Рішення від 27.02.2024 по справі 160/200/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2024 рокуСправа №160/200/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Серьогіної О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у м. Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

02.01.2024 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють", в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" щодо ненарахуваня та невиплати інспектору взводу №1 роти №2 штурмового батальйону №1 (“Луганськ-1 ім. Героя України ОСОБА_2 ”) полку УПОП №3 Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" лейтенанту поліції ОСОБА_1 збільшеної додаткової винагороди до 100000 грн. за серпень (30 діб), вересень (30 діб), жовтень (30 діб) та листопад (30 діб) 2023 року, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 року;

- зобов'язати Департамент поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" нарахувати та виплатити інспектору взводу №1 роти №2 штурмового батальйону №1 (“Луганськ-1 ім. Героя України ОСОБА_2 ”) полку УПОП №3 Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" лейтенанту поліції ОСОБА_1 збільшену додаткову винагороду до 100000 грн. за серпень (30 діб), вересень (30 діб), жовтень (30 діб) та листопад (30 діб) 2023 року, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач є поліцейським та проходить службу у Департаменті поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" по день подання даної позовної заяви. Вважає, що в період серпень (30 діб), вересень (30 діб), жовтень (30 діб) та листопад (30 діб) поточного року, перебуваючи безпосередньо в районах ведення баєвих дій (їх здійснення), в т.ч. на тимчасово окупованій рф території України, також на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави- агресора, відповідач не здійснив нарахування та виплату позивачу в повній мірі складового елементу грошового забезпечення поліцейського - збільшеної додаткової винагороди в розмірі до 100000 грн. Вказує, що відповідач не здійснюючи донарахування додаткової винагороди передбаченої законодавством, порушує право позивача на її отримання, тому просить суд задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.01.2024 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами з 05.02.2024 року. Також вказаною ухвалою суду від відповідача витребувано додаткові докази по справі.

Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи.

01.02.2024 року на адресу суду від відповідача надійшов письмовий відзив на позов, в якому він позовні вимоги вважає необгрунтованими, безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав. Повнота та правильність нарахування та виплат додаткової винагороди, з урахуванням вимог чинного законодавства, ОСОБА_1 підтверджується наказами ДПОП «ОШБ «Лють» від 12 вересня 2023 року №445, від 10 жовтня 2023 року № 527, від 13 листопада 2023 № 657 та від 08 грудня 2023 року № 762 з додатками, а також довідкою від 11 січня 2024 року № 13 про здійснення розрахунків за період з серпня 2023 року по грудень 2023 року. ДПОП «ОШБ «Лють» вважає, що повною мірою, беззаперечно та безсумнівно мотивував правильність та повноту нарахування та виплати додаткової грошової винагороди за серпень - листопад 2023 року ОСОБА_1 відповідно до норм чинного законодавства. На підставі викладеного, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.02.2024 року продовжено клопотання представника відповідача про поновлення строку для надання відзиву у цій справі задоволено. Визнано поважними причини пропуску строку встановленого судом для подання відзиву на позов. Поновлено Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" строк для подання відзиву на позов та прийнято відзив на позов, який надійшов на адресу суду 01.02.2024 року до розгляду.

Згідно з ч. ч. 5, 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є поліцейським та проходить службу у Департаменті поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" на посаді інспектора взводу №1 роти №2 штурмового батальйону №1 (“Луганськ-1 ім. Героя України ОСОБА_2 ”) полку УПОП №3 Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють".

У період з вересня по листопад 2023 року позивач був задіяний до виконання бойових завдань та безпосередньо приймав участь у виконанні бойових (спеціальних) завдань та заходах із відсічі та стримуванні збройної агресії рф проти України, що підтверджується довідкою Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" від 23.01.2024 року №910/59/14-2024 року.

Позивач вважає, що в період серпень (30 діб), вересень (30 діб), жовтень (30 діб) та листопад (30 діб) 2023 року відповідач не здійснив нарахування та виплату позивачу в повній мірі складового елементу грошового забезпечення поліцейського - збільшеної додаткової винагородо в розмірі до 100000 грн.

13.11.2023 року і інтересах позивача до відповідача було направлено запит Голови Первинної професійної спілки «Правозахисники країни» №1898 щодо нарахування та виплати додаткової винагороди відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 року за період з серпня по листопад 2023 року.

Листом Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" від 17.11.2023 року №6424/04/59/02-2023 за результатами розгляду вищезазначеного запиту повідомлено, що позивачу в період з липня по вересень 2023 року нарахована та виплачена додаткова винагорода відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 року. Також зазначено, що нарахування додаткової винагороди здійснюється пропорційно з розрахунку на місяць відповідно до пункту 2 та з урахуванням пункту 14 Порядку та умов. Встановлення та нарахування грошового забезпечення за липень, серпень та вересень 2023 року здійснювалося відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року № 260.

Не погоджуючись із сумою виплати додаткової винагороди згідно постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28 лютого 2022 року “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану” за період з серпня по листопад 2023 року, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

На виконання частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Поліція у своїй діяльності керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно- правовими актами.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначені Законом України "Про Національну поліцію" (далі - Закон України № 580-VIII).

Відповідно до частини другої статті 1 Закону України «Про Національну поліцію» діяльність поліції спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України згідно із законом.

Частинами 1, 2 статті 94 Закону № 580-VIII визначено, що поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається Кабінетом Міністрів України залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Згідно з пунктом 3 розділу І Порядку та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року № 260 (далі - Порядок № 260), грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії, одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Окрім того, пунктами 1,15 Порядку та умов виплати додаткової винагороди поліцейським на період дії воєнного стану затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України 28 листопада 2022 року № 775 (далі - Порядок № 775) визначено, що додаткова винагорода на період дії воєнного стану є одноразовим додатковим видом грошового забезпечення. Порядок № 775 визначає механізм і розмір виплати на період дії воєнного стану додаткової винагороди поліцейським, передбаченої пунктами 1, 1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» (далі - Постанова № 168).

Абзацом першим пункту 1 Постанови № 168 встановлено, що на період воєнного стану особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, розмір такої додаткової винагороди збільшується до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах. Особам рядового і начальницького складу територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби, що залучаються Головнокомандувачем Збройних Сил до складу оперативно-стратегічного угруповання відповідної групи військ для безпосередньої участі у бойових діях або забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій у період здійснення зазначених заходів, виплачується додаткова винагорода в розмірі до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Підпунктами 2, 3, 5 пункту 2 Порядку № 775 визначено, що на період дії воєнного стану додаткова винагорода поліцейським виплачується в розмірах:

до 10000 гривень - поліцейським, крім тих, що визначені в підпункті 3 цього пункту, пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які здійснюють розмінування, що має оперативний характер, у частині виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів (далі - розмінування), виконують повноваження поліції в місцях завдання ракетних ударів, ударів безпілотних літальних апаратів, реактивних систем залпового вогню (далі - удари) на територіях, які знаходяться поза районами ведення бойових (воєнних) дій, розмір цієї винагороди збільшується до 30000 гривень у розрахунку на місяць пропорційно часу їх здійснення (виконання);

до 30000 гривень - поліцейським, які проходять службу на територіях Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей. Нікопольської, Марганецької міських, Червоногригорівської селищної, Покровської, Мирівської сільських територіальних громад Нікопольського району, Зеленодольської міської, Грушівської сільської територіальних громад Криворізького району Дніпропетровської області, Новопавлівської, Великомихайлівської сільських, Покровської селищної територіальних громад Синельниківського району Дніпропетровської області, Очаківської міської, Куцурубської сільської територіальних громад Миколаївського району Миколаївської області, Сновської, Корюківської міських територіальних громад Корюківського району, Семенівської та Новгород-Сіверської міських територіальних громад Новгород-Сіверського району, Городнянської міської територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області, Середино-Будської, Дружбівської, Глухівської міських, Зноб-Новгородської, Свеської, Есманьської, Шалигинської селищних територіальних громад Шосткинського району, Путивльської міської, Новослобідської сільської територіальних громад Конотопського району, Білопільської міської, Краснопільської, Хотінської селищних, Миропільської, Юнаківської сільських територіальних громад Сумського району, Великописарівської селищної територіальної громади Охтирського району Сумської області, пропорційно в розрахунку на місяць;

до 100000 гривень - поліцейським, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії (далі - бойові дії або заходи), перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, у розрахунку на місяць пропорційно участі в бойових діях або заходах.

Окрім того, пунктом 3 Порядку № 775 до безпосередньої участі в бойових діях або заходах належить здійснення поліцейським у районах проведення воєнних (бойових) дій:

1) бойових (спеціальних) завдань із відсічі та стримування збройної агресії проти України під час підпорядкування поліцейського відповідному органу військового управління або на виконання бойових розпоряджень такого органу;

2) виконання розвідувальних завдань, у разі їх залучення розвідувальним органом відповідно до законодавства;

3) охорони об'єктів (у тому числі несення служби на блокпостах) під час відбиття збройного нападу чи нанесення по них вогневого ураження противником, звільнення таких об'єктів у разі їх захоплення;

4) боротьби з диверсійно-розвідувальними силами агресора (противника) та не передбаченими законами України воєнізованими або збройними формуваннями в умовах безпосереднього зіткнення (взаємного вогневого контакту) з противником;

5) розмінування, що має оперативний характер, у частині виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів;

6) заходів з евакуації населення (жителів) із територій (населених пунктів), які під час здійснення таких заходів піддаються вогневому ураженню противника.

Вказані вище обставини повинні бути підтверджені документами відповідно до пункту 5 Порядку № 775.

Для підготовки наказів про виплату додаткової винагороди поліцейським керівники структурних підрозділів або відокремлених підрозділів органів (підрозділів) поліції надають до підрозділу кадрового забезпечення органів (підрозділів) поліції розрахунок винагороди за час безпосередньої участі в бойових діях або заходах, час проходження служби поліцейських за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 775.

Відповідно до пункту 11 Порядку № 775 видання наказу про виплату додаткової винагороди поліцейським здійснюється протягом поточного розрахункового місяця за попередній. У разі надходження всіх необхідних документів, передбачених пунктом 5 цих Порядку та умов, у більш пізній період, видання наказу про виплату додаткової винагороди поліцейським здійснюється протягом поточного розрахункового місяця.

В обгрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що за період серпень (30 діб), вересень (30 діб), жовтень (30 діб) та листопад (30 діб) 2023 року відповідач не здійснив нарахування та виплату позивачу в повній мірі складового елементу грошового забезпечення поліцейського - збільшеної додаткової винагороди в розмірі до 100000 грн.

На підтвердження своєї позиції позивач долучив до матеріалів даної адміністративної справи копії виписок по картці/рахунку АТ «ПриватБанк» про рух коштів по рахунку за період червень - листопад 2023 року. При цьому зазначена виписка не містить інформації про рух коштів з відображенням деталей операції, а також інформації за грудень 2023 року, оскільки, як вже зазначалось виплата додаткової винагороди поліцейським здійснюється протягом поточного розрахункового місяця за попередній (відповідно до пункту 11 Порядку № 775).

Суд вважає за необхідне зазначити, що виплата позивачу додаткової винагороди збільшеної до 100 000 грн. за вересень, жовтень, листопад 2023 року підтверджується довідкою від 11.01.2024 року № 13 про здійснені розрахунки за період з серпня 2023 року по грудень 2023 року.

Окрім того, матеріали позову не містять доказів на підтвердження обліку заборгованості щодо сум нездійснених виплат додаткової винагороди, з урахуванням сум, що ДПОП «ОШБ «Лють» сплатив позивачу.

Щодо виплати позивачу додаткової винагороди за серпень 2023 року слід зазначити наступне.

Відповідно до довідки відповідача щодо відряджень від 23.01.2024 року ОСОБА_1 був направлений у відрядження до оперативного-стратегічного угрупування військ в Донецькій та Луганській областях наказом ДПОП «ОШБ» «Лють» № 25 ДСК, що й було підставою для виплати йому додаткової винагороди в розмірах до 30 000 грн. відповідно до підпункту 3 пункту 2 Порядку № 775 за серпень 2023 року.

Слід зазначити, що ДПОП «ОШБ «Лють» не заперечує залучення ОСОБА_1 до безпосередньої участі в бойових діях або заходах (підпункт 1 пункту 3 Порядку № 775) з 01 вересня до 10 жовтня 2023 року, а також періоду тимчасової непрацездатності у зв'язку з пораненням (ТНП) з 11 жовтня до 30 листопада 2023 року. Матеріалами справи підтверджено, що за ці дні позивачу була нарахована додаткова грошова винагорода у розмірі 99 999,90 грн. або 99 999,80 грн. (залежно від кількості днів в місяці), що відповідає виплаті 100 000 грн. поділеної на кількість календарних днів у місяці та помноженою на кількість днів його безпосередньої участі в бойових діях та кількість днів його тимчасової непрацездатності у зв'язку з пораненням.

Проте в період з 01 до 31 серпня 2023 року ОСОБА_1 не був залучений до безпосередньої участі в бойових діях або заходах визначених пунктом 3 Порядку № 775, про що свідчить відсутність в матеріалах справи наказів, доручень, рапортів або інших доказів, які б підтверджували його безпосередню участь в бойових діях та заходах, в серпні 2023 року.

Тому у ДПОП «ОШБ «Лють» не було законних підстав виплачувати позивачеві додаткову винагороду, саме у розмірі до 100 000 грн. протягом періоду з 01 до 31 серпня 2023 року, оскільки додаткова винагорода у розмірі до 100 000 грн. пов'язана не лише з несенням служби поліцейським, який перебуває на певній території, а й з виконання визначених Порядком № 775 конкретних бойових завдань.

Вказані вище обставини віднайшли своє відображення в розрахунках додаткової винагороди поліцейського за період з 01.08.2023 року до 30.11.2023 року, які є додатками до наказів про виплату додаткової винагороди поліцейським ДПОП «ОШБ «Лють», та які містяться в матеріалах даної справи.

Зазначені обставини також підтверджуються довідкою про інформацію із журналу бойових дій УПОП № З ДПОП «ОШБ «Лють» №910/59/14-2024 від 23.01.2024 року, а також витягом із рапорту т.в.о. начальника управління - командира полку УПОП № 3 ДПОП «ОШБ «Лють» від 16.09.2023 року.

Крім того, повнота та правильність нарахування та виплат додаткової винагороди, з урахуванням вимог чинного законодавства, ОСОБА_1 підтверджується наказами ДПОП «ОШБ «Лють» від 12 вересня 2023 року №445, від 10 жовтня 2023 року № 527, від 13 листопада 2023 № 657 та від 08 грудня 2023 року № 762 з додатками, а також довідкою від 11 січня 2024 року № 13 про здійснення розрахунків за період з серпня 2023 року по грудень 2023 року.

Згідно з довідкою про здійснення розрахунків за період з серпня 2023 року по грудень 2023 року від 27 грудня 2023 року ОСОБА_1 сплачено додаткову винагороду: за серпень 2023 року у вересні 2023 року в розмірі 29 999,94 грн; у жовтні 2023 року - 99 999,90 грн., в листопаді 2023 року - 99 999,80 грн та в грудні 2023 року - 99 999,90 грн.

Отже, виходячи з аналізу норм чинного законодавства та наданих до матеріалів позову доказів суд зазначає, що відповідачем правомірно та в належному розмірі нараховувалась та виплачувалась додаткова винагорода згідно постанови Кабінету Міністрів України №168 в період з серпня 2023 року по листопад 2023 року.

Суд звертає увагу позивача, що хоча на відповідача покладається обов'язок доведення правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності, не виконання ним такого обов'язку не звільняє позивача від обов'язку доведення тих обставин, на яких ґрунтуються його вимоги.

Відповідно до ч. 1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

У зв'язку з відмовою у задоволенні позовних вимог питання про розподіл судових витрат судом не вирішується.

Згідно частиною 5 статті 250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Керуючись ст. ст. 242-246, 250, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України "Лють" про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду оскаржується шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду.

Суддя О.В. Серьогіна