Справа №938/997/23
Провадження № 3/938/54/24
01 березня 2024 року селище Верховина
Суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Чекан Н.М., з участю секретаря судового засідання Івасюк Г.Ю.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальностиі, - ОСОБА_1 розглянувши у судовому засіданні матеріали, які надійшли від Верховинського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, непрацюючого за ч.1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( далі - КУпАП),
якому роз'яснено зміст ст.63 Конституції України та права, передбачені ст. 268 КУпАП,-
ОСОБА_1 , будучи особою, щодо якої ухвалою Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 04.04.2023 року встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення порушив правила адміністративного нагляду, а саме не прибув на реєстрацію до Верховинського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області 15.12.2023 року о 17.00 годин, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП
ОСОБА_1 , будучи особою, щодо якої ухвалою Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 04.04.2023 року встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення порушив правила адміністративного нагляду, а саме не прибув на реєстрацію до Верховинського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області 23.02.2024 року о 17.00 годин, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
Постановою від 01.03.2024 року матеріали справ щодо ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 187 КУпАП та ч.2 ст. 187 КУпАП об'єднано в одне провадження.
У судове засідання 27.12.2023 року відкладено розгляд справи на 16.01.2024 року, а 16.01.2024 року у зв'язку з неявкою особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Постановою суду від 16.01.2024 року доручено Верховинському РВП ГУ НП в Івано-Франківській області здійснити примусовий привід ОСОБА_1 на 12.02.2024 року о 10.00 годин.
Верховинський РВП ГУ НП в Івано-Франківській області листом від 12.02.2024 року №1342/108/54/01/2024 повідомив про неможливість здійснення приводу ОСОБА_1 в зв'язку з тим, що він перебуває на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділі КНП «Верховинської багатопрофільної лікарні» ВСР з 26.01.2024 року.
Судове засідання 12.02.2024 року відкладено на 01.03.2024 року у зв'язку з неможливістю виконання приводу особи, яка притягається до адміністративної відповідальності
Надалі КНП «Верховинської багатопрофільної лікарні» ВСР листом від 22.02.2024 року №95/01-15повідомила, що ОСОБА_1 перебував на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділі з 26.02.2024 року до 12.02.2024 року, на час надання інформації на лікуванні в закладі не перебуває.
У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вказав, що визнає вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, кається, просить його суворо не карати, зазначивши, що до відділення поліції 15.12.2023 року та 23.02.20224 року не з'явився, бо його боліли ноги, але за медичною допомогою не звертався, тому у нього відсутні підтверджуючі документи з цього приводу.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши та дослідивши матеріали справи, суддя приходить до такого висновку.
Суддя вважає, що винність ОСОБА_1 у вчиненому, окрім визнання ним вини, підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАВ №534765 від 23.02.2023 року та ВАВ №534765 від 23.02.2023 року, ухвалою Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 04.04.2023 року, постановою Верховинського районного суду від 09.08.2023 року та іншими матеріалами справи.
Зокрема, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ№534760 від 18.12.2023 року (а.с. 1) вбачається, що 15.12.2023 року о 17.00 годин в смт. Верховина вул. Незалежності, 4а гр. ОСОБА_1 , будучи під адміністративним наглядом згідно з ухвалою Коломийського міськрайонного суду №346/1186/23, повторно не прибув на реєстрацію до Верховинського РВП, чим порушив п.2 ухвали Коломийського міськрайонного суду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ№534765 від 23.02.2023 року (а.с. 1) вбачається що 23.02.2023 року о 17.00 годин в смт. Верховина вул. Незалежності, 4а гр. ОСОБА_1 , будучи під адміністративним наглядом згідно з ухвалою Коломийського міськрайонного суду №346/1186/23, повторно не прибув на реєстрацію до Верховинського РВП, чим порушив п.2 ухвали Коломийського міськрайонного суду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП.
Вказані протоколи про адміністративне правопорушення складені уповноваженою на те особою із заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст.256 КУпАП та підписаний уповноваженою особою.
Також, вказаний протокол про адміністративне правопорушення власноручно підписаний без будь-яких зауважень щодо його змісту особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , якому було роз'яснено його права та обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП та повідомлено про розгляд справи у Верховинському районному суді.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, доведена також такими матеріалами справи, які досліджені в суді, а саме:
- постанова Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області від 04.04.2023 року (а.с.14), відновідно до якої відносно ОСОБА_1 після звільнення з місць позбавлення волі встановлено адміністративний нагляд строком на один рік та застосовано до нього обмеження :заборонено вихід з місця постійного проживання з 22:00 години до 06:00 години ранку; зобов'язано реєструватися в органах Національної поліції чотири рази на місяць у визначені дні та години; заборонено виїзд за межі адміністративного району без дозволу органів Національної поліції;
- графіком прибуття та реєстрації адміннаглядним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жителем АДРЕСА_1 , до Верховинського РВП на 2023 - 2024 роки чотири рази на місяць в кожну п'ятницю щомісяця протягом року з 23.05.2023 по 11.04.2024 року (а.с. 4, 45);
- реєстраційним листком на ОСОБА_1 , який перебуває під адміністративним наглядом у Верховинському РВП (а.с.43-44), згідно з яким він 15.12.2023 року та 23.02.2024 не прибув для реєстрації;
- постановою Верховинського районного суду від 09.08.2023 року у справі №938/533/23 (а.с.39), якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 КУпАП, та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти непоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 гривень;
- постановою Верховинського районного суду від 30.11.2023 року у справі №938/777/23 (а.с.40), якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП, та накладено стягнення у виді штрафу у розмірі 15 непоподатковуваних мінімумів доходів громадян , що становить 225 гривень.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Згідно із ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як передбачено ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком), визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
На підставі ст.252 КУпАП оцінка доказів при розгляді справ про адміністративні правопорушення ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Згідно зі ст.129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Диспозиція ч.1 ст.187 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Диспозиція ч.2 ст.187 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суддя приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ч.2 ст.187 КУпАП, оскільки він повтроно не з'явився 15.12.2023 року та 23.02.2024 о 17.00 годин для реєстрації до Верховинського РПВ відповідно до ухвали Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області від 04.04.2023 року.
З урахуванням викладеного суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення, яке б вiдповiдало вчиненому ним правопорушенню та його особі, в межах санкції ч. 2ст. 187 КУпАП.
Санкція ч.2 ст. 187 КУпАП передбачає накладення адміністративного стягнення порушення правил адміністративного нагляду у виді накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
При таких обставинах, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, визнання ним вини, суддя вважає, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Тому з ОСОБА_1 слід стягнути судовій збір у розмірі 605,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 187, 251, 280, 283,284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень
Стягнути ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 605,60 гривень (шістсот п'ять гривень 60 копійок).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Верховинський районний суд.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя Наталія ЧЕКАН