Рішення від 26.02.2024 по справі 400/15002/23

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2024 р. № 400/15002/23

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Устинова І.А. з розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідачівМіністерства внутрішніх справ України, вул. Богомольця Академіка, 10,м. Київ,01024, вул. Академіка Богомольця, 10,м.Київ,01024 Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області ", вул. Флотська, 71,м. Миколаїв,54025,

провизнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( далі - позивачка) звернулась з позовом до Міністерства внутрішніх справ України (далі - відповідач 1), Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області" (далі - відповідач 2), за участю третьої особи - Головного управління ПФУ у Миколаївській області, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача 1 щодо щодо не виготовлення на ім'я покійного чоловіка ОСОБА_2 , нової довідки про розмiр грошового забезпечення для перерахунку пенсії дружині ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за спецiальним званням, відсоткової надбавки за вислугу poків, щомiсячних додаткових видiв грошового забезпечення (надбавки, доплати, пiдвищення) та премiї, за порiвняльною посадою з якої звiльнено ОСОБА_2 на пенсiю iз органiв внутрiшнiх справ;

- зобов'язати відповідача 1 виготовити та направити до Головного управлiння Пенсiйного фонду України в Миколаївській областi для перерахунку пенсiї ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року довiдку про розмiр грошового забезпечення її покійного чоловіка ОСОБА_2 станом на 19 листопада 20l9 року з зазначенням вcix складових грошового забезпечення спiвробiтника Національної поліції, за порiвняльною посадою з якої звiльнено на пенсiю iз органiв внутрiшнiх справ - начальник Єланецького РВВС України в Миколаївській області.

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначає, що отримує пенсію у зв'язку з втратою годувальника відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 №2262-ХІІ. У зв'язку із скасуванням пунктів 1, 2 та 3 Постанови №103 у неї виникло право на перерахунок пенсії на нових умовах, зокрема, з включенням до грошового забезпечення додаткових видів грошового забезпечення. У зв'язку із зазначеним вона, звернулась із заявою до відповідача 2, у якій просила скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області довідку про розмір грошового забезпечення її покійного чоловіка - ОСОБА_2 станом на листопад 2019, що враховується для перерахунку пенсій. Однак, відповідач 2 не видав позивачці довідку, тому позивачка звернулась з даним позовом до суду.

Ухвалою від 18.12.2023 суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Відповідач 1 надав до суду відзив, в якому просив відмовити у задоволенні позову та зазначив, що МВС України не є уповноваженим органом на видачу довідки позивачці, що виключає будь-які зобов'язання перед нею.

Відповідач 2 надав відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог та зазначив, що позивачка помилково вважає, що перерахунок її пенсії можна здійснити за її заявою, оскільки, ні Порядок №45, ні жоден інший нормативно-правовий акт не передбачено право уповноваженого органу самостійно чи на вимогу пенсіонера встановлювати розміри грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, самостійно віднімати чи додавати до розміру вказаного у довідці грошового забезпечення окремі його види, враховуючи, що ні її, ні її покійного чоловіка не було в списках Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області. Крім того, позивачка станом на 19.11.2019 не була особою, яка отримує пенсію відповідно до Закону № 2262 та якій здійснено перерахунок пенсії з січня 2016, а також у Сектора не було підстав для видачі довідки через відсутність інформації щодо неї та її покійного чоловіка.

Суд розглянув справу відповідно до вимог ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) без проведення судового засідання, в порядку письмового провадження, на підставі матеріалів справи.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Позивачка з 2020 року отримує пенсію по втраті годувальника її чоловіка - ОСОБА_2 , відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ) та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Миколаївській області.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.03.2019 №826/3858/18 визнано нечинними зміни до додатку другого до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, внесені згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 та скасовано пункти 1, 2 останньої.

Позивачка звернулась із заявою до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області", у яких просила виготовити нову довідку про розмір грошового забезпечення її чоловіка станом на листопад 2019 року, що враховується для перерахунку пенсії.

Листом від 11.07.2023 відповідач відмовив позивачці у складанні та поданні такої довідки з тих мотивів, що призначена відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсія, відповідно до Постанови № 103 перерахунку не підлягає, а тому відсутні підстави для виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року.

Позивач, вважаючи протиправною бездіяльність відповідачів щодо не складення та неподання до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській довідки про грошове забезпечення її чоловіка (годувальника) станом на листопад 2019 з урахування додаткових видів грошового забезпечення, звернулась до суду з даним позовом.

Суд вирішуючи спір між сторонами, виходить з наступного.

Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон №2262-XII) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Частиною 3 ст. 43 цього Закону визначено, що пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 63 Закону № 2262-XII визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393", затвердив Порядок № 45.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-XII, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Додаток 2 до Порядку № 45 передбачає форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка у редакції до внесення змін постановою № 103 містила такі складові грошового забезпечення як посадовий оклад, підвищення посадового окладу, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавка за вислугу років, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови, надбавка за почесне звання "заслужений" чи "народний", доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, надбавка за спортивні звання, премія.

Кабінет Міністрів України 21.02.2018 прийняв постанову № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", пунктом 3 якої встановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Постановою № 103 пункт 5 Порядку № 45 викладено в наступній редакції: "Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Крім того, постановою № 103 доповнено Порядок № 45 Додатком 3, який визначає форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). За змістом цієї довідки грошове забезпечення передбачає: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, надбавка за стаж служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за почесне звання "заслужений" чи "народний", доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, інші надбавки, які мають постійний характер та визначені Постановою № 988, премія.

Водночас, у Додатку 2 до Порядку № 45 в редакції Постанови № 103 форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 в адміністративній справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Зміни, внесені постановою № 103, зокрема, до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019, з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до внесення змін постановою № 103.

Після скасування 05.03.2019 змін до пункту 5 Порядку № 45 і додатку 2 Порядку № 45 був чинним пункт 3 постанови № 103, який безпосередньо стосувався перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та містив вказівку здійснити перерахунок пенсій з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи основні та щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії в розмірах, установлених законодавством, премії за січень 2016 року відповідно до постанови № 988, а також пункт 6 постанови № 103, яким внесено зміни до Порядку №45, зокрема, доповнено цей Порядок додатком 3.

У подальшому рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/12704/18 від 14.05.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 постанови № 103.

Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема Головні управління Пенсійного фонду України та відповідач у зв'язку з втратою чинності положеннями пунктів 1, 2, 3 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

На час звернення позивачки до відповідача 2 із заявою про видачу оновленої довідки про розміри грошового забезпечення пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Довідки видаються на осіб, які звільнені із служби, зокрема, в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, в закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС (крім органів, підрозділів, закладів та установ, передбачених абзацами четвертим, п'ятим і сьомим цього пункту) МВС.

Відповідно до наказу МВС України № 787 від 25.09.2018 "Про організаційно-штатні зміни у МВС при територіальних медичних об'єднаннях МВС України по областях, місту Києву" розпочали свою роботу сектори із соціально-гуманітарних питань, до функцій яких входять, зокрема, надання до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС, особам, які мають право отримувати пенсію по втраті годувальника, документів, які є підставою для отримання пільг, посвідчень, оформлення довідок про грошове забезпечення тощо.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №3-1).

Відповідно до пункту 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Тобто підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган Пенсійного фонду України, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.

У той же час, скасовуючи пункт 3 постанови № 103, суди першої та другої інстанції у адміністративній справі № 826/12704/18 дійшли висновків про те, що вказаний пункт постанови № 103 у відсотковому співставленні встановлює зменшення виплати пенсії військовослужбовцям у порівнянні з тими умовами, які вони мали до його прийняття, та фактично звужують складові грошового забезпечення, які підлягають врахуванню при обрахунку пенсії вказаним особам.

Таким чином, оскільки саме з 19.11.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/12704/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення і премій, тому саме станом на цю дату чоловік позивача (годувальник) мав право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно постанови № 988 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ.

Викладене, у свою чергу, свідчить про те, що право на перерахунок пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення виникло у чоловіка позивача (годувальник) з 19.11.2019, оскільки скасування 05.03.2019 у судовому порядку пунктів 1, 2 постанови № 103 та 19.11.2019 пункту 3 постанови № 103 у контексті спірних правовідносин не змінює алгоритм дій державних органів під час проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ.

Сторонами не заперечується, що чоловіку позивача (годувальнику) призначена пенсія відповідно до вимог Закону № 2262-ХІІ, а тому він має право на її обчислення з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством. У свою чергу, таке право має бути ним реалізовано у межах алгоритму подання пенсіонером додаткових документів, які дають право на подальше підвищення пенсії.

Водночас позивачка, право на перерахунок її основного розміру пенсії має з моменту призначення їй пенсії по втраті годувальника, а саме з 20.08.2020 року.

Щодо уповноваженого структурного підрозділу в МВС, на який покладено функції з підготовки та подання документів до пенсійних органів для перерахунку пенсій, суд звертає увагу на наступне.

Відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України "Про внесення змін до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 25.02.2019 №129" від 16.04.2021 № 291 пункт 1 зазначеного наказу було викладено у новій наступній редакції:

"Визначити в Міністерстві внутрішніх справ України:

1) Департамент персоналу уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій з покладенням таких функцій на управління координації пенсійних питань та соціальної роботи цього Департаменту;

2) територіальні медичні об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по областях, місту Києву, уповноваженими установами за видачу довідок про розмір грошового забезпечення з покладенням таких функцій на відповідні сектори (відділ) із соціально-гуманітарних питань цих державних установ".

Таким чином, згідно із зазначеним наказом на територіальні медичні об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по областях, яким і є відповідач, 2 покладено функцію з видачі довідок про розмір грошового забезпечення.

Згідно з наказом МВС України від 18.04.2022 № 219 внесено зміни до підпункту 1 пункту 1 наказу МВС "Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій" від 25.02.2019 №129, визначивши таким органом Департамент пенсійних питань та соціального захисту.

Суд акцентує увагу, що зазначені зміни не торкнулися підпункту 2 пункту 1 наказу від 25.02.2019 № 129 (зі змінами згідно із наказом МВС України від 16.04.2021 № 291), а отже територіальні медичні об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по областях на момент розгляду справи в суді є органами, визначеним в МВС України, уповноваженим за видачу довідок про розмір грошового забезпечення.

Таким чином, саме дії відповідача 2 стали наслідком порушення прав позивачки, тому обґрунтованими є вимоги позивачки в частині протиправності відмови відповідача 2 у виготовлені та направлені до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на листопад 2019 у відповідності до статей 43 та 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262, оформленої згідно правил постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції, чинній на час звернення за довідкою), з врахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260 "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри основних та щомісячних додаткових (надбавки, доплати, підвищення, премія) видів грошового забезпечення для здійснення ОСОБА_1 перерахунку з 20.08.2020 пенсії у зв'язку з втратою годувальника та зобов'язання відповідача 2 виготовити та направити цю довідку.

При цьому, вимоги щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача 1 щодо не виготовлення довідки для перерахунку пенсії задоволенню не підлягає, оскільки як вже зазначалось судом вище по тексту рішення уповноваженим органом на видачу цих довідок є саме відповідач 2.

Частинами 1 та 2 ст. 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково.

Судові витрати розподіляються відповідно до ст. 139 КАС України.

Позивачкою сплачено судовий збір в сумі 858,88 грн і оскільки вимога в якій позивачці відмовлено є похідною, а її права порушені внаслідок дій відповідача 2, то судовий збір підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань саме відповідача 2 в сумі 858,88 грн. Доказів понесення інших судових витрат до суду не надано.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 НОМЕР_1 ) до Міністерства внутрішніх справ України (вул. Богомольця Академіка, 10,м. Київ,01024 00032684) Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області " (вул. Флотська, 71,м. Миколаїв,54025 08734534) задовольнити частково.

2. Визнати протиправною відмову Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області" (вул. лотська, 71, м. Миколаїв, 54028, ЄДРПОУ 08734534) у складенні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області довідки про грошове забезпечення ОСОБА_2 станом на листопад 2019, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за рівнозначною посадою, яку обіймав її чоловік на день звільнення.

3. Зобов'язати Державну установу "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області" (вул. вул. Флотська, 71, м. Миколаїв, 54025, ЄДРПОУ 08734534) скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Миколаївській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на листопад 2019 у відповідності до статей 43 та 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262, оформлену згідно правил постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції, чинній на час звернення за довідкою), з врахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260 "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри основних та щомісячних додаткових (надбавки, доплати, підвищення, премія) видів грошового забезпечення для здійснення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) перерахунку з 20.08.2020 пенсії у зв'язку з втратою годувальника.

4. В решті позовних вимог відмовити.

5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державна установа "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області " (вул. Флотська, 71,м. Миколаїв,54025 08734534) аївській області " (вул. Флотська, 71,м. Миколаїв,54025 08734534) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 858,88 грн (вісімсот п'ятдесят вісім гривень вісімдесят вісім копійок).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду - 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження - 30 днів з дня складання повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України

Суддя І. А. Устинов