г Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/67/24
Номер провадження 3/213/259/24
28 лютого 2024 року м. Кривий Ріг
Суддя Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Попов В.В., розглянувши матеріали про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
02.01.2024 до суду надійшов Протокол №46702/04-36-24-17/2917515469 про адміністративне правопорушення, складений 13 грудня 2023 року щодо несвоєчасного подання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Розгляд справи призначений на 28 лютого 2024 року о 08:45 год.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась. Надала письмову заяву про розгляд справи без її участі. Просить звільнити її від адміністративної відповідальності за малозначністю діяння, обмежитись усним зауваженням та закрити відносно неї справу. Просить прийняти до уваги, що податковий розрахунок за формою №4ДФ за 3 квартал 2023 вона намагалась здати починаючи з 30.10.2023, але в особистому електронному кабінеті платника податків отримала квитанцію №1 "Документ не прийнято" з поміткою невірний підпис. В телефонному режимі з податковою з'ясувалось, що по технічним причинам після зміни нею електронного підпису, в податковій старий підпис вже не дійсний, а новий ще не дійсний. ПриватБанк за її зверненням повідомив, що для видалення старого недійсного підпису потрібен час. Тому, дотримавшись рекомендації податкової, 09.11.2023 особисто з'явилась до них зі звітом в паперовому форматі, але 10.11.2023 їй у телефонному режимі повідомили, що звіт не прийнято і запросили для внесення правки, що вона і зробила. На підтвердження пояснень надала копії відповідних документів.
Опис обставин, установлених під час розгляду справи.
Головним державним інспектором Криворізького відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Дніпропетровській області Різніченко О.М. при проведенні камеральної перевірки ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), встановлено несвоєчасне подання за встановленою формою відомостей про доходи громадян, а саме: вчинення правопорушення пп.16.1.3 п.16.1 ст.16, пп.49.18.2 п.49.18 ст.49, п.51.1 ст.51, абз.«б» п.176.2 ст.176 ПКУ - несвоєчасне надання до ГУ ДПС у Дніпропетровській області податкового розрахунку за встановленою формою №4ДФ відомостей про доходи громадян - за 3 квартал 2023 року по строку 09.11.2023 року. Фактично розрахунок за встановленою формою №4ДФ за 3 квартал 2023 року подано 10.11.2023 року та зареєстровано в ГУ ДПС у Дніпропетровській області за №3517 (акт камеральної перевірки №44323/04-36-24-17/29.17515469 від 28.11.2023р).
Нормативні акти, що передбачають відповідальність за дане адміністративне правопорушення.
Відповідно до пп.16.1.3 п.16.1 ст.16 ПКУ платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 ПКУ податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п.51.1 ст.51 ПКУ платники податків, у тому числі податкові агенти, платники єдиного внеску, зобов'язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, з розбивкою по місяцях звітного кварталу.
Відповідно до абз."б" п.176.2 ст.176 ПКУ особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов'язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку - фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається. У разі якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за основним місцем обліку.
Неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян тягне за собою відповідальність, передбачену ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Висновок судді за результатами розгляду справи.
Оцінивши письмові докази у їх сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 знаходиться склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Проте, суддею встановлено, що ОСОБА_1 раніше не притягалась до адміністративної відповідальності, вчинене нею правопорушення не є суспільно небезпечним, не спричинило шкоди суспільним та державним інтересам, не порушило права і свободи громадян, податковий розрахунок подано із запізненням на один день, а тому правопорушення є незначним.
Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.163-4 КУпАП, у зв'язку з малозначністю правопорушення і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ст.284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження провадження у справі закривається.
Керуючись ст.ст. 247 п.1, 283, 284, 285 КУпАП, суддя -
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-4 КУпАП за малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-4 КУпАП - закрити, на підставі п.3 ч.1 ст.284 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя В.В. Попов.