвищення за фактично відпрацьований час. Преміювання працівників будинку-інтернату здійснюється за поданням керівників структурних підрозділів та за рішенням адміністрації (п. п. 1.3, 1.5, 2,1).

Поряд з цим, під час дослідження матеріалів встановлено, що в порушення вимог ст. 28 закону України «Про запобігання корупції» щодо обов'язку запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, маючи дискреційні повноваження на видання наказів, усвідомлюючи наявну суперечність між приватним інтересом та своїми службовими повноваженнями, не повідомляючи у встановлених законом випадках та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів відносно близької особи, своєї тещі - сестри медичної ОСОБА_2 шляхом прийняття наступних наказів:

- Наказом № 114-ОС від 27.06.2022 «Про преміювання» у червні 2022 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.45-46);

- Наказом № 135-ОС від 26.07.2022 «Про преміювання» у липні 2022 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.47-48);

- Наказом № 161-ОС від 25.08.2022 «Про преміювання» у серпні 2022 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.49-50);

- Наказом № 181-ОС від 26.09.2022 «Про преміювання» у вересні 2022 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.51-52);

- Наказом № 197-ОС від 27.10.2022 «Про преміювання» у жовтні 2022 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.53-54);

- Наказом № 224-ОС від 23.12.2022 «Про преміювання» у грудні 2022 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.55-56);

- Наказом № 16-ОС від 23.01.2023 «Про преміювання» у січні 2023 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.57-58);

- Наказом № 42-ОС від 23.02.2023 «Про преміювання» у лютому 2023 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 40% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.59-60);

- Наказом № 58-ОС від 23.03.2023 «Про преміювання» у березні 2023 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.60-62);

- Наказом № 150-ОС від 25.07.2023 «Про преміювання» у липні 2023 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 30% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.63-64);

- Наказом № 168-ОС від 25.08.2023 «Про преміювання» у серпні 2023 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 30% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.65);

- Наказом № 201-ОС від 25.09.2023 «Про преміювання» у вересні 2023 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.66-67);

- Наказом № 230-ОС від 26.10.2023 «Про преміювання» у жовтні 2023 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 75% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.68-69);

- Наказом № 263-ОС від 21.12.2023 «Про преміювання» у грудні 2023 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 75% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.70-71);

- Наказом № 17-ОС від 25.01.2024 «Про преміювання» у січні 2024 р., яким встановив премію працівникам Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, зокрема, ОСОБА_2 , сестрі медичний, яка є його тещею, у розмірі 50% посадового окладу з підвищенням, за фактично відпрацьований час (том 1 а.с.72-73);

- Наказом № 22-ОС від 01.02.2023 «Про прийняття за сумісництвом ОСОБА_2 », яким наказав прийняти ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тимчасово за сумісництвом, на посаду сестри медичної в межах 0,5 посади, з оплатою за фактично відпрацьований час згідно тарифікаційного списку, на період щорічної відпустки сестри медичної ОСОБА_6 з 03.02.2023 до фактичного її виходу на роботу (том 1 а.с.79);

- Наказом № 62-ОС від 04.04.2023 «Про прийняття за сумісництвом ОСОБА_2 », яким наказав прийняти ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тимчасово за сумісництвом, на посаду сестри медичної в межах 0,25 посади, з оплатою за фактично відпрацьований час згідно тарифікаційного списку, на період щорічної відпустки сестри медичної ОСОБА_7 з 08.04.2023 до фактичного її виходу на роботу (том 1 а.с.81);

- Наказом № 106-ОС від 05.06.2023 «Про прийняття за сумісництвом ОСОБА_2 », яким наказав прийняти ОСОБА_2 , сестру медичну, яка є його тещею, тимчасово за сумісництвом, на посаду сестри медичної в межах 0,5 посади, з оплатою за фактично відпрацьований час згідно тарифікаційного списку, на період щорічної відпустки сестри медичної ОСОБА_6 з 06.06.2023 по 19.06.2023 (том 1 а.с.83);

Отримання доходів ОСОБА_2 підтверджується інформацією про нараховані та виплачені суми її заробітної плати (том 1 а.с. 89-92).

З огляду на приписи ст. 251 КУпАП вказані документи є належними та допустимими доказами в справі про адміністративне правопорушення.

За вищезазначених обставин, директор Новосанжарського дитячого будинку-інтернату ОСОБА_1 , перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів, не повідомив колегіальний орган, в даному Департамент соціального захисту населення Полтавської ОВА, що підтверджується даними, що містяться в листі № 01-08/176 від 06.02.2024 про те, що в період з 01.06.2022 р. по 31.01.2024 р. директором ОСОБА_1 не надсилалися повідомлення до Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА про наявність потенційного або реального конфлікту інтересів відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» (том 1 а.с. 76).

Зазначені обставини із достатньою повнотою вказують на те, що ОСОБА_1 , як директор будинку-інтернату, наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями і в розумінні п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою юридичної особи публічного права, під час підписання наказів про виплату премії та прийняття тимчасово за сумісництвом свою тещу ОСОБА_2 , перебував в умовах реального конфлікту інтересів, про що не повідомив Департамент соціального захисту населення Полтавської ОВА та вчинив дію (підписання вказаних наказів) в умовах реального конфлікту інтересів.

Слід зазначити про те, що суб'єктивна сторона правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП виражається як у формі умислу та і у формі необережності.

ОСОБА_1 мав дискреційні повноваження та міг на власний розсуд визначати вид і зміст свого управлінського рішення (як підписувати зазначені накази про виплату премії та прийняття тимчасово за сумісництвом свою тещу ОСОБА_2 , так і не підписувати їх).

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 та частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При цьому, суд не бере до уваги доводи ОСОБА_1 про те, що преміювання ОСОБА_2 здійснювалося з додержанням загального порядку, а родинні відносини не впливали на прийняття ним таких рішень та будь-якого приватного інтресу він не мав, оскільки в даному випадку мав місце реальний конфлікт інтересів, тобто суперечність між приватним інтересом, зумовлений саме родинними стосунками із ОСОБА_2 , і наявним майновим інтересом у вигляді бажання надати та надання їй можливості отримувати додаткові грошові кошти у вигляді заробітної плати та премій, а також його службовими повноваженнями, вираженими у одноособовій можливості видачі та підписанні відповідних наказів.

Крім того необґрунтованими є доводи викладені в запереченнях про те, що положення абзаців 1 та 2 ч.1 ст.27 Закону України «Про запобігання корупції» щодо обмеження спільної роботи близьких осіб не поширюються на осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами).

Положення пунктів 2) та 3) ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» не позбавляють суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону, обов'язку повідомляти про наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів, а також не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

При накладанні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, відсутності відомостей про притягнення її до адміністративної відовідальності раніше, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що обтяжують та пом'якшують відповідальність, не встановлено.

Відповідно до ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо; якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених; до основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи те, що справу розглянуто у відповідності до ст.36 КУпАП, з метою виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нею нових правопорушень, необхідним та достатнім є накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що передбачено санкцією частини 2 статті 172-7 КУпАП.

Таке покарання за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

На підставі ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про запобігання корупції», статтями 7, 9, 24, 40-1, ч.ч.1,2 ст.172-7, 251, 268, 280, 283, 284, 307, 308 КУпАП, -

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-7 та частиною 2 статті 172-7 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення, відповідно до статті 36 КУпАП, у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн (три тисячі чотириста гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір за ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 копійок.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Новосанжарський районний суд Полтавської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Новосанжарського районного суду

Полтавської області Ю.О.Афанасьєва