Постанова від 18.10.2010 по справі 7732/10/1570

Справа № 7732/10/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2010 року

Одеський окружний адміністративний суд у складі :

головуючого судді Іванова Е.А.

секретаря Чиженко А.О.

за участю представника позивача Собітнюк Н.О. (за довіреністю)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Одеській області звернулось до суду з позовом до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2, в якому просить стягнути з останньої фінансові санкції в розмірі 12267,55 грн.

Свої позовні вимоги мотивує тим, що 21.04.2010 року державними податковими інспекторами ДПА України в Одеські області була проведена позапланова виїзна перевірка господарської одиниці -крамниці, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, Одеська область та належить ФОП ОСОБА_2 В ході перевірки було встановлено, зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місці зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, не внесеному до Єдиного Державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів. За результатами перевірки був складений акт про скоєння вищевказаного порушення, на підставі якого було прийнято рішення про накладення фінансових санкцій в розмірі 12267,55 грн. В зв'язку з тим, що у встановлений законом строк відповідач не сплатив вказану в рішенні суму фінансових санкцій, позивач звернувся до суду з позовом та просить його задовольнити в повному обсязі.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, просив суд задовольнити його з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належний чином, але про поважність причин неявки суд не повідомив, заперечення не надав.

Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

25 січня 2010 року працівниками Державної податкової адміністрації України в Одеській області на підставі направлення від 18 січня 2010 року (а.с.21) та відповідно плану -графіку, затвердженого В.О. Голови Державної податкової адміністрації в Одеській області від 30.12.2009 року (а.с.22), була проведена перевірка господарської одиниці крамниця, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, що належить фізичній особі -підприємцю ОСОБА_2.

За результатами вказаної перевірки працівниками Державної податкової адміністрації в України був складений акт № 0300/15/32/25/НОМЕР_1 від 21.01.2010 року, яким серед іншого, встановлено зберігання в крамниці алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місці, не внесеному до Єдиного Державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, чим порушено ст. 15 Закону України «Про засоби регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(а.с.7-8).

На підставі вказаного акту 28.04.2010 року начальником Регіонального Управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області, було прийняте рішення № 150614 про застосування до відповідача -ФОП ОСОБА_2 фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 12267,55 грн. (а.с.17).

Вказане рішення було надіслане ДПІ у м. Іллічівську для контролювання надходження фінансових санкцій до Державного бюджету України.

Також один з примірників рішення було надіслано і відповідачу - ФОП ОСОБА_2 для виконання та отримано нею 04.05.2010 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, що є у матеріалах справи (а.с.20).

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995р. №481 (надалі Закон 481/95).

Відповідно до ст. 15 вищевказаного закону зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Відповідно до ст. 17 Закону 481/95 за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, пиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Абз. 9 ч. 2 ст. 17 Закону 481/95 передбачено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1 700 гривень.

Відповідно відомості про результати перевірки щодо повноти оприбуткування реалізації та фактичних залишків запасів станом на 21.01.2010 року господарської однини ці -«крамниця», що належить ФОП ОСОБА_2, сукупна вартість алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що зберігалися в місці продажу товару складає 12267,55 грн. (а.с.9-16).

Згідно розрахунку фінансових санкцій по акту перевірки № 0300/15/32/НОМЕР_1 від 21.01.2010 року загальна сума фінансових санкцій, застосована до ФОП ОСОБА_2 складає 12267,55 грн. (а.с.23).

Відповідно до п. 5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" Підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є: акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства;

П. 6 Порядку передбачає, що рішення про застосування фінансових санкцій, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Відповідно до п. 9 Порядку рішення про застосування фінансових санкцій складається в трьох примірниках, один з яких залишається в органі, посадова особа якого прийняла це рішення; другий - у 3-денний строк після його прийняття надсилається суб'єкту підприємницької діяльності або видається його уповноваженому представникові під розписку; третій - надсилається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності як платника податків для контролю за надходженням до державного бюджету суми сплаченого штрафу.

Згідно п. 10 Порядку у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Таким чином, з огляду на вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позивачем процедура по накладенню та стягненню з позивача фінансових санкцій була здійснена у відповідності вимог нормативно-правових актів, але відповідачем ФОП ОСОБА_2 вчасно не була сплачена сума фінансових санкцій, що змусило позивача звертатися за захистом свого права до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідачем не було надано заперечень проти позовних вимог позивача, а також доказів сплати ним суми застосованої фінансової санкції.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі ст.ст. 15,17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995р. №481, керуючись ст.ст. 94, 158, 160, 163 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 задовольнити.

Стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 (ідент. номер НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_2) до державного бюджету на р/р 31115106700015 код платежу 21081100, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області код 23215045 одержувач УДК в м. Іллічівську МФО 828011.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів після отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Постанова виготовлена у повному обсязі 18 жовтня 2010 року.

Суддя Е.А.Іванов

18 жовтня 2010 року