Рішення від 23.02.2024 по справі 320/2040/22

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2024 року справа № 320/2040/22

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації про визнання протиправною відмови, зобов'язання вчинити певні дії.

Суть спору: до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, в якому просить суд:

- зобов'язати відповідача належно розглянути матеріали щодо спірних питань ненадання статусу інваліда війни позивачу управлінням соціального захисту населення Васильківської РДА (Фастівської РДА), та відмові позивачу у видачі відповідного посвідчення і прийняти рішення по видачі позивачу посвідчення інваліда війни відповідно до п. 2 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків інвалідів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 №302 згідно Закону України "Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту";

- зобов'язати відповідача надати суду і ОСОБА_1 виписку з розпорядження начальника Цивільної оборони Київської області Управління з питань надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації від 30.04.1986 №02, яким були зобов'язані всі начальники ЦО міст та районів, начальники служб ЦО Київської області і яким було наказано організувати та провести всебічне забезпечення проведення заходів ЦО та вести облік сил і засобів ЦО у зв'язку із аварією на Чорнобильській АЕС, яка підтвердить об'єктивні факти того, що ОСОБА_1 виконував роботи по ліквідації Чорнобильської катастрофи (аварії на Чорнобильській АЕС та її наслідків) і був залучений до виконання цих робіт, а саме: встановлення і обетонування водопровідних колонок, забезпечення водопостачання, гідроізоляція водозабірних скважин, і водопровідних башень, гідроізоляція ЦРБ, Обласної ТУБ лікарні смт Поліське, та в зоні ЧАЕС у складі формувань Цивільної оборони разом з працівниками РСУ-10 (наказ Іванківського Ремстрой участка №10 (смт Іванків) від 07.08.1986;

- визнати протиправною відмову відповідача надати пояснення позивачу у відповідності інформаційного листа Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Верховної Ради України від 08.12.2005 №0625/7-379, в якому зазначається про те, що довідка, яка підтверджує залучення особи, і яка стала інвалідом внаслідок Чорнобильської катастрофи, до складу формувань Цивільної оборони, видається на підставі архівних даних і документів відповідним Управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення разом з посвідченням громадянина, що постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи (Категорія 1), з вкладкою учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яка є достатньою підставою для встановлення статусу інваліда війни.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.02.2022 позовну заяву залишено без руху та встановлено десятиденний строк для усунення недоліків позову, протягом якого позивачу слід було надати уточнену позовну заяву (два примірники), з урахуванням вказаних судом зауважень, в якій уточнити прохальну частину позову, що становить його предмет; надати докази, на які позивач посилається у позовній заяві, а саме копію відповіді відповідача від 23.12.2020 №9295/02-04.2.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27.06.2022 відкрито провадження в адміністративній справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. Вказаною ухвалою витребувано від позивача: копію паспорту громадянина України, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру; копію трудової книжки у повному обсязі; копію військового квитка; копії усіх документів (листів, наказів) про відрядження до участі у роботах з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; детальні письмові пояснення про те, у який період позивач був направлений для виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, зазначити місця перебування, виконувану роботу, кому був підпорядкований, умови проживання та графік роботи; довідку про дозу опромінення; копії інших посвідчень учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС чи потерпілого, виданих до 09.07.2020; письмові пояснення щодо існування на цей час Іванківського РСУ-10 або його правонаступника; від відповідача витребувано: копію Положення про Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації; копії всіх документів, на підставі яких позивачу видано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії серії НОМЕР_1 від 09.07.2020; письмові пояснення та копії інших посвідчень щодо участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС чи потерпілого, виданих на ім'я позивача із копіями усіх документів, на підставі яких видавались такі посвідчення; письмові пояснення щодо існування на цей час Іванківського РСУ-10 або його правонаступника;

Також вказаною ухвалою від Трудового архіву Іванківського району Київської області витребувано: копії всіх документів на підтвердження факту участі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який у період з 01.07.1985 по 24.09.1986 працював прорабом в Іванківському РСУ-10 Київського облрембудтресту, - у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у складі невоєнізованих формувань Цивільної оборони за 1986 - 1990 р.р. (зокрема, але не виключно наказ про відрядження, маршрутний лист, посвідчення про відрядження, довідка підприємства про період роботи під час ліквідації, мету направлення, копії особових рахунків про заробітну плату тощо); докази створення невоєнізованих формувань Цивільної оборони Іванківського РСУ-10 Київського облрембудтресту у 1986 році та направлення працівників даного підприємства, зокрема, позивача для участі в роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1) та має право на встановлення статусу інваліда війни та видачі відповідного посвідчення. Втім, Управлінням соціального захисту населення Васильківської районної державної адміністрації було відмовлено у задоволенні відповідної заяви, у зв'язку з відсутністю у нього документів, які підтверджують його участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС саме у складі формувань Цивільної оборони.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.04.2023 від позивача, відповідача та Трудового архіву Іванківського району Київської області повторно витребувано документи, які не надані останніми на виконання ухвали суду від 27.06.2022 про відкриття провадження у справі.

Відзиву на позовну заяву, без поважних причин, відповідачем до суду подано не було, так само як і витребуваних ухвалами суду доказів.

Відповідно до частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно з частиною другою статті 175 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Крім того, відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.

З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 09.07.2020, виданим Київською обласною державною адміністрацією.

Згідно довідки до акта огляду МСЕК сер. АВ №0092817 від 16.04.2020 та експертного висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України від 01.04.2019 №10030, позивачу з 16.04.2020 довічно встановлено ІІ групу інвалідності. Причина інвалідності: захворювання, пов'язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Відповідно до копії трудової книжки ОСОБА_1 та відомостей про заробітну плату позивач з 01.07.1985 по 24.09.1986 працював прорабом Іванківського РСУ-10.

ОСОБА_1 звернувся до Управління соціального захисту населення Васильківської районної державної адміністрації із заявою про встановлення йому статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та видачі відповідного посвідчення.

Управління соціального захисту населення Васильківської районної державної адміністрації листом від 30.07.2020 №1082/01-14 повідомило позивачу про відсутність у нього документів, які підтверджують його участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС саме у складі формувань Цивільної оборони, у зв'язку з чим відповідач зазначив про відсутність підстав для встановлення позивачу статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та видачі відповідного посвідчення.

Листом від 23.12.2020 року №9295/02-04.2 Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації повідомив позивача, що Управління соціального захисту населення Васильківської райдержадміністрації йому було відмовлено у встановленні статусу "особа з інвалідністю внаслідок війни", у зв'язку з тим, що ним не було надано документів про залучення до складу формувань Цивільної оборони.

Вважаючи, що документи про залучення до складу формувань Цивільної оборони, зокрема, виписка з розпорядження начальника Цивільної оборони Київської області Управління з питань надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації від 30.04.1986 №02, знаходяться в Департаменті соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації та не надано останнім, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Правовий статус ветеранів війни, забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них визначений Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 р. № 3551-XII (в подальшому - Закону № 3551-XII).

Згідно із ст. 4 Закону № 3551, ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни.

Статтею 7 Закону № 3551 визначено осіб, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни

Позивач вважає, що він має право на встановлення статусу інваліда війни відповідно до абз.2 п.1 ст.7 Закону №3551.

При цьому суд зазначає, що відповідно до абз.2 п.1 ст.7 Закону № 3551-XIІ до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать також особи з інвалідністю з числа: військовослужбовців, осіб вільнонайманого складу, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання інших обов'язків військової служби, пов'язаних з перебуванням на фронті в інші періоди, з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, ядерних аварій, ядерних випробувань, з участю у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, іншим ураженням ядерними матеріалами.

Отже, зі змісту вказаної статті Закону вбачається, що підставою для віднесення осіб вільнонайманого складу до інвалідів війни є отримання інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час виконання обов'язків військової служби, пов'язаних, зокрема, з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, ядерних аварій, ядерних випробувань, з участю у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, іншим ураженням ядерними матеріалами.

Пунктом 10 ч. 2 ст. 7 Закону № 3551-ХІІ унормовано, що порядок надання статусу з інвалідністю внаслідок війни та правила видачі посвідчень особи з інвалідністю внаслідок війни визначаються Кабінетом Міністрів України.

На виконання повноважень, регламентованих ст. 7 Закону № 3551-ХІІ, постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 року № 685 затверджений Порядок надання статусу інваліда війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (далі Порядок № 685).

Відповідно до п. 7 вказаного Порядку, рішення про надання статусу інваліда війни приймається органами соціального захисту населення у місячний строк з дня подання документів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 р. № 302 затверджено Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни, затвердженим (в подальшому - Положення № 302).

Відповідно до п. 2 Положення № 302, посвідчення є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", на основі котрого надаються відповідні пільги і компенсації.

Згідно із п. 7 Положення № 302, “Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни”, “Посвідчення учасника війни” і відповідні нагрудні знаки, “Посвідчення члена сім'ї загиблого”, “Посвідчення члена сім'ї загиблого Захисника чи Захисниці України” видаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у місті (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем реєстрації громадянина.

Таким чином, аналіз вказаних документів дає підстави вважати, що рішення про надання статусу інваліда війни та посвідчення інваліда війни віднесено до компетенції структурних органів соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

При цьому, суд звертає увагу, що відповідно до Положення про департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням Київської обласної державної адміністрації 30 серпня 2018 року № 481 (далі - Положення) департамент є структурним підрозділом Київської обласної державної адміністрації, що утворюється головою облдержадміністрації, підпорядкований голові облдержадміністрації та підзвітний і підконтрольний Міністерству соціальної політики України (далі - Мінсоцполітики).

Департамент забезпечує на території Київської області реалізацію державної політики з питань соціально-трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції; соціальної підтримки та надання соціальних послуг вразливим верствам населення, зокрема особам похилого віку, з інвалідністю, ветеранам війни та учасникам антитерористичної операції, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сім'ям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, малозабезпеченим, внутрішньо переміщеним особам, іншим категоріям осіб, які згідно із законодавством України мають право на пільги та отримання житлових субсидій.

Відповідно до пп. 4.5 Положення основними завданнями департаменту є, зокрема, координація діяльності та контроль за виконанням управліннями соціального захисту населення районних державних адміністрацій та міськвиконкомів (міст обласного значення) законодавства України з питань реалізації державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення, надання їм практичної, консультаційно-правової та організаційно-методичної допомоги.

Згідно до визначених повноважень Департамент виконує такі завдання:

- розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян (п. 5.15);

- у сфері соціальної підтримки населення, забезпечення державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян: організовує та координує роботу, пов'язану із визначенням статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інвалідів війни, учасників війни та осіб, на яких поширюється чинність Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань”; організовує роботу комісії Київської облдержадміністрації по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження у 1986 році (п. 5.31).

З аналізу наведених норм вказаних положень вбачається, що встановлення особам статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та видачі відповідного посвідчення наділені повноваженнями здійснювати виключно структурні органи соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

У свою чергу, департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації лише організовує та координує їх роботу.

Під час розгляду справи, зокрема з Єдиного державну реєстру судових рішень, судом встановлено, що позивач звертався до суду з позовною заявою (номер справи № 362/4343/20) до Управління соціального захисту населення Васильківської районної державної адміністрації Київської області про визнання неправомірними дії Управління соціального захисту населення Васильківської районної державної адміністрації Київської області щодо відмови позивачу надати статус інваліда війни з видачею відповідного посвідчення та зобов'язати Управління соціального захисту населення Васильківської районної державної адміністрації Київської області розглянути матеріали щодо надання статусу інваліда війни позивачу та видати на його ім'я посвідчення інваліда війни і прийняти рішення згідно законодавчих актів України.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 10 червня 2021 року по справі №362/4323/20, в задоволенні позову позивачу відмовлено.

Суд звертає увагу, що позивач, не скористався своїм правом на апеляційне оскарження даного рішення та останнє, в свою чергу набрало законної сили.

Відповідно до ч. 4 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, оскільки правомірність відмови позивачу у наданні статусу інваліда війни з видачею відповідного посвідчення відповідно до п. 2 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків інвалідів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 №302 згідно Закону України "Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту" було предметом судового розгляду, рішення за результатами чого набрало законної сили, суд не вбачає правових підстав для задоволення вимоги позивача про

зобов'язання відповідача належно розглянути матеріали щодо спірних питань ненадання статусу інваліда війни позивачу управлінням соціального захисту населення Васильківської РДА (Фастівської РДА), та відмові позивачу у видачі відповідного посвідчення і прийняти рішення по видачі позивачу посвідчення інваліда війни відповідно до п. 2 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків інвалідів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 №302 згідно Закону України "Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту".

Щодо вимог позивач про зобов'язання відповідача надати суду і ОСОБА_1 виписку з розпорядження начальника Цивільної оборони Київської області Управління з питань надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації від 30.04.1986 №02, яким були зобов'язані всі начальники ЦО міст та районів, начальники служб ЦО Київської області і яким було наказано організувати та провести всебічне забезпечення проведення заходів ЦО та вести облік сил і засобів ЦО у зв'язку із аварією на Чорнобильській АЕС, яка підтвердить об'єктивні факти того, що ОСОБА_1 виконував роботи по ліквідації Чорнобильської катастрофи (аварії на Чорнобильській АЕС та її наслідків) і був залучений до виконання цих робіт, а саме: встановлення і обетонування водопровідних колонок, забезпечення водопостачання, гідроізоляція водозабірних скважин, і водопровідних башень, гідроізоляція ЦРБ, Обласної ТУБ лікарні смт Поліське, та в зоні ЧАЕС у складі формувань Цивільної оборони разом з працівниками РСУ-10 (наказ Іванківського Ремстрой участка №10 (смт Іванків) від 07.08.1986 та визнання протиправною відмову відповідача надати пояснення позивачу у відповідності інформаційного листа Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Верховної Ради України від 08.12.2005 №0625/7-379, в якому зазначається про те, що довідка, яка підтверджує залучення особи, і яка стала інвалідом внаслідок Чорнобильської катастрофи, до складу формувань Цивільної оборони, видається на підставі архівних даних і документів відповідним Управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення разом з посвідченням громадянина, що постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи (Категорія 1), з вкладкою учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яка є достатньою підставою для встановлення статусу інваліда війни , суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень

За приписами пункту 8 частини 1 статті 4 КАС України, що позивач - це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

Згідно з частиною 1 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Отже, до адміністративного суду вправі звернутися кожна особа, яка вважає, що її право чи охоронюваний законом інтерес порушено чи оспорюється, водночас, відповідно до зазначених норм, право особи на звернення до адміністративного суду обумовлено суб'єктивним уявленням особи про те, що її право чи законний інтерес потребує захисту, однак, обов'язковою умовою здійснення такого захисту судом є наявність відповідного порушення права або законного інтересу на момент звернення до суду.

При цьому, неодмінною ознакою порушення права особи є зміна стану її суб'єктивних прав та обов'язків, тобто припинення чи неможливість реалізації її права та/або виникнення додаткового обов'язку.

Тобто, рішення суб'єкта владних повноважень є такими, що порушують права і свободи особи в тому разі, якщо, по-перше, такі рішення прийняті владним суб'єктом поза межами визначеної законом компетенції, а, по-друге, оспорюванні рішення є юридично значимими, тобто такими, що мають безпосередній вплив на суб'єктивні права та обов'язки особи шляхом позбавлення можливості реалізувати належне цій особі право або шляхом покладення на цю особу будь-якого обов'язку.

При цьому відсутність порушення прав та законних інтересів позивача є самостійною, достатньою підставою для відмови у позові.

Суд звертає увагу, що матеріали справи не містять жодних належних та допустимих доказів звернення позивача до відповідача з заявою про надання йому виписки з розпорядження начальника Цивільної оборони Київської області Управління з питань надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації від 30.04.1986 №02 чи з інших питань. Так само, не надано рішення (відмови) у наданні пояснення, на його звернення, у відповідності до інформаційного листа Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Верховної Ради України від 08.12.2005 №0625/7-379, посилання на який йдеться у позовній вимозі позивача.

У той же час, з наявної в матеріалах справи відповіді відповідача від 23.12.2020 року № 9295/02-04.2 судом встановлено, що звернення позивача стосувалося надання йому статусу «особи з інвалідністю внаслідок війни», як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а не надання йому документів чи письмового пояснення.

З огляду на зазначене та беручи до уваги достатній і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов до висновку, що викладені у позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, а його вимоги такими, що не підлягають задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Керуючись статтями 243-246, 250, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів із дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів із дня складення повного тексту рішення.

Суддя Кушнова А.О.