Постанова від 05.03.2024 по справі 474/1665/23

Справа № 474/1665/23

Провадження № 3/474/25/24

ПОСТАНОВА

Іменем України

05.03.24р. с-ще Врадіївка

Суддя Врадіївського районного суду Миколаївської області Сокол Ф.Г., розглянув матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, фізична особа-підприємець, місце проживання: АДРЕСА_1 , яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, -

встановив:

ОСОБА_1 вчинила порушення п. 1, п. 2, п. 11 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме 07.11.2023р., близько 10 год. 45 хв., під час перевірки ФОП ОСОБА_1 по АДРЕСА_2 встановлено проведення розрахункової операції при продажу однієї пляшки коньяку “AZNAURI“ 4 зірки об'єм 0,25 л за ціною 117 грн. 90 коп. без використання реєстратора операцій, не видачі відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції на суму 117 грн. 90 коп. Також встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків з урахуванням проведеної контрольної розрахункової операції сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій (загальна сума продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня) на суму - 425 грн. 00 коп., а саме не проведення розрахункових операцій через РРО фіскальний № 3001071661 на суму 425 грн. 00 коп., порушення через РРО фіскальний № 3001071661 режиму програмування для підакцизних товарів, а саме відсутні коди УКТЗЕЛ для підакцизних товарів. Крім цього, згідно з даними СОД РРО ДПС України встановлено, що в магазині ФОП ОСОБА_1 при проведенні розрахункових операцій через РРО фіскальний М3001071661 в період з 18.10.2023р. по 20.10.2023р. були випадки невидачі відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункових операцій на загальну суму 1540 грн. 80 коп., інформація щодо обов'язкового реквізиту - зазначення цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку при продажу алкогольних напоїв у розрахункових документах в магазині ФОП ОСОБА_1 за вказаний період відсутня. Також перевіркою встановлено факти проведення розрахункових операцій в магазині ФОП ОСОБА_1 через РРО фіскальний № 3001071661 з порушенням режиму програмування для підакцизних товарів, а саме: відсутні коди УКТЗЕЛ для підакцизних товарів. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Протокол про адміністративне правопорушення № 446 від 04.12.2023р. надійшов до суду 21.12.2023р.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, хоча належним чином повідомлена про дату та місце розгляду справи (телефонограма № 1654 від 20.02.2024р.). Водночас 24.01.2024р. звернулася до суду із заявою, в якій визнає вину та зазначає про своє розкаяння у вчиненому, в зв'язку з чим просить призначити її мінімальне адміністративне стягнення, а також просить розглянути справу за її відсутності, оскільки не може з'явитися до суду через сімейні обставини.

Враховуючи приписи ст. 268 КУпАП, згідно яких участь особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, під час судового розгляду справи є необов'язковою, вважаю за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .

Розглянув матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю встановленим таке.

Частиною 1 ст. 155-1 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, склад якого полягає у порушенні встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, тощо.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У відповідності до ст. 280 КУпАП орган при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, який зафіксовано в протоколі про адміністративне правопорушення № 446 від 04.12.2023р., який остання не підписала без будь-яких зауважень щодо його змісту, підтверджується: запрошенням ФОП ОСОБА_1 для складання протоколу 04.12.2023р. о 10 год. 00 хв.; актом про факт неявки особи, яка притягується до адміністративної відповідальності № 1117/14-29-07-07/3469810762 від 04.12.2023р.; актом фактичної перевірки щодо здійснення платником податків розрахункових операцій за товари (послуги), у тому числі із забезпеченням можливості проведення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів, ведення касових операцій, наявність ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів, а аткож з питання дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з найманими працівниками за період з 12.07.2023р. по 16.11.2023р. від 17.11.2023р.; актом про неможливість ознайомлення, підписання та вручення акта фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 № 1069/14/29/07/3469810762 від 17.11.2023р.; телефонограмою ГУ ДПС у Миколаївській області від 15.11.2023р. щодо запрошення ФОП ОСОБА_1 для ознайомлення, підписання та отримання акта фактичної перевірки; наказом Головного Управління ДПС в Миколаївській області від 03.11.2023р. № 1201-П; направленнями на перевірку № 1905/14-29-07-10 від 03.11.2023р.; запитом ГУ ДПС у Миколаївській області про надання документів від 07.07.2023р.; вимогою про зняття залишків товарних запасів у ФОП ОСОБА_1 від 07.07.2023р.; описом готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій від 07.11.2023р.; фіскальним чеком про відправлення ФОП ОСОБА_1 протоколу від 04.12.2023р.; заявою ОСОБА_1 , поданою до суду 24.01.2024р.

При призначенні адміністративного стягнення, враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, яка раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, наявність обставини, яка пом'якшує відповідальність - щире розкаяння, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, і з урахуванням встановленого, вважаю доцільним застосувати по відношенню до ОСОБА_1 з метою її виховання та попередження вчинення нових правопорушень адміністративне стягнення у виді штрафу мінімальної межі, передбачене санкцією ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 536 грн. 80 коп. на користь держави.

Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, 155-1, 221, 284 КУпАП, -

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, і призначити її адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави (отримувач: Миколаїв.ГУК/тг смт Врадiївка/21081100 код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030 банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) номер рахунку: UA758999980313040106000014454 код банку отримувача (МФО): 899998) у розмірі 2 (двох) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що у грошовому еквіваленті становить 34 (тридцять чотири) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави (отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/тг смт Врадiївка/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030 Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.) Рахунок отримувача: UA868999980313131206000014454 Код класифікації доходів бюджету: 22030101) судовий збір в сумі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.

Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з дня її винесення.

У відповідності до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф правопорушником повинен бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу в строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника.

Скаргу на постанову може бути подано до Миколаївського апеляційного суду через Врадіївський районний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ф.Г. Сокол