Справа № 158/550/24
Провадження № 3/0158/174/24
29 лютого 2024 року м. Ківерці
Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Поліщук С.В., розглянувши справу, яка надійшла з відділення поліції №1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фізичної особи - підприємця, працюючої продавцем споживчого товариства «Азалія» у магазині «Продукти» за адресою АДРЕСА_1 , жительки АДРЕСА_2 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №970318 від 16.02.2024 року, ОСОБА_1 , будучи фізичною особою - підприємцем та працюючої продавцем споживчого товариства «Азалія» у магазині «Продукти» за адресою АДРЕСА_1 , де здійснює торгівельну діяльність, 14.12.2023р. о 18 год. 58 хв. реалізувала одну пачку тютюнових виробів «Ротманс Демі Блу» (підакцизний товар) згідно фіскального чеку №8129 без наявності відповідної ліцензії на провадження такого виду господарської діяльності, чим порушила норми ст. 15 Закону України №481/95 ВР, що було виявлено працівниками ГУ ДПС у Волинській області під час фактичної перевірки вказаного магазину 01.02.2024р., чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Особа яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнає в повному об'ємі, щиро розкаюється, просить суворо не карати.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя приходить до наступного висновку.
Згідно з ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, зміст протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №970318 від 16.02.2024 року, відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки протокол містить відомості, передбачені вказаною нормою закону, підписаний особою, яка його склала, а також зазначено про роз'яснення ОСОБА_1 прав та обов'язків, повідомлено про розгляд справи у Ківерцівському районному суді Волинської області.
Положеннями ч.1ст. 164 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дії, які полягають у провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Згідно з ч. 1, 2 ст. 3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями.
Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
З матеріалів даної адміністративної справи вбачається, що особа яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 є фізичною особою - підприємцем, що стверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (а.с. 15).
Таким чином, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП повністю підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами, зокрема:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №970318 від 16.02.2024 року (а.с. 2);
- актом про результати фактичної перевірки №03/1981/09-01/2782002509 від 02.02.2024 року (а.с. 5-7);
- наказом ГУ ДПС у Волинській області ДПС України №429-п від 01.02.2024 року (а.с. 8);
- направленням на перевірку від 01.02.2024 року (а.с. 9);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 01.02.2024р. (а.с. 13);
Отже, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши матеріали справи в їх сукупності, встановлено, що своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
В силу ст. 22 КУпАП, при малозначимості вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Згідно ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, яка щиро розкаялася у вчиненому, вперше притягується до адміністративної відповідальності, а також те, що даним правопорушенням не заподіяно значної шкоди іншим особам, суспільним та державним інтересам, реалізовано лише одну пачку цигарок, що вказує на малозначність вчиненого правопорушення та приходить до переконання, що попереджувальних цілей стосовно ОСОБА_1 можливо досягти без застосування засобів адміністративного впливу із застосуванням такого виховного заходу, як усне зауваження, який буде достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети - запобіганню вчинення нових правопорушень та вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 положення ст. 22 КУпАП, звільнивши останню від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП, оголосивши усне зауваження.
Згідно ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 7, 9, 22 ч. 1 ст. 164, 245, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя-
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП за малозначністю, оголосивши їй усне зауваження, а провадження у справі - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ківерцівського районного суду С.В.Поліщук