26 лютого 2024 року Справа 160/4713/24
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Турова О.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області (відповідач-1), Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада національної поліції України "Лють" (відповідач-2) про визнання протиправним та скасування наказів, зобов'язання вчинити певні дії, -
20.02.2024 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду засобами поштового зв'язку надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області (відповідач-1), Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада національної поліції України "Лють" (відповідач-2), в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати Наказ №138о/с від 09 лютого 2024 року Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області в частині переведення для подальшого проходження служби в Департаменті поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють», з 09 лютого 2024 капітана поліції ОСОБА_1 , звільнивши з посади заступника командира взводу №2 роти №3 полку поліції особливого призначення;
- визнати протиправним та скасувати Наказ №136о/с від 09 лютого 2024 року Департаменту поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» в частині призначення з 09 лютого 2024 капітана поліції ОСОБА_1 на посаду заступника командира взводу №2 роти №2 штурмового батальйону №3 полку управління поліції особливого призначення №3 Департаменту поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють»;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області поновити ОСОБА_1 на посаді заступника командира взводу №2 роти №3 полку поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області;
- звернути до негайного виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.02.2024 року зазначена вище справа розподілена судді Туровій О.М.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позов подано без додержання вимог, встановлених ст.161 КАС України.
Так, частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судом встановлено, що судовий збір позивачем не сплачено.
Позивачем в позовній заяві зазначено, що він звільнений від сплати судового збору в порядку п.1 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Водночас, як слідує з позовної заяви, спір між сторонами виник, щодо визнання протиправними та скасування наказу Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області №138о/с від 09 лютого 2024 року в частині переведення ОСОБА_1 для подальшого проходження служби в Департаменті поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють», а також наказу №136о/с від 09 лютого 2024 року Департаменту поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» в частині призначення з 09 лютого 2024 капітана поліції ОСОБА_1 на посаду заступника командира взводу №2 роти №2 штурмового батальйону №3 полку управління поліції особливого призначення №3 Департаменту поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють».
Таким чином, спір у цій справі стосується саме проходження публічної служби, а не звільнення з неї, бо позивачем оскаржуються накази щодо переміщення його з однієї посади на іншу і заявляються вимоги щодо поновлення на попередній посаді, а не на роботі, бо звільнення з роботи не відбувалося, у зв'язку із чим приписи п.1 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» на ці правовідносини не поширюються.
За таких обставин, ОСОБА_1 слід надати документ про сплату судового збору за подання до суду позовної заяви.
Оскільки предметом позову, зокрема є два накази, то позивач повинен сплатити судовий збір за дві вимоги немайнового характеру.
Згідно з ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до положень статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року у розмірі 3028,00 гривні.
Приписами пп. 1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою встановлено ставку судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, за подання до адміністративного суду позову з вимогою немайнового характеру фізичною особою судовий збір справляється у розмірі 1211,20 грн. (3028,00 х 0,4).
При цьому, абз.2 ч.3 ст.6 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, за подання до адміністративного суду позову з двома вимогами немайнового характеру фізичною особою судовий збір справляється у розмірі 2422,40грн. (1211,20грн.х 2).
Судовий збір має бути сплачено у розмірі 2422,40грн. за наступними банківськими реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у Дн-кій обл./Чечел.р/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37988155
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA 368999980313141206084004632
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу*;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
За приписами ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України, тому суд вважає за необхідне залишити цю позовну заяву без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області (відповідач-1), Департаменту поліції особливого призначення "Об'єднана штурмова бригада національної поліції України "Лють" (відповідач-2) про визнання протиправним та скасування наказів, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачеві строк - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позову шляхом подання до суду:
- оригіналу документа про сплату судового збору за подання до суду адміністративного позову у розмірі 2422,40грн.
Роз'яснити позивачеві, що відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із адміністративним позовом.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя: О.М. Турова