Справа № 281/18/24 провадження №3/279/513/24
19 лютого 2024 року
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Волкова Н.Я., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Степанівка, громадянки України, проживає: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 від 01.08.2003 року, за ст.184 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно направленого на розгляд суду протоколу, ОСОБА_1 ухилилась від виконання передбачених ст.150 Сімейного кодексу України обов'язків щодо виховання свого неповнолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого останній 16.12.2023 року о 18:00 год вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.126 КУпАП, чим вчинила правопорушення, передбачене ст.184 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину визнала та зазначила, що з сином провела бесіду, щиро розкаялась та просила сильно не карати.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності тощо.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи. Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 року №11 Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Враховуючи, що матеріали справи не містять доказів вчинення правопорушення, передбаченого ст.184 ч.1 КУпАП, в протоколі не зазначено конкретні обставини, які свідчать про невиконання батьківських обов'язків, син ОСОБА_1 вчинив адміністратвине правопорушення після досягнення віку відповідальності, за що сообсито несе відповідальність, тому провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.184, ч.1, 221, 247 п.1, 283 КУпАП,
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ст.184 ч.1 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення через Коростенський міськрайонний суд Житомирської області.
Суддя