Постанова від 04.03.2024 по справі 715/454/24

Справа № 715/454/24

Провадження № 3/715/243/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.03.2024 селище Глибока

Суддя Глибоцького районного суду Чернівецької області Григорчак Ю.П., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителя АДРЕСА_1 , ч.2 ст.204-1 та ч.1 ст. 185-10 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , згідно якого він 05 лютого 2024 року о 05 годині 20 хвилин у складі групи осіб вчинив спробу незаконного перетину державного кордону із України в Румунію поза встановленим пунктом пропуску через державний кордон України на напрямку 841 прикордонного знаку, ділянка відповідальності відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », територія Тереблеченської об'єднаної територіальної громади на відстані 3000 м від лінії державного кордону, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.204-1 КупАП.

Крім того, до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , згідно якого він 05.02.2024 року о 13 годині 30 хвилин на відстані 3000 метрів від лінії державного кордону, в районі прикордонного знаку №841, що на території Тереблеченської об'єднаної громади Чернівецького району Чернівецької області, вчинив злісну непокору законному розпорядженню та вимозі працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, а саме на фрази «Стій! Прикордонний наряд», «Перевірка документів» відмовився надавати документи.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи та не повідомив суд про причину своєї неявки.

Суд, дослідивши зміст протоколів про адміністративне правопорушення та додані до них матеріали, дійшов висновку про необхідність закриття справи відносно ОСОБА_1 внаслідок відсутності події і складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.185-10 КУпАП та ч. 2 ст. 204-1 КУпАП.

Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Підставою притягнення суб'єкта правопорушення до юридичної відповідальності є наявність в його діях складу правопорушення.

Склад правопорушення - це сукупність передбачених законом об'єктивних і суб'єктивних ознак діяння, які характеризують (визначають) його як правопорушення.

Суд вважає, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.185-10 КупАП.

Так, об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, полягає у повторній протягом року злісній непокорі законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні чи здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або контрольних пунктах в'їзду-виїзду, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №250222 від 05.02.2024 року, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст.185-10 КУпАП, а саме повторно протягом року злісну непокору законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків.

Разом з тим в судовому засіданні встановлено, що в матеріалах справи відсутні відомості про притягнення протягом року ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 185-10 КУпАП, а на підтвердження об'єктивної сторони даного правопорушення міститься лише посилання в рапорті та протоколі на те, що останній не надав документи щодо особи на вимогу працівника прикордонної служби, хоча копії таких документів додані до матеріалів справи.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, полягає у перетині або спробі перетину державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, полягає у тих самих діях, вчинених групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №250223 від 05.02.2024 року, ОСОБА_1 05 лютого 2024 року о 05 годині 20 хвилин у складі групи осіб вчинив спробу незаконного перетину державного кордону із України в Румунію поза встановленим пунктом пропуску через державний кордон України на напрямку 841 прикордонного знаку, ділянка відповідальності відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », територія Тереблеченської об'єднаної територіальної громади на відстані 3000 м від лінії державного кордону.

На підтвердження зазначених вище обставин до протоколу про адміністративне правопорушення надано лише протокол особистого огляду речей, рапорт інспектора прикордонної служби та схему виникнення обстановки від 05.02.2024 року.

Будь-яких інших доказів на підтвердження чи спростування наявності чи відсутності у діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, суду не надано.

Слід заначити, що тільки перебування особи на певній відстані від держаного кордону саме по собі, без інших доказів, не може свідчити про намір особи незаконно перетнути Державний кордон. В даному випадку, як вбачається із письмових пояснень ОСОБА_1 , останній. працюючи водієм таксі здійснював перевезення пасажирів із м. Чернівці до с. Тереблече Чернівецького району Чернівецької області, що у зв'язку з відсутністю інших доказів, викликає обґрунтовані сумніви у його намірі незаконно перетнути Державний кордон.

Таким чином, встановлено відсутність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.204-1 КУпАП, при цьому суду не надано жодного доказу (фото-, відеофіксації) того, що останній вчинив спробу незаконного перетину державного кордону з України в Румунію поза пунктами пропуску через державний кордон України.

Частиною 2 ст.251 КУпАП передбачено, що обов'язок збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно ст.19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Вина особи, яка притягається до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на її користь (ст.62 Конституції України).

Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.

Таким чином, аналізуючи докази по справі, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 204-1 та ч.2 ст. 185-10 КУпАП КУпАП, не доведена, а тому справу необхідно закрити.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 252, 283-285, 287 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.204-1 та ч.2 ст. 185-10 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративних правопорушень на підставі п.1 ст.247 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Глибоцький районний суд протягом 10-ти діб з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.

Суддя: