Ухвала від 04.03.2024 по справі 910/14070/23

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

"04" березня 2024 р. Справа№ 910/14070/23

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Шаптали Є.Ю.

суддів: Тищенко О.В.

Яковлєва М.Л.

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Спрей Агро" на рішення Господарського суду міста Києва від 27.12.2023 у справі №910/14070/23 (суддя Борисенко І.І., повний текст складено та підписано 27.12.2023)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія Фармінг Поділля"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спрей Агро"

про стягнення 608 428,04 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні колегії суддів Північного апеляційного господарського суду перебуває апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Спрей Агро" на рішення Господарського суду міста Києва від 27.12.2023 у справі №910/14070/23, розгляд яких було призначено на 28.02.2024.

22.02.2023 до Північного апеляційного господарського суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія Фармінг Поділля" надійшло клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

22.02.2023 до Північного апеляційного господарського суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Спрей Агро" надійшло клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Головуючий суддя Шаптала Є.Ю. перебував на лікарняному з 21.02.2024 по 01.03.2024, суддя Яковлєв М.Л. перебував на лікарняному з 27.02.2024 по 01.03.2024, тому судове засідання, яке призначене на 27.02.2024 не відбулось.

У відповідності до ст.197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає за можливе призначити справу до розгляду після виходу суддів Шаптали Є.Ю. та Яковлєва М.Л. з лікарняного та враховуючи вказані правові норми та наявність технічної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із використанням власних технічних засобів заявників, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про можливість задоволення клопотання в частині проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Керуючись ст.. 197, 234, 235, ГПК України, Північний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія Фармінг Поділля" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Спрей Агро" про участь в судовому засіданні в режимі відео конференції - задовольнити.

2. Розгляд апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Спрей Агро" на рішення Господарського суду міста Києва від 27.12.2023 у справі №910/14070/23 призначити на 16.04.2024 о 12 год. 15 хв., зал судових засідань №16 (другий поверх).

3. Попередити сторін, що відповідно до частини 5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

4. Попередити представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Спрей Агро" та представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія Фармінг Поділля", що відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання за участі сторін поза межами приміщення суду, він зобов'язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв'язку ЄСІЕС за 10 хвилин до початку судового засідання.

5. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції сторонам необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

6. Попередити сторони про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями Північного апеляційного господарського суду та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Є.Ю. Шаптала

Судді О.В. Тищенко

М.Л. Яковлєв

Попередній документ
117434389
Наступний документ
117434391
Інформація про рішення:
№ рішення: 117434390
№ справи: 910/14070/23
Дата рішення: 04.03.2024
Дата публікації: 07.03.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Північний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; купівлі-продажу; поставки товарів, робіт, послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (08.10.2024)
Дата надходження: 04.10.2024
Предмет позову: стягнення 608 428,04 грн.
Розклад засідань:
28.02.2024 12:00 Північний апеляційний господарський суд
16.04.2024 12:15 Північний апеляційний господарський суд
21.05.2024 12:30 Північний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
КОЛОС І Б
ШАПТАЛА Є Ю
суддя-доповідач:
БОРИСЕНКО І І
КОЛОС І Б
ШАПТАЛА Є Ю
відповідач (боржник):
ТОВ "Спрей Агро"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Спрей Агро"
Товариство з обмеженою відповідальністю "СПРЕЙ АГРО"
заявник апеляційної інстанції:
Товариство з обмеженою відповідальністю "СПРЕЙ АГРО"
заявник касаційної інстанції:
ТОВ "Спрей Агро"
Товариство з обмеженою відповідальністю "СПРЕЙ АГРО"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Спрей Агро"
позивач (заявник):
ТОВ "Мрія Фармінг Поділля"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Мрія Фармінг Поділля"
представник відповідача:
Єремов Михайло Сергійович
представник заявника:
Берегуляк Оксана Вікторівна
суддя-учасник колегії:
БУЛГАКОВА І В
ЄМЕЦЬ А А
ЖАЙВОРОНОК Т Є
ТИЩЕНКО О В
ЯКОВЛЄВ М Л