Ухвала від 05.03.2024 по справі 192/2310/23

Справа № 192/2310/23

Провадження № 2/192/139/24

УХВАЛА

05 березня 2024 року Солонянський районний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого - судді Щербини Н. О.,

за участю секретаря судового засідання - Короти Л. С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Солоне Солонянського району Дніпропетровської області в порядку спрощеного позовного провадження питання про зупинення провадження у справі за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Позивач 16 листопада 2023 року звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Ухвалою від 13 лютого 2024 року повернуто без розгляду клопотання представника відповідача - адвоката Горщар Богдана Анатолійовича про зупинення провадження у справі у зв'язку з перебуванням відповідача на військовій службі, та витребувано від другого відділу Дніпровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки відомості про перебування відповідача у складі Збройних Сил України.

Сторони в судове засідання не з'явилися. Від представника відповідача - адвоката Горщар Б. А. надійшла заява про розгляд справи без його участі та участі відповідача ОСОБА_1 .

У зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, у відповідності з ч. 2 ст. 247 ЦПК України розгляд справи здійснювався без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, дослідивши докази, що маються у справі, приходить до висновку, що існують підстави для зупинення провадження у справі на підставі наступного.

Відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі, зокрема, перебування сторони у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Відповідно до вимог ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Судом встановлено, що згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 05 березня 2024 року № 1/1488 відповідач ОСОБА_1 призваний на військову службу до в/ч НОМЕР_1 за мобілізацією на підставі Указу Президента України № 69/2022 від 24 лютого 2022 року «Про загальну мобілізацію» та проходить військову службу за мобілізацією у в/ч НОМЕР_1 з 25 лютого 2022 року (а.с.158).

Тому суд вважає, що існують підстави для зупинення провадження у справі до припинення перебування відповідача ОСОБА_1 у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Керуючись ст. ст. 251, 260 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Зупинити провадження у справі за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованостідо припинення перебування відповідача ОСОБА_1 у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складене 05 березня 2024 року.

Суддя Н. О. Щербина

Попередній документ
117427235
Наступний документ
117427237
Інформація про рішення:
№ рішення: 117427236
№ справи: 192/2310/23
Дата рішення: 05.03.2024
Дата публікації: 06.03.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (24.01.2024)
Дата надходження: 16.11.2023
Предмет позову: стягнення заборгованості
Розклад засідань:
14.12.2023 09:30 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
04.01.2024 09:30 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
23.01.2024 10:00 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
13.02.2024 10:30 Солонянський районний суд Дніпропетровської області
05.03.2024 10:00 Солонянський районний суд Дніпропетровської області