Рішення від 28.02.2024 по справі 520/37470/23

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2024 р. №520/37470/23

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бідонько А.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,Харківська обл., Харківський р-н,61057, код ЄДРПОУ 43983495), Державної податкової служби України (пл. Львівська, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просить суд:

1. Визнати протиправним відмову в реєстрації Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 платником єдиного податку третьої групи за ставкою 5%, що було оформлено Листом Головного управління ДПС у Харківській області від 21.06.2023 за №3452/АП/20-40-75-05-08.

2. Зобов'язати Головне управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ: 43983495), ДПС України (код ЄДРПОУ: 43005393) зареєструвати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) платником єдиного податку за ставкою 5% від доходу третьої групи з 01 липня 2023 року.

3. Судові витрати (зокрема, судовий збір, витрати на правничу допомогу) покласти на Відповідачів по справі.

В обґрунтування позовних вимог вказано, що позивач керуючись положеннями п. 298.1.5 ст. 298 ПК України, подала заяву про застосування спрощеної системи оподаткування від 14.06.2023 у зв'язку внесенням змін, а саме: зміна ставки та групи з групи 3 зі ставкою 2% на групу 3 зі ставкою 5%. Однак, відповідач листом від 21.06.2023 за №3452/АП/20-40-75-05-08 відмовив у зв'язку із не дотримання вимог пп.9.9 п.9 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ. Позивач вказує, що відповідач вийшов за межі своїх повноважень, позаяк п. 299.6 ст. 299 ПК України визначені вичерпні підстави для відмови в реєстрації Позивачки платником єдиного податку, інших підстав для відмови положеннями п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України не передбачено. Вказує, що позивачка як платник єдиного податку Спецгрупи перебуває на спрощеній системі оподаткування, а тому відмова від Спецгрупи зобов'язує Позивачку відмовитися від спрощеної системи оподаткування взагалі.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 26.12.2023 відкрито спрощене провадження в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копія ухвали по справі була надіслана сторонам та отримана ними, що підтверджується звітом про доставку електронного листа.

10.01.2024 року Від Головного управління ДПС у Харківській області, надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на законність та обґрунтованість прийнятого рішення. Представник відповідача зазначив, що заява ФО-П ОСОБА_1 від 14.06.2023 не відповідала положенням п.п.9 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, що діяли до введення в дію Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким внесено зміни з 01.08.2023, зокрема, до підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, який доповнено новим п. 9 прим. 1 щодо особливостей переходу суб'єктів господарювання, які використовували особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ. Тому, в автоматичному режимі була переведена на дугу групу сплати єдиного податку зі ставкою 10%, на якій перебувала до переходу на спеціальний режим оподаткування.

12.01.2024 року від Державної податкової служби України надійшов відзив, в якому вказано, що ГУ ДПС при прийнятті рішення про надання відмови щодо зміни групи єдиного податку діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством.

Позивачем подано до суду відповідь на відзив, в якому позивач наполягав на задоволенні позовних вимог в повному обсязі з огляду на їх обґрунтованість та доведеність.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Судом з матеріалів справи встановлено, що ФО-П ОСОБА_1 перебуває на обліку у Салтівському районі ГУ ДПС у Харківській області як фізична особа - підприємець.

З 01.04.2017 здійснила перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності як платник єдиного податку другої групи за ставкою податку 10%. (Основний вид діяльності - _62.01 Комп'ютерне програмування).

14.12.2022 позивач скориставшись правом відповідно до пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ, що визначає особливості справляння єдиного податку під час воєнного, надзвичайного стану на території України, подала Заяву від 14.12.2022 (реєстраційний № 37720792) про внесення змін до застосування спрощеної системи оподаткування.

Згідно заяви Позивача контролюючим органом переведено на використання особливостей оподаткування, а саме на використання 3 групи єдиного податку зі ставкою податку 2% з 15.12.2022.

14.06.2023 ФО-П ОСОБА_1 подано Заяву № 17858235 щодо зміни ставки єдиного податку з групи 3 на групу 3, зі ставки 2 відсотки на ставку 5 відсотків з 01.07.2023.

Листом Головного управління ДПС у Харківській області від 21.06.2023 за №3452/АП/20-40-75-05-08 заяву від 14.06.2023 залишено без задоволення, з підстав того, що позивачем була надана Заява щодо зміни ставки єдиного податку з групи 3 на групу 3, зі ставки 2 відсотки на ставку 5 відсотків з 01.07.2023. Зазначені у Заяві умови застосування ставки та групи платника єдиного податку не відповідають системі (умовам), на якій платник податку перебував до обрання особливостей оподаткування (3 група 2%), а саме: з 01.04.2017 до 14.12.2022 позивач перебували на групі 2 (10%) спрощеної системи оподаткування.

Не погоджуючись з вказаною відмовою, позивач звернулась до суду з позовом.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 92 Конституції України визначено, що виключно законами України встановлюються, зокрема, система оподаткування, податки і збори.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України), який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Згідно з пп.2 п.291.4 ст. 291 друга група спрощеної системи оподаткування , обліку та звітності передбачає, що фізична особа - підприємець мають здійснювати господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- Не використовують працю найманих осіб або кількості осіб ,які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- Обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

- Відповідно до п. 293.2. ст.293 Податкового Кодексу України, фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;

2) для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

- Згідно з п. 295.1. ст.. 295 Податкового Кодексу України,платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Відповідно до пп. 298.1.4 п.298.1 ст. 298 ПКУ порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 - 298.1.4 цієї статті. Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. Разом з тим відповідно до пункту 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розділу XIV Кодексу застосовуються з урахуванням особливостей.

Згідно з підпунктом 9.8 пункту 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу для обрання або переходу на спрощену систему з особливостями оподаткування, суб'єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву. При цьому до заяви не додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Суб'єкт господарювання вважається платником єдиного податку третьої групи з особливостями оподаткування з наступного робочого дня після подання заяви, а у разі подання заяви до 1 квітня 2022 року з 1 квітня 2022 року.

Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року №308.

Зареєстровані в установленому законом порядку суб'єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву про обрання спрощеної системи оподаткування з урахуванням особливостей оподаткування, встановлених цим пунктом, вважаються платниками єдиного податку третьої групи з дня їх державної реєстрації (підпункт 9.8 пункту 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу).

Крім того, після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України платники єдиного податку третьої групи, які на день припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України використовували особливості оподаткування, встановлені цим пунктом, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, втрачають право на використання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки доходу має право самостійно відмовитися від використання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийнято таке рішення.

Новоутворенні суб'єкти господарювання, які бажають обрати спрощену систему оподаткування з урахуванням особливостей оподаткування, встановлених цим пунктом, подають заяву за загальною процедурою, передбаченою Кодексом (підпункт 9.9 пункту 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу).

Згідно п. 9-1.1. пункту 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу платники єдиного податку третьої групи, які станом на 31 липня 2023 року використовували особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 цього підрозділу, та не відмовилися від їх використання самостійно, з 1 серпня 2023 року автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 цього підрозділу.

Новостворені суб'єкти господарювання, які з дня державної реєстрації обрали спрощену систему оподаткування з урахуванням особливостей оподаткування, встановлених пунктом 9 цього підрозділу, автоматично вважаються платниками єдиного податку третьої групи із ставкою єдиного податку у розмірі, визначеному підпунктом 2 пункту 293.3 статті 293 цього Кодексу.

Згідно п. 293.3. ст. 293 ПК України відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі: 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Згідно з абзацом 2 пункту 298.6 статті 298 Кодексу у разі зміни ставки єдиного податку заява подається платником єдиного податку третьої групи не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися така ставка.

Враховуючи зазначене, суб'єкти господарювання, які з дати державної реєстрації обрали спрощену систему з особливостями оподаткування (єдиний податок третьої групи зі ставкою 2 відсотки) можуть перейти з 01.07.2023 на застосування ставки єдиного податку у розмірі 5 відсотків за умови подання не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку III кварталу 2023 року заяви про зміну ставки єдиного податку.

Як встановлено судом, позивачем 14.06.2023 подано електронну заяву № 17858235. Тобто дата реєстрації заяви 14.06.2023, дата початку застосування ставки та групи 01.07.2023.

Разом з тим, згідно листа відповідача від 21.06.2023 за №3452/АП/20-40-75-05-08 заяву від 14.06.2023 залишено без задоволення, з підстав того, що позивачем була надана Заява щодо зміни ставки єдиного податку з групи 3 на групу 3, зі ставки 2 відсотки на ставку 5 відсотків з 01.07.2023. Зазначені у Заяві умови застосування ставки та групи платника єдиного податку не відповідають системі (умовам), на якій платник податку перебував до обрання особливостей оподаткування (3 група 2%), а саме: з 01.04.2017 до 14.12.2022 позивач перебувала на групі 2 (10%) спрощеної системи оподаткування.

Аналізуючи викладене суд звертає увагу на те, що за приписами 299.5 та п. 299.6 ст. 299 ПК України та відмовити у реєстрації платником єдиного податку, у разі 1) невідповідності такого суб'єкта вимогам, встановленим статтею 291 ПК України; 2) наявності у суб'єкта господарювання, який утворюється у результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов'язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації; 3) недотримання таким суб'єктом вимог, встановлених підпунктом 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 ПК України.

Водночас, жодних із зазначених підстав Головним управлінням ДПС у Харківській області не було доведено та обґрунтовано в межах цього спору.

Більш того, слід наголосити на те, що відповідач у відзиві посилається на те, що автоматичне повернення на другу групу сплати єдиного податку зі ставкою 10% відбулось на підставі приписів Закону №3219, однак норми вказаного Закону, зокрема, визначають, що платники єдиного податку третьої групи, які станом на 31 липня 2023 року використовували особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 цього підрозділу, та не відмовилися від їх використання самостійно, з 1 серпня 2023 року автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 цього підрозділу.

Отже, автоматичне повернення Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на дугу групу сплати єдиного податку зі ставкою 10% було б можливо лише за тих умов, коли б позивачем не було подано заяву про перехід із застосування спрощеної системи оподаткування із особливостями, тобто платника єдиного податку 3 групи та оплати 2 відсотків доходу, на платника єдиного податку 3 групи та сплати 5 відсотків доходу з 01.07.2023 року.

Проте, як вже зазначалось вище, 14.06.2023 позивачем було подано таку заяву.

Судом також враховано, що 17.11.2023 року позивач звернувся до Державної податкової служби України зі зверненням на надання індивідуальної податкової консультації в якій поставив питання, зокрема чи заборонено положеннями податкового законодавства, що діяли з 01.06.2023 до 01.07.2023, відмовлятися від використання третьої групи, з особливостями, визначеними п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ ПК України (Спецгрупи), та одночасно обирати іншу групу єдиного податку, відмінної від тією, на якій платник податків перебував до використання третьої групи, з особливостями, визначеними п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ ПК України (Спецгрупи)? У ситуації з ФОП ОСОБА_2 була на другій групі єдиного податку, потім використовувала Спецгрупу і зі Спецгрупи бажала перейти з 01.07.2023 на третю групу єдиного податку відразу, подавши заяву 14.06.2023, без повернення (відновлення) на другу групу єдиного податку. Також просида роз'яснити порядок заповнення такої заяви.

17.11.2023 ДПС України надано позивачу індивідуальну податкову консультацію , відповідно до змісту якої, фізичні особи - підприємці, мають право самостійно відмовитись від використання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу та перейти на сплату єдиного податку за ставкою 5 %, шляхом подання Заяви.

При цьому у Заяві про зміну ставки суб'єкти господарювання: - не заповнюють розділ 5.1 «Обрання або перехід на спрощену систем) оподаткування»; - зазначають у розділі 5.2 «Зміна ставки та групи» у полі «зі ставки» діючу ставку у розмірі 2 %., а у полі «на ставку» - обрану ставка у розмірі 3 абз 5 % доходу.

Такі платники єдиного податку мають право змінити ставку 2 % доходу на ставку єдиного податку 5 відсотків.

Отже, індивідуальною податковою консультацією від 17.11.2023 підтверджено право позивача на зміну такої ставки.

Посилання відповідачів, що податкова консультація отримана після змін, що набрали законної сили після прийняття Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», а спірні правовідносини відбуваються 14.06.2023, на час дії Закону №2120, суд вважає необґрунтованим оскільки звертаючись за податковою консультацією позивач просила надати роз'яснення положень податкового законодавства, що діяли з 01.06.2023 до 01.07.2023, тобто до внесення змін Закону № 3219-ІХ , що підтверджується змістом звернення 17.11.2023.

Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, суд на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною відмову в реєстрації Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 платником єдиного податку третьої групи за ставкою 5%, що було оформлено Листом Головного управління ДПС у Харківській області від 21.06.2023 за №3452/АП/20-40-75-05-08 та зобов'язання Головне управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ: 43983495), ДПС України (код ЄДРПОУ: 43005393) зареєструвати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) платником єдиного податку за ставкою 5% від доходу третьої групи з 01 липня 2023 року.

З'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрать здійснюється відповідно до ст. 139 КАС України.

Керуючись статтями 14, 243-246, 291, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,Харківська обл., Харківський р-н,61057, код ЄДРПОУ 43983495), Державної податкової служби України (пл. Львівська, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним відмову в реєстрації Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 платником єдиного податку третьої групи за ставкою 5%, що було оформлено Листом Головного управління ДПС у Харківській області від 21.06.2023 за №3452/АП/20-40-75-05-08.

Зобов'язати Головне управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ: 43983495), Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ: 43005393) зареєструвати Фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) платником єдиного податку за ставкою 5% від доходу третьої групи з 01 липня 2023 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ: 43983495) на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 1342,00 (одна тисяча триста сорок дві гривні 00 копійок).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ: 43005393) на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 1342,00 (одна тисяча триста сорок дві гривні 00 копійок).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Бідонько А.В.