Ухвала від 28.02.2024 по справі 554/11683/22

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 554/11683/22 Номер провадження 22-ц/814/932/24Головуючий у 1-й інстанції Савченко Л.І. Доповідач ап. інст. Чумак О. В.

УХВАЛА

28 лютого 2024 року м. Полтава

Полтавський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:головуючого судді Чумак О.В., суддів Дряниці Ю.В., Пилипчук Л.І.

вирішуючи клопотання адвоката Дворницького Валерія Вікторовича, який діє в інтересах відповідача ОСОБА_1 , про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача,

встановила:

У провадженні Полтавського апеляційного суду перебуває цивільна справа за апеляційною скаргою адвоката Дворницького Валерія Вікторовича, який діє в інтересах відповідача ОСОБА_1 на рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 29 вересня 2023 року, у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа, як не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Департамент служби у справах дітей Харківської міської ради, про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способу участі у вихованні дитини. Розгляд цієї справи призначено на 05.03.2024 о 14:20.

27.02.2024 до апеляційного суду в системі "Електронний суд" надійшло клопотання адвоката Дворницького В.В., який діє в інтересах відповідача ОСОБА_1 , про його участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції власними технічними засобами поза межами приміщення суду з використанням системи відеозв"язку vkz.court.gov.ua, електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 та участь ОСОБА_1 в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду власними технічними засобами в сисеті відеоконференцзв"язку Easycon, електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1

За змістом ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов'язки.

Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції долучаються до матеріалів справи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Згідно п. 45 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, підсистема відеоконференцзв'язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув'язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.

Підсистема відеоконференцзв'язку також забезпечує користувачам можливість брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя.

Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв'язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за веб адресою https://wiki.court.gov.ua

У п. 46 Положення зазначено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Згідно п. 49 вказаного Положення, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв'язку, для роботи із системою відеоконференцзв'язку. Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час) (п. 50 Положення).

З огляду на наведене, враховуючи наявність технічної можливості проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, колегія суддів приходить до висновку про задоволення клопотання та проведення усіх судових засідань у цій справі у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), в системі vkz.court.gov.ua за участю адвоката Дворницького В.В., електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 та відповідачки ОСОБА_1 , електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1

Керуючись ст.ст. 212, 381 ЦПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Клопотання адвоката Дворницького Валерія Вікторовича, який діє в інтересах відповідача ОСОБА_1 , про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити.

Розгляд цієї цивільної справи проводити в режимі відеоконференції в усіх судових засіданнях поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), в системі відеоконференцзв"язку vkz.court.gov.ua за участю адвоката Дворницького Валерія Вікторовича, електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_2 та відповідачки ОСОБА_1 , електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1

Ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Копію ухвали направити заявнику для відома.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий суддя О.В.Чумак

Судді Ю.В.Дряниця

Л.І.Пилипчук

Попередній документ
117311180
Наступний документ
117311182
Інформація про рішення:
№ рішення: 117311181
№ справи: 554/11683/22
Дата рішення: 28.02.2024
Дата публікації: 01.03.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Полтавський апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (05.10.2023)
Результат розгляду: Приєднано до провадження
Дата надходження: 15.09.2023
Предмет позову: про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та визначення способу участі у вихованні дитини
Розклад засідань:
17.01.2023 09:00 Октябрський районний суд м.Полтави
03.03.2023 14:00 Октябрський районний суд м.Полтави
14.04.2023 11:00 Октябрський районний суд м.Полтави
15.05.2023 15:30 Октябрський районний суд м.Полтави
28.07.2023 14:00 Октябрський районний суд м.Полтави
10.08.2023 11:00 Полтавський апеляційний суд
29.09.2023 10:00 Октябрський районний суд м.Полтави
05.03.2024 14:20 Полтавський апеляційний суд
16.04.2024 14:20 Полтавський апеляційний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
КУЗНЄЦОВА ОЛЕНА ЮРІЇВНА
САВЧЕНКО ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА
ЧУМАК ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
суддя-доповідач:
КУЗНЄЦОВА ОЛЕНА ЮРІЇВНА
САВЧЕНКО ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА
ЧУМАК ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
ЯРЕМКО ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ
відповідач:
Дворницька Ксенія Валеріївна
позивач:
Дворницький Сергій Сергійович
представник відповідача:
ДВОРНИЦЬКИЙ ВАЛЕРІЙ ВІКТОРОВИЧ
представник позивача:
Андрусенко Даріюш
Латиш Катерина Володимирівна
суддя-учасник колегії:
ДРЯНИЦЯ ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
КАРПУШИН ГРИГОРІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
ПИЛИПЧУК ЛІДІЯ ІВАНІВНА
Пікуль В.П.
ПІКУЛЬ ВОЛОДИМИР ПАВЛОВИЧ
третя особа:
Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради
Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради
член колегії:
ОЛІЙНИК АЛЛА СЕРГІЇВНА
Олійник Алла Сергіївна; член колегії
ОЛІЙНИК АЛЛА СЕРГІЇВНА; ЧЛЕН КОЛЕГІЇ
СТУПАК ОЛЬГА В'ЯЧЕСЛАВІВНА