Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
м. Харків
28 лютого 2024 року № 520/37539/23
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельникова Р.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області про скасування рішення, -
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:
- задовольнити його позовну заяву та ухвалити рішення про скасування рішення Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області від 29 листопада 2023 року № 1869-VIII «Про внесення змін до Програми «Поліцейський офіцер громади» Барвінківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки», яким внесені зміни до Програми «Поліцейський офіцер громади» Барвінківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки, затвердженої рішенням Барвінківської міської ради від 19.05.2023 року №1396-VIII (зі змінами), а саме: таблицю Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, розділу 4 «Фінансування Програми» викласти в новій редакції:, а саме: 1.1.Придбання службового автомобіля - 1 750 000 грн., 1.2. Придбання ПММ, автомобільних шин, запасних частин для автомобіля - 114 400 грн. на 2023 рік, 100 000 грн. на 2024 рік та 100 000 грн. на 2025 рік. Барвінківський виконавчий комітет міської ради, ГУНП в Харківській області автомобіля ПОГ за рахунок міського бюджету та 1.3. Придбання канцтоварів, оргтехніки, меблів, канцелярського приладдя та інших матеріалів для забезпечення ПОГ 50 000 грн. 50 000 грн. 50 000 грн. Барвінківський виконавчий комітет міської ради, ГУНП в Харківській області коштів інших джерел - Разом на 2023 рік - 2 859 400 грн. , на 2024 рік - 150 000 грн. та на 2025 рік - 150 000 грн.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що рішення Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області від 29 листопада 2023 року № 1869-VIII «Про внесення змін до Програми «Поліцейський офіцер громади» Барвінківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки» є таким, що підлягає скасуванню, оскільки судовими рішеннями було неодноразово встановлено систематичну бездіяльність уповноваженої особи ГУНП в Харківській області, яка полягає у не внесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а таке рішення прийнято в порушення положень ст.105 Закону України «Про Національну поліцію», з огляду на передбачення останнім придбання автомобіля не бюджетного, а преміального класу із одночасним придбанням ПММ, автомобільних шин, запасних частин для автомобіля на 2023 - 2025 роки, а також канцтоварів, оргтехніки, меблів, канцелярського приладдя та інших матеріалів для забезпечення ПОГ.
Ухвалою суду від 28.12.2023 року адміністративну справу за вищевказаним позовом прийнято до розгляду, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження.
Представником відповідача через канцелярію суду було подано відзив на позовну заяву, в якому вказано, що відповідач проти заявленого позову заперечує з підстав його необґрунтованості та недоведеності. Також, представником відповідача вказано, що вимога позивача про скасування оскаржуваного рішення без одночасного визнання його протиправним, не може розглядатися як належний спосіб захисту порушеного інтересу. Одночасно представником відповідача вказано на можливість виходу за межі позовних вимог згідно із положеннями ч.2 ст. 9 КАС України. В той же час представником відповідача зазначено, що оскаржуваним рішенням внесено зміни до Програми «Поліцейський офіцер громади» Барвінківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки. Із посиланням на положення ч.2 ст. 4 Європейської хартії місцевого самоврядування від 15.10.1985 року, ратифікованої Законом України №452/97-ВР від 15.07.1997 року, вказано, що органи місцевого самоврядування в межах закону мають повне право вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене зі сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу. Зазначена програма була затверджена рішенням Барвінківської міської ради від 19.05.2023 року №1396-VIII та до одної було внесено відповідні зміни. Водночас в рішенні Конституційного Суду України №7-рп/2009 від 16.04.2009 року зазначено, що органи місцевого самоврядування законодавцем закріплюється право на зміну та скасування власних рішень, а отже приймаючи оскаржуване рішення, яким внесені зміни до зазначеної програми відповідач діяв в межах конституційних повноважень та у спосіб, визначений чинним законодавством.
Суд зазначає, що відповідно до положень ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч.5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив таке.
Барвінківською міською радою Ізюмського району Харківської ради XL сесії VIII скликання 19.05.2023 року з метою запобігання та попередження правопорушень і злочинів, захисту життя та здоров'я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, проведення профілактичної роботи по попередженню злочинності, забезпечення комплексного підходу до розв'язання проблем пов'язаних з питаннями безпеки та забезпеченням ефективної підтримки місцевим самоврядування діяльності органів внутрішніх справ на території Барвінківської міської територіальної громади, керуючись статтею 105 Закону України «Про національну поліцiю», пунктом 22 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» було прийнято рішення №1396-VIII про затвердження Програми «Поліцейський офіцер громади» Барвінківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки.
Зі змісту вказаної програми вбачається, що остання розроблена відповідно до Законів України «Про Національну поліцію», «Про місцеве самоврядування в Україні», Указу Президента «Про заходи щодо забезпечення особистої безпеки громадян та протидії злочинності та покликана сприяти реалізації Всеукраїнського проекту «Поліцейський офіцер громади». В програмі передбачено комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні з метою підтримки діяльності поліцейського офіцера Барвінківської міської територіальної громади (1 офіцер на 4000 населення). Також зазначено, що фінансування заходів програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету в межах фінансових можливостей, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України. Фінансування здійснюється шляхом перерахунку субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів на рахунки національної поліції в Харківській області згідно затвердженої програми.
Рішеннями Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської ради XL сесії VIII скликання вiд 14.06.2023 року №1452-VIII «Про внесення змін до Програми «Поліцейський офіцер громади» Барвінківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки», від 13.10.2023 року № 1725-VIII «Про внесення змін до Програми «Поліцейський офіцер громади» Барвінківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки» та від 29.11.2023 року №1869-VIII «Про внесення змін до Програми «Поліцейський офіцер громади» Барвінківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки».
З наявної в матеріалах справи копії рішення від 29.11.2023 року №1869-VIII «Про внесення змін до Програми «Поліцейський офіцер громади» Барвінківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки» вбачається, що останнє прийнято за результатами розгляду листа заступника начальника ГУНП в Харківській області Віталія Гузя від 20.11.2023 року №3612/119/04/20-2023, керуючись ст. 105 Закону України «Про Національну поліцію», п. 22 ч.1 ст. 26, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Водночас вказаним рішенням внесено зміни до вказаної програми, а саме: таблицю Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, розділу 4 «Фінансування Програми» викладено в новій редакції.
Так вказаним рішенням викладено в новій редакції вказану таблицю, а саме: джерело фінансування: 1. Кошти міського бюджету: 2023 р. - 1914400,00 грн, 2024 р. - 150000,00 грн, 2025 р. - 150000,00 грн, виконавці Барвінківський виконавчий комітет міської ради, ГУНП в Харківській області; 1.1 Придбання службового автомобіля: 2023 р. - 1750000,00 грн, 2024 - «-», 2025 - «-», виконавці Барвінківський виконавчий комітет міської ради, ГУНП в Харківській області; 1.2 Придбання ПММ, автомобільних шин, запасних частин для автомобіля ПОГ: 2023 р. - 114400,00 грн, 2024 р. - 100000,00 грн, 2025 р. - 100000,00 грн, виконавці Барвінківський виконавчий комітет міської ради, ГУНП в Харківській області; 1.3 Придбання канцтоварів, оргтехніки, меблів, канцелярського приладдя та інших матеріалів для забезпечення ПОГ: 2023 р. - 50000,00 грн, 2024 р. - 50000,00 грн, 2025 р. - 50000,00 грн., виконавці Барвінківський виконавчий комітет міської ради, ГУНП в Харківській області; кошти інших джерел: «-»; разом 2023 р. - 1914400,00 грн, 2024 р. 150000,00 грн, 2025 р. 150000,00 грн.
Матеріали справи свідчать, що позивачем було направлено на адресу відповідача запит на інформацію, згідно з яким, останній просив надати інформацію яким чином та ким визначена вартість службового автомобіля - 1750000 грн. за рахунок міського бюджету? Надати інформацію яким чином та ким визначені витрати на новий автомобіль за рахунок міського бюджету, а саме: Придбання ПММ, автомобільних шин, запасних частин для автомобіля на 2023 рік - 114400 грн, та 2024 і 2025 роки відповідно по 100000 грн? Надати інформацію на підставі чого та ким здійснені розрахунки на придбання канцтоварів, оргтехніки, меблів, канцелярського приладдя та інших матеріалів для забезпечення ПОГ по 50000 грн кожного 2023, 2024 та 2025 років? Надати інформацію на паперовому носії належним чином завірену копію Рішення Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області від 29 листопада 2023 року № 1869-VIІІ «Про внесення змін до Програми «Поліцейський офіцер громади» Барвінківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки»: внесені зміни до Програми «Поліцейський офіцер громади».
В той же час позивачем зазначено, що в рамках справ №953/10662/23, №953/10574/23, №638/16917/23, №638/17484/23 було доведено систематичну бездіяльність уповноваженої особи ГУНП в Харківській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. У зазначених справах було розглянуто скарги позивача на бездіяльність посадових осіб відповідного органу.
При цьому позивачем зазначено, що вказаним вище рішенням відповідача мають наміри придбати не бюджетний автомобіль типу Renault Duster за 700 тис. грн, Renault Logan за 372 тис. грн, чи Chery Тiggo за 577 тис. грн, або Toyota Corolla за 645 тис. грн, а преміальний автомобіль подібно Тоуоtа Саmгy за 1,4 млн грн, або Skoda Superb за 1,6 млн грн, чи Toyota RAV4 за 1,7 млн грн, або Skoda Kodiaq за 1,7 млн грн. В той же час оскаржуваним рішенням відповідача передбачено відразу для нового автомобіля придбання ПММ, автомобільних шин, запасних частин для автомобіля - 114400 грн. на 2023 рік, 100000 грн. на 2024 рік та 100000 грн. на 2025 рік. Крім того, оскаржуваним рішенням за рахунок міського бюджету кожного року, тобто 2023, 2024 та 2025 роках передбачено придбання канцтоварів, оргтехніки, меблів, канцелярського приладдя та інших матеріалів для забезпечення ПОГ по 50000 грн.
З огляду на зазначене, на переконання позивача, вказане рішення відповідача є таким, що підлягає скасуванню, що і послугувало зверненню до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку заявленим позовним вимогам та запереченням проти них, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Зі змісту вказаної норми вбачається, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Відповідно до ч.3 ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Згідно із ч.1 ст. 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
Основні нормативно-правові акти, що регулюють заявлені спірні правовідносини є Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» №280/97-ВР від 21.05.1997 (далі - Закон №280/97-ВР) та Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» №2493-III від 07.06.2001 (далі - Закон №2493-III).
Відповідно до статті 10 Закону № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до статті 25 Закону №280/97-ВР сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Відповідно до ч.ч.1, 10 ст.59 Закону №280/97-ВР рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
В той же час відповідно до п.22 ч.1 ст.26 Закону №280/97-Відповідно до п.21 ч.1 ст.91 Бюджетного кодексу України до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів належать інші програми, пов'язані з виконанням власних повноважень, затверджені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною місцевою радою згідно із законом.
Сприяння діяльності органів суду, прокуратури, юстиції, служби безпеки, Національної поліції, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, адвокатури і Державної кримінально-виконавчої служби України відповідно до підпункту 2 пункту «а» частини першої статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» віднесено до власних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
При цьому відповідно до ч.1 ст.105 Закону України «Про національну поліцію» фінансування і матеріально-технічне забезпечення поліції здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, а також інших джерел, не заборонених законом.
Під час розгляду справи встановлено, що оскаржуваним рішенням Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області внесено зміни до Програми «Поліцейський офіцер громади» Барвінківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки.
Суд зазначає, що Верховним Судом у складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду в постанові від 31 січня 2023 року у справі № 640/8728/21 зазначено таке:
« 73. Місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах, зокрема, підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб (стаття 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
74. Суть цього принципу розкривається у статтях 74, 75 вищевказаного Закону, за змістом яких органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами. Органи та посадові особи місцевого самоврядування є підзвітними, підконтрольними і відповідальними перед територіальними громадами.
75. Проаналізувавши викладені вище норми Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Верховний Суд у постанові від 5 березня 2020 року (справа № 806/179/16) дійшов висновку про те, що ухилення від обов'язку захищати інтереси відповідної громади може бути розцінено як невиконання органом місцевого самоврядування та його посадовими особами своїх функціональних обов'язків.
76. Конституційний Суд України у своєму Рішенні № 6-рп/2002 від 26 березня 2002 року визначив політико-правову природу органів місцевого самоврядування, які не є органами державної влади, а є представницькими органами, через які здійснюється право територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення, тобто такі, які пов'язані передусім з життєдіяльністю територіальних громад.
77. У Рішенні Конституційного Суду України № 12-рп/2002 від 18 червня 2002 року містяться висновки про те, що положеннями частини першої статті 140 Конституції України визначено місцеве самоврядування як право територіальної громади (первинного суб'єкта місцевого самоврядування, основного носія його функцій і повноважень) вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
78. Конституційний Суд України, даючи офіційне тлумачення нормам статті 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою визначено загальну компетенцію сільських, селищних, міських рад, у абзацах третьому, четвертому пункту 3 мотивувальної частини Рішення від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 також навів такі правові позиції:
«Гарантоване державою місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи і передбачає правову, організаційну та матеріально-фінансову самостійність, яка має певні конституційно-правові межі, встановлені, зокрема, приписами статей 19, 140, 143, 144, 146 Основного Закону України. З аналізу вказаних конституційних положень вбачається, що ці органи місцевого самоврядування, здійснюючи владу і самостійно вирішуючи питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції, та приймаючи рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Такі ж положення закріплені у статті 4 Європейської хартії місцевого самоврядування, яка встановлює, що головні повноваження і функції органів місцевого самоврядування визначаються конституцією або законом; органи місцевого самоврядування в межах закону мають повне право вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене із сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу; повноваження, якими наділяються органи місцевого самоврядування, як правило, мають бути повними і виключними.
79. В Основному Законі України передбачено форми та засоби реалізації права територіальних громад на місцеве самоврядування і вказано, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території (частина перша статті 144). На основі цього положення Конституції України в Законі визначено, що у формі рішень рада приймає нормативні та інші акти (частина перша статті 59). Проаналізувавши функції і повноваження органів місцевого самоврядування, врегульовані Конституцією України та іншими законами України, Конституційний Суд України дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування, вирішуючи питання місцевого значення, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, приймають нормативні та ненормативні акти. До нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово, а ненормативні акти передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб'єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію. Такий висновок узгоджується із правовими позиціями Конституційного Суду України, викладеними у рішеннях від 27 грудня 2001 року № 20-рп/2001 у справі про укази Президії Верховної Ради України щодо Компартії України, зареєстрованої 22 липня 1991 року (абзац перший пункту 6 мотивувальної частини), від 23 червня 1997 року № 2-зп у справі про акти органів Верховної Ради України (абзац четвертий пункту 1 мотивувальної частини).».
Представником відповідача у поданому до суду відзиві на позов вказано, що в рішенні Конституційного Суду України № 7-рп/2009 від 16.04.2009 зазначено, що за органами місцевого самоврядування законодавцем закріплюється право на зміну та скасування власних рішень. Таке право випливає із конституційного повноваження органів місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання місцевого значення шляхом прийняття рішень, що є обов'язковими до виконання на відповідній території, оскільки вони є суб'єктами правотворчості, яка передбачає право формування приписів, їх зміну, доповнення чи скасування.
Враховуючи норми діючого законодавства та обставини справи, суд зазначає, що відповідач як орган місцевого самоврядування шляхом прийняття рішення від 19.05.2023 року №1396-VIII затвердив Програму «Поліцейський офіцер громади» Барвінківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки, а спірним у цій справі рішенням було внесено зміни до такого.
Позивачем не оскаржується рішення відповідача від 19.05.2023 року №1396-VIII, як і не оспорюється правомірність його прийняття, дотримання відповідачем порядку прийняття такого рішення чи наявність у відповідача повноважень на прийняття такого. Проте позивач, висловлюючи власну думку стосовно спірного у цій справі рішення, вказав на необґрунтованість наведених у спірному рішенні сум, що фактично є наведенням суб'єктивної думки.
Натомість, нормами діючого законодавства віднесено до повноважень відповідача затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування, якою у даному випадку є Програма «Поліцейський офіцер громади» Барвінківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки та, як наслідок, і внесення змін до таких затверджених програм.
Під час розгляду справи до суду не надано доказів та судом в рамках реалізації принципу офіційного з'ясування обставин у справі порушення відповідачем порядку прийняття рішення Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області від 29 листопада 2023 року № 1869-VIII «Про внесення змін до Програми «Поліцейський офіцер громади» Барвінківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки» або ж недотримання позивачем під час його прийняття норм діючого законодавства.
В той же час суд вважає, що доводи позивача та посилання останнього на передбаченість законодавством спрямування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з підтримки сектору оборони і безпеки в умовах воєнного стану та посилання на допущення бездіяльності посадовими особам Головного управління Національної поліції в Харківській області стосовно нього не є безпосереднім свідченням протиправності спірного у даній справі рішення відповідача, оскільки не підтверджують допущення відповідачем протиправних дій або бездіяльності саме під час прийняття такого рішення.
Відтак з огляду на викладене вище суд приходить до висновку, що відповідач під час прийняття спірного у даній справі рішення діяв в межах повноважень та у спосіб, визначений законодавством, що свідчить про відсутність підстав для його скасування.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно положень статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням встановлених обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст.2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області (вул. Центральна, буд. 8, м. Барвінкове, Ізюмський р-н, Харківська обл., 64701) про скасування рішення - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Мельников Р.В.