Постанова від 29.01.2024 по справі 569/21920/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 569/21920/23

29 січня 2024 року

м.Рівне

Суддя Рівненського міського суду Даш'ян К.Е. з участю секретаря судових засідань Шкіндер І.М., прокурора Гандзілевського Н. розглянувши матеріали, які надійшли з Рівненської спеціалізованої прокуратури сфері оборони західного регіону про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця, м. Волгоград Волгоградськоїобласті, Росія, громадянина України, місце роботи (служби) посада: начальника відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_5, підполковника, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

у вчиненні правопорушень, передбачених ч.2 ст.172 - 15 КУпАП, суддя -

ВСТАНОВИЛА:

Відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 (по стройовій частині) від 27.01.2021 №11підполковника ОСОБА_1 , призначено на посаду начальника відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_5, з 27.01.2021 року справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов'язків за посадою.

Відтак, з моменту зарахування ОСОБА_1 до списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_5, останній набув статусу військовослужбовця Збройних Сил України, а тому на нього поширюються вимоги Статутів Збройних Сил України та нормативні акти Міністерства оборони України.

Статтею 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України визначено, що кожний військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.

Відповідно до п.7 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою КМУ №154 від 23.02.2022, (далі - Положення) районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних ІНФОРМАЦІЯ_6.

З метою забезпечення виконання завдань та визначених функцій районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у їх складі утворюються структурні підрозділи (відділи, відділення, групи, служби), які провадять діяльність відповідно до положення про структурний підрозділ районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що затверджується керівником районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Положення про районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки затверджуються керівниками відповідних ІНФОРМАЦІЯ_6.

Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

Відповідно до п. 9 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою КМУ №154 від 23.02.2022, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам.

Згідно п. 8 «Положення про ІНФОРМАЦІЯ_7 оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 »» територіальний центр комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема здійснює керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці

Згідно п. 9«Положення про ІНФОРМАЦІЯ_7 оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 »» територіальний центр комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема веде військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Функціональними обов'язками начальника відділення офіцерів запасу і кадрівРівненського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки передбачено, що він, зокрема відповідає за ведення військового обліку офіцерів запасу, за організацію та проведення медичного огляду і переобстеження офіцерів запасу,своєчасно, достовірно і якісно здійснювати військовий облік офіцерів запасу, усувати виявлені недоліки, організовувати ведення військового обліку осіб рядового, сержантського, старшинського складу та офіцерів запасу, комплектування військ (сил) мобілізаційними ресурсами.

Відповідно до п.2.5.3. мобілізаційної директиви №10дск від 20.06.2018 ОК «Захід» виданої на підставі мобілізаційної директиви ГШ №321/1168ОКТ від 18.06.2018 під час виключення з військового обліку офіцерів запасу, які визнані ВЛК непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку посадові особи Р(М)ВК зобов'язані:

отримати свідоцтво про хворобу та військовий квиток офіцера запасу;

проставити відмітку у військовому квитку офіцера запасу про виключення з військового обліку та повернути його власнику;

проставити відмітки в розділі «Проходження військової служби» особової справи і послужної картки про причини виключення з військового обліку, які засвідчуються підписом військового комісара і гербовою печаткою Р(М)ВК;

долучити свідоцтво про хворобу та послужну карту до особової справи, яка розміщується у відповідному розділі сховища особових справ офіцерів у відставці;

зазначити в алфавітній картці дату та причини виключення з військового обліку і розмістити її а розділі «Виключені з військового обліку» архівної картотеки алфавітних карток. Після складання статистичного звіту про ресурси офіцерів запасу алфавітна картка переміщується до розділу «Загальний» архівної картотеки алфавітних карток;

надіслати повідомлення про зміни в облікових даних (обліку) офіцерів доКадрового центру через ОВК.

Однак, начальник відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_5, підполковник ОСОБА_1 не дотримався вищевказаних вимог законодавства, свої обов'язки належним чином не виконував, вчинив адміністративне порушення, пов'язане з проходженням військової служби за наступних обставин.

На період дії воєнного стану змінився порядок виключенням з військового обліку за станом здоров'я офіцерів запасу, які визнані непридатними до військової служби.

Зокрема, відповідно до п 22.5. глави 22 розділу ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 №402 (далі - Положення) свідоцтво про хворобу у воєнний час складається на офіцерів запасу, визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.

У подальшому у відповідності до п 22.6. глави 22 розділу ІІ Положення свідоцтво про хворобу підлягає розгляду, а постанова ВЛК - затвердженню у воєнний час на всіх військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів - ВЛК регіону, евакуаційного пункту (місцевого евакуаційного пункту, госпітальної бази).

У Західному регіоні штатною ВЛК регіону є 16-та регіональна військово-лікарська комісія Міністерства оборони України.

Такими чином, починаючи із 24.02.2022 щодо всіх офіцерів запасу визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку необхідно застосовувати вимоги п. п. 22.5., 22.6. глави 22 розділу ІІ наказу МОУ №402 від 14.08.2008, які діють у воєнний час.

Постанови ВЛК на офіцерів запасу, яких визнано непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку оформляється виключно свідоцтвом про хворобу, яке підлягає обов'язковому розгляду та затвердженню штатною ВЛК регіону.

Оформлені довідками постанови ВЛК вважаються такими, що не набрали законної сили та не являються підставами для виключення офіцерів запасу з військового обліку за станом здоров'я.

Згідно отриманої у ході досудового розслідування інформації у період із 24.02.2022 по 01.05.2023 на підставі довідок штатної ВЛК, без оформлення та затвердження 16 Регіональною ВЛК свідоцтв про хворобу за станом здоров'я виключено з військового обліку офіцерів запасу.

Зокрема, 02.03.2022 виключений з військового обліку за станом здоров'якапітанОСОБА_140 , 16.03.2022 молодший лейтенант ОСОБА_3 , 12.03.2022 молодший лейтенант ОСОБА_4 , 14.03.2022 ОСОБА_5 , 07.03.2022 підполковник ОСОБА_6 , 08.03.2022 лейтенант ОСОБА_7 , 17.03.2022 старший лейтенант ОСОБА_8 , 09.03.2022 молодший лейтенант ОСОБА_9 , 21.03.2022 молодший лейтенант ОСОБА_10 , 23.03.2022 молодший лейтенант ОСОБА_11 , 24.03.2022 капітан ОСОБА_12 , 22.03.2022 старший лейтенант ОСОБА_13 , 28.03.2022 старший лейтенант ОСОБА_14 , 25.03.2022 старший лейтенант ОСОБА_15 , 25.03.2022 полковник ОСОБА_16 , 30.03.2022 капітан ОСОБА_17 , 05.04.2022 підполковник ОСОБА_18 , 28.02.2022 лейтенант ОСОБА_19 , 31.03.2022 лейтенант ОСОБА_20 , 13.04.2022 капітан ОСОБА_21 , 11.04.2022 підполковник ОСОБА_22 , 06.04.2022 старший лейтенант ОСОБА_23 , 05.04.2022 старший лейтенант ОСОБА_24 , 07.03.2022 молодший лейтенант ОСОБА_25 , 15.04.2022 старший лейтенант ОСОБА_26 , 15.04.2022 капітан ОСОБА_27 , 21.03.2022 майор ОСОБА_28 , 31.03.2022 лейтенант ОСОБА_29 , 31.03.2022 старший лейтенант ОСОБА_30 , 18.04.2022 майор ОСОБА_31 , 20.04.2022 молодший лейтенант ОСОБА_32 , 21.04.2022 старший лейтенант ОСОБА_33 , 21.04.2022 капітан ОСОБА_34 , 21.04.2022 молодший лейтенант ОСОБА_35 , 27.04.2022 старший лейтенант ОСОБА_36 , 28.04.2022 капітан ОСОБА_37 , 10.05.2022 старший лейтенант ОСОБА_38 , 02.05.2022 старший лейтенант ОСОБА_39 , 04.05.2022 молодший лейтенант ОСОБА_40 , 05.05.2022 молодший лейтенант ОСОБА_41 , 06.05.2022 молодший лейтенант ОСОБА_42 , 06.05.2022 старший лейтенант ОСОБА_43 , 25.05.2022 майор ОСОБА_44 , 25.05.2022 майор ОСОБА_45 , 20.05.2022 майор ОСОБА_46 , 19.05.2022 лейтенант ОСОБА_47 , 17.05.2022 лейтенант ОСОБА_48 , 10.05.2022 підполковник ОСОБА_49 , 18.05.2022 старший лейтенант ОСОБА_50 , 13.05.2022 молодший лейтенант ОСОБА_51 , 17.05.2022 майор ОСОБА_52 , 13.05.2022 старший лейтенант ОСОБА_53 , 01.06.2022 старший лейтенант ОСОБА_54 , 01.06.2022 капітан ОСОБА_55 , 03.06.2022 лейтенант ОСОБА_56 , 08.06.2022 молодший лейтенант ОСОБА_57 , 10.06.2022 старший лейтенант ОСОБА_58 , 15.06.2022 старший лейтенант ОСОБА_59 , 16.06.2022 молодший лейтенант ОСОБА_60 , 15.06.2022 молодший лейтенант ОСОБА_61 , 16.06.2022 майор ОСОБА_62 , 20.06.2022 старший лейтенант ОСОБА_63 , 14.06.2022 капітан ОСОБА_64 , 28.06.2022 капітан ОСОБА_65 , 22.07.2022 лейтенант ОСОБА_66 , 22.07.2022 лейтенант ОСОБА_67 , 22.07.2022 старший лейтенант ОСОБА_68 , 15.07.2022 молодший лейтенант ОСОБА_69 , 03.07.2022 старший лейтенант ОСОБА_70 , 08.07.2022 старший лейтенант ОСОБА_71 , 08.07.2022 старший лейтенант ОСОБА_72 , 08.07.2022 старший лейтенант ОСОБА_73 , 22.07.2022 підполковник ОСОБА_74 , 22.07.2022 старший лейтенант ОСОБА_75 , 23.06.2022 лейтенант ОСОБА_76 , 01.08.2022 старший лейтенант ОСОБА_77 , 09.08.2022 старший лейтенант ОСОБА_78 , 08.08.2022 старший лейтенант ОСОБА_79 , 25.07.2022 капітан ОСОБА_80 , 03.08.2022 лейтенант ОСОБА_81 , 02.09.2022 старший лейтенант ОСОБА_82 , 02.09.2022 старший лейтенант ОСОБА_83 , 16.09.2022 старший лейтенант ОСОБА_84 , 16.09.2022 молодший лейтенант ОСОБА_85 , 19.08.2022 старший лейтенант ОСОБА_86 , 30.05.2022 майор ОСОБА_87 , 02.09.2022 старший лейтенант ОСОБА_88 , 31.05.2022 старший лейтенант ОСОБА_89 , 23.06.2022 підполковник ОСОБА_90 ..

Щодо вищевказаних офіцерів запасу начальник відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_8, підполковник ОСОБА_1 проставив відмітки про виключення з військового обліку у військових квитках офіцерів запасу, в розділі «Проходження військової служби» особових справ і послужних карток, дати та причини виключення з військового обліку.

Вимогами ч. 10 ст. 1 Закону України «Про оборону України», ст. 1, ч. 8 ст. 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено, що з моменту оголошення мобілізації в Україні або в окремихїї місцевостях настає особливий період - тобто період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Особливий період діє в Україні з моменту оприлюднення Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014 «Про часткову мобілізацію».

Згідно Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, введено воєнний стан в Україні, який продовжено, і який діє по даний час.

Відповідного рішення про переведення державних інституцій на функціонування в умовах мирного часу та про повну демобілізацію усіх призваних під час мобілізації військовослужбовців Президент України не приймав. У проміжки між періодами проведення мобілізації стан особливого періоду не припинявся.

За таких обставин на даний час діє особливий період.

Таким чином, підполковник ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою - начальником відділення офіцерів запасу і кадрів ІНФОРМАЦІЯ_3 , в умовах особливого періоду, у період часу із 24.02.2022 по 01.05.2023 під час проходження військової служби у ІНФОРМАЦІЯ_4 , який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , у порушення вимог ст. 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, своїх функціональних обов'язків, п.2.5.3. мобілізаційної директиви №10дск від 20.06.2018 ОК «Захід» виданої на підставі мобілізаційної директиви ГШ №321/1168ОКТ від18.06.2018, внаслідок недбалого ставлення до виконання обов'язків військової служби, належний військовий облік та повноту відпрацювання документів по обліку офіцерів запасу не забезпечив, без оформленого та затвердженого 16 Регіональною ВЛК свідоцтва про хворобу, проставив відмітки про виключення з військового обліку у військових квитках офіцера запасу, в розділі «Проходження військової служби» особових справ і послужних картках офіцерів запасу капітана ОСОБА_91 , молодшого лейтенанта ОСОБА_3 , молодшого лейтенанта ОСОБА_4 , лейтенанта ОСОБА_92 , підполковника ОСОБА_6 , лейтенанта ОСОБА_7 , старшого лейтенанта ОСОБА_8 , молодшого лейтенанта ОСОБА_9 , молодшого лейтенанта ОСОБА_10 , молодшого лейтенанта ОСОБА_11 , капітана ОСОБА_12 , старшого лейтенанта ОСОБА_13 , старшого лейтенанта ОСОБА_14 , старшого лейтенанта ОСОБА_15 , полковника ОСОБА_16 , капітана ОСОБА_17 , підполковника ОСОБА_18 , лейтенанта ОСОБА_19 , лейтенанта ОСОБА_20 , капітана ОСОБА_21 , підполковника ОСОБА_22 , старшого лейтенанта ОСОБА_23 , старшого лейтенанта ОСОБА_24 , молодшого лейтенанта ОСОБА_25 , старшого лейтенанта ОСОБА_26 , капітана ОСОБА_27 , майора ОСОБА_28 , лейтенанта ОСОБА_29 , старшого лейтенанта ОСОБА_93 , майора ОСОБА_94 , молодшого лейтенанта ОСОБА_95 , старшого лейтенанта ОСОБА_96 , капітана ОСОБА_97 , молодшого лейтенанта ОСОБА_98 , старшого лейтенанта ОСОБА_99 , капітана ОСОБА_100 , старшого лейтенанта ОСОБА_101 , старшого лейтенанта ОСОБА_102 , молодшого лейтенанта ОСОБА_103 , молодшого лейтенанта ОСОБА_41 , молодшого лейтенанта ОСОБА_104 , старшого лейтенанта ОСОБА_105 , майора ОСОБА_106 , майора ОСОБА_45 , майора ОСОБА_107 , лейтенанта ОСОБА_47 , лейтенанта ОСОБА_48 , підполковника ОСОБА_49 , старшого лейтенанта ОСОБА_50 , молодшого лейтенанта ОСОБА_51 , майора ОСОБА_108 , старшого лейтенанта ОСОБА_109 , старшого лейтенанта ОСОБА_54 , капітана ОСОБА_110 , лейтенанта ОСОБА_111 , молодшого лейтенанта ОСОБА_112 , старшого лейтенанта ОСОБА_113 , старшого лейтенанта ОСОБА_114 , молодшого лейтенанта ОСОБА_115 , молодшого лейтенанта ОСОБА_61 , майора ОСОБА_62 , старшого лейтенанта ОСОБА_116 , капітана ОСОБА_64 , капітана ОСОБА_117 , лейтенанта ОСОБА_118 , лейтенанта ОСОБА_119 , старшого лейтенанта ОСОБА_120 , молодшого лейтенанта ОСОБА_121 , старшого лейтенанта ОСОБА_122 , старшого лейтенанта ОСОБА_123 , старшого лейтенанта ОСОБА_124 , старшого лейтенанта ОСОБА_125 , підполковника ОСОБА_126 , старшого лейтенанта ОСОБА_127 , лейтенанта ОСОБА_128 , старшого лейтенанта ОСОБА_77 , старшого лейтенанта ОСОБА_129 , старшого лейтенанта ОСОБА_79 , капітана ОСОБА_130 , лейтенанта ОСОБА_131 , старшого лейтенанта ОСОБА_132 , старшого лейтенанта ОСОБА_83 , старшого лейтенанта ОСОБА_133 , молодшого лейтенанта ОСОБА_134 , старшого лейтенанта ОСОБА_135 , майора ОСОБА_136 , старшого лейтенанта ОСОБА_137 , старшого лейтенанта ОСОБА_138 , підполковника ОСОБА_139 та у подальшому подав вищевказані документи з відмітками для скріплення підписом та гербовою печаткою начальнику ІНФОРМАЦІЯ_3 , що в свою чергу призвело до безпідставного виключення з військового обліку за станом здоров'я вище вказаних офіцерів запасу, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.

Прокурор в судовому засіданні просив застосувати відносно ОСОБА_1 штрав в межах статті ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 на судові засідання, які були призначені на 15.11.2023, 27.11.2023, 24.01.2024, 29.01.2024 не з'являвся про час та місце судового розгляду повідомлявся належним.

Відповідно при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачених ч.2 ст.172-15 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов'язковою, однак правопорушник ОСОБА_1 зловживає своїм процесуальним правом та не одноразового не з'являвся до суду на розгляд справи, у зв'язку з чим суддя розглядає справу у відсутності правопорушника.

У рішенні Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 3 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема «Юніон Аліментаріа проти Іспанії » від 07 липня 1989 року, виходить з того, що у випадках коли поведінка учасників судового засідання свідчить про умисний характер їх дій направлений на невиправдане затягування процесу чи зловживання своїм процесуальним правом, суд має реагувати на вказані випадки законними засобами, аби не було знівельовано ключовий принцип - верховенство права, в тому числі проводити судове засідання у відсутність особи, як що таке затягування може нашкодити справі чи іншим учасникам справи.

Заслухавши пояснення прокурора, вивчивши матеріали справи, вислухавши правопорушника, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП - недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в особливий період.

Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.280 КУпАП, під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Згідно з ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо.

Відповідно до ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 08.11.2023 та іншими матеріалами справи.

Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП - недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.

Так, відповідно до Статуту внутрішньої служби ЗСУ дія Статуту поширюється на військовослужбовців Служби зовнішньої розвідки України, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Управління державної охорони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів спеціального призначення з правоохоронними функціями.

Стаття 11 Статуту внутрішньої служби ЗСУ покладає на військовослужбовців обов'язок свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок.

Відповідно до ст. 12 Статуту внутрішньої служби ЗСУ про все, що сталося з військовослужбовцем і стосується виконання ним службових обов'язків, та про зроблені йому зауваження військовослужбовець зобов'язаний доповідати своєму безпосередньому начальникові.

А згідно ст. 16 Статуту внутрішньої служби ЗСУ кожний військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.

Статтею 4 Дисциплінарного статуту ЗСУ передбачено, що Військова дисципліна зобов'язує кожного військовослужбовця: додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України, накази командирів;

Згідно з ч.7 ст. 38 КУпАП, у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

Оскільки 07.11.2023 слідчим Третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Рівному) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому винесено постанову про часткове закриття кримінального провадження за окремим кримінальним правопорушенням у об'єднаному кримінальному проваджені №42023182490000316 від 06жовтня 2023 року у зв'язку з відсутність складу кримінального правопорушення (заподіяння істотної шкоди, тобто шкоди яка у 250 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян), строк накладення адміністративного стягнення відповідно до ч.7 ст. 38 КУпАП не закінчився.

При обранні адміністративного стягнення суд враховує особу порушника, обставини та наслідки правопорушення, враховуючи характер та тяжкість вчиненого правопорушення, суд вважає доцільним обрання адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі сто сорок п'ять неоподаткованих мінімумів доходів громадян, передбаченого санкцією ч.2 ст.172-15 КУпАП.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 283, 284, 285, 287, 289, 294 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати винним ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172 - 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 145 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п'ять) грн. 00 коп..

Реквізити для сплати штрафу - отримувач ГУК у Рівненськ.обл./Рівненська МТГ/ 21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38012494, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, номер рахунку UA 108999980313000106000017527, призначення платежу штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у сумі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.

Реквізити для оплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у Рівн. Обл./ Рівнен.міс.тг/22030101. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 38012494. Рахунок отримувача: UA458999980313191206000017527. Кодкласифікації доходів бюджету: 22030101.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд.

Суддя Рівненського міського суду К.Е. Даш'ян