Рішення від 27.02.2024 по справі 320/7865/23

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2024 року № 320/7865/23

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О. розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Акціонерного товариства «Українська залізниця» до Центрального міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Суть спору: до Київського окружного адміністративного суду звернулось Акціонерне товариство «Українська залізниця» (далі по тексту також позивач, АТ «Укрзалізниця») з позовом до Центрального міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків (далі по тексту також відповідач, ЦМУ ДПС ВПП), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 27.10.2022 №774/ж10/31-00-07-05-01-24.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач повідомив, що за наслідками проведеної Головним управлінням ДПС у Вінницькій області фактичної перевірки філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» встановлено порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (далі - ПК України), а саме: акцизний склад 1010520 не обладнано рівнемірами-лічильниками рівня пального 5 введених в експлуатацію резервуарах та 1 витратоміром-лічильником місце відпуску пального. У зв'язку з виявленим порушенням на позивача накладено штраф спірним податковим повідомленням-рішенням.

Позивач стверджує про відсутність у межах спірних відносин його вини у вчиненні даного податкового правопорушення, як обов'язкової складової правопорушення, з огляду на вчинення усіх залежних від нього дій, як то оголошення процедури закупівлі протягом 2020-2021 років телеметричного та термінального обладнання. Проте з незалежних від позивача обставин торги було відмінено. При цьому, позивач зазначає про відсутність у нього можливості придбання такого обладнання поза межами встановленої процедури закупівлі.

Також позивач вказує, що у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та запровадження воєнного стану АТ «Укрзалізниця» була фактично позбавлена права на придбання капітальних інвестицій для розвитку та функціонування, що значно сповільнило процес забезпечення його матеріально-технічними ресурсами, зокрема і в частині закупівлі обладнання акцизного складу.

Позивач вважає достатніми вжиті ним заходи для забезпечення обладнання акцизного складу рівнемірами-лічильниками рівня пального та виміратором-лічильником місця відпуску пального. Проте, через обставини, які не залежали від волі філії «ЦЗВ» та АТ «Укрзалізниця» в цілому, процедури закупівлі обладнання для акцизного складу не призвели до досягнення бажаного результату. Означені обставини, на переконання позивача, вказують на відсутність в його діях вини та умислу щодо уникнення виконання вимог чинного законодавства.

Також позивач вважає, що при прийнятті спірного податкового повідомлення-рішення відповідачем не враховано всі обставини, зокрема викладені у запереченнях на акт перевірки, які було досліджено формально без прийняття до уваги обставин, що стосувалися події правопорушення, вжиття позивачем заходів щодо дотримання вимог законодавства, не досліджено обставин, що виключають його вину у вчиненні правопорушення, що, на думку позивача, є підставою для скасування спірного рішення.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 29.05.2023 відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідач, заперечуючи проти позовних вимог, зазначив, що за наслідками проведеної ГУ ДПС у Вінницькій області фактичної перевірки Філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» встановлено порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (далі - ПК України), а саме: на акцизному складі 1010520 не обладнані п'ятьма рівнемірами-лічильниками на введених в експлуатацію резервуарах, одним витратоміром-лічильником на місці відпуску пального з резервуару. У зв'язку з виявленим порушенням на позивача накладено штраф спірним податковим повідомленням-рішенням.

Відповідач стверджує про наявність у нього правових підстав для застосування до позивача штрафних санкцій, а тому прийняте податкове повідомлення-рішення не підлягає скасуванню.

Відповідно до частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Учасники справи з клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні до суду не звертались.

З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

УСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство «Українська залізниця» (ідентифікаційний код 40075815, місцезнаходження: 03150, м. Київ, вул. Єжи Гедройця, 5) 21.10.2015 зареєстровано як юридична особа, та, зокрема, має філію «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця».

У період з 13.09.2022 по 19.09.2022 посадовими особами ГУ ДПС у Вінницькій області на підставі направлень від 12.09.2022 №№3032 та 3033, підпункту 75.1.3 пункту 75.1 статті 75, підпункту 80.2.2 пункту 80.2 статті 80 ПК України та відповідно до наказу від 12.09.2022 №2504к проведено фактичну перевірку АТ «Укрзалізниця» за період з 01.01.2020 по 19.09.2022 з питань обігу пального за адресою місця здійснення господарської діяльності (розташування акцизного складу №1010520 за адресою: Вінницька обл., Жмеринський р-н, с. Матейкове, вул. Залізнична, 1), результати якої оформлені актом від 20.09.2022 №6344/02-32-09-01/70075815 (далі по тексту - акт перевірки).

В ході проведення перевірки встановлено порушення вимог підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230ПК України, а саме: акцизний склад уніфікований номер 1010520 не обладнано рівнемірами-лічильниками рівня пального на 5 введених в експлуатацію резервуарах та 1 - витратоміром-лічильником місце відпуску пального.

Позивачем подано заперечення від 04.10.2022 №ЦЗВ-20/2652 на акт перевірки, які листом ГУ ДПС у Вінницькій області від 20.10.2022 №22044/6/02-32-09-01-19 залишені без задоволення, а висновки акта перевірки - без змін.

Податковим повідомленням-рішенням ЦМУ ДПС по роботі з ВПП від 27.10.2022 №774/ж10/31-00-07-5-01, прийнятим на підставі акта перевірки та висновків ГУ ДПС у Вінницькій області від 20.10.2022 №84/02-32-09-01/40075815, до позивача застосовано штрафні санкції з акцизного податку на пальне у розмірі 120000,00 грн.

Не погоджуючись з правомірністю прийняття відповідачем спірного податкового повідомлення-рішення, позивач звернувся зі скаргою до Державної податкової служби України.

За результатами розгляду скарги Державна податкова служба України прийняла рішення від 05.01.2023 №504/6/99-00-06-03-02-06, яким податкове повідомлення-рішення від 27.10.2022 №774/ж10/31-00-07-5-01 залишила без змін, а скаргу позивача без задоволення.

Не погоджуючись з правомірністю прийняття відповідачем цього рішення, позивач звернувся з даним позовом до суду, з приводу чого суд зазначає таке.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає ПК України.

Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

За приписами пункту 61.1 статті 61 ПК України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у статті 41 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом (пункт 61.2 статті 61 ПК України).

Згідно з підпунктом 62.1.3 пункту 62.1 статті 62 ПК України податковий контроль здійснюється шляхом перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Відповідні функції контролю передбачені підпунктом 19-1.14 пункту 19-1.1 статті 19-1 ПК України, зокрема, контролюючі органи виконують такі функції: здійснюють контроль у сфері виробництва, обігу та реалізації підакцизних товарів, контроль за їх цільовим використанням, забезпечують міжгалузеву координацію у цій сфері.

Отже, контролюючий орган має право на проведення перевірки господарюючого суб'єкта у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального.

Згідно з пунктом 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до підпункту 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 ПК України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

З наведених положень ПК України вбачається про наявність у контролюючого органу права на проведення фактичної перевірки платника податків.

За змістом пункту 230.1 статті 230 ПК України акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.

Підпунктом 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 ПК України визначено, що акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Акцизні склади, на яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з очищення коксового газу, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), повинні бути обладнані лише витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску готової підакцизної продукції (пального) наливом з такого акцизного складу.

Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у споживчій тарі без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.

Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:

а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;

б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.

Зі змісту наведених норм вбачається, що не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильникам акцизні склади, на яких здійснюється виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується у тарі виробника без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу. Також не потрібно їх встановлювати у приміщеннях або територіях, які не є акцизними складами.

При цьому, реалізація пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу - заборонена.

Згідно з пунктом 12 підрозділу 5 розділу XX ПК України розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов'язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі в такі строки:

акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 01.07.2019 ;

акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 01.10.2019;

акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 01.08.2020.

З матеріалів справи вбачається, що у визначені ПК України строки позивачем не було обладнано резервуари витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвано їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.

В акті перевірки зазначено, що на території акцизного складу уніфікований номер 1010520 розташовано 6 резервуарів для зберігання пального, а саме:

- сталевий вертикальний циліндричний резервуар РВС-5000 №1 місткістю 4771,373 м. куб;

- сталевий вертикальний циліндричний резервуар РВС-5000 №2 місткістю 4824,611 м. куб;

- сталевий вертикальний циліндричний резервуар РВС-5000 №3 місткістю 4801,803 м. куб;

- сталевий вертикальний циліндричний резервуар РВС-5000 №4 місткістю (градуювальну таблицю не надано);

- сталевий горизонтальний циліндричний резервуар №5П місткістю 61,150 м. куб;

- сталевий горизонтальний циліндричний резервуар РГП-50 №6 місткістю 50,0 м. куб.

Оскільки місткість означених резервуарів акцизного складу уніфікований номер 1010520 перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, у суду є підстави вважати, що на позивача як на розпорядника такого акцизного складу відповідно до вимог ПК України було покладено обов'язок обладнати акцизний склад витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі у строк - не пізніше 01.10.2019.

Проте, у порушення встановлених пунктом 12 підрозділу 5 розділу XX ПК України строків позивачем не було обладнано означений акцизний склад витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.

Факт відсутності на акцизному складі уніфікований номер 1010520 витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників позивач не заперечує.

Твердження позивача про те, що вказана відсутність лічильників обумовлена обставинами, не залежними від нього, а саме, відміною тендерної закупівлі такого обладнання протягом 2020-2021 років з огляду на подання тендерної пропозиції менш ніж двома учасниками, суд не приймає до уваги, оскільки означені обставини жодним чином не звільняють його від обов'язку обладнати резервуари витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками.

Судом встановлено, що за наслідками оголошених філією «ЦЗВ» АТ «Укрзалізниця» процедур закупівель «Автоматизована система обліку пального при його прийманні, зберіганні, видачі на акцизних складах АТ «Укрзалізниця» та її складових» (оголошення, оприлюднене 17.04.2020 за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-04-17-003480-c;), «Телеметричне та термінальне обладнання - код 32440000-9: Автоматизована система обліку пального при його прийманні, зберіганні, видачі на акцизних складах - код 32440000-9 Телеметричне та термінальне обладнання» (оголошення, оприлюднене 05.11.2020 за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-11-05-008599-c), «Автоматизована система обліку пального при його прийманні, зберіганні, видачі на акцизних складах АТ «Укрзалізниця» та її складових (32440000-9 Телеметричне та термінальне обладнання)» (оголошення, оприлюднене 28.05.2021 за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-05-28-002639-a) у зв'язку з допущенням до оцінки менше двох тендерних пропозицій відмінено процедури закупівлі не відбулися.

Крім того, дослідивши оголошені позивачем процедури закупівлі, суд встановив, що їх оголошення відбулося вже по закінченню встановлених граничних строків для обладнання акцизного складу позивача уніфікований номер 1010520 витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та реєстрації їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.

Також суд звертає увагу на те, що позивач не обґрунтував неможливість застосування у даному випадку переговорної процедури закупівлі, передбаченої Розділом VII Закону України «Про публічні закупівлі».

З урахуванням означеного, судом відхиляються доводи позивача щодо відсутність у межах спірних відносин його вини у вчиненні даного податкового правопорушення, як обов'язкової складової правопорушення, з огляду на вчинення усіх залежних від нього дій, як то оголошення процедури закупівлі протягом 2020-2021 років телеметричного та термінального обладнання.

У свою чергу, пунктом 128-1.1 статті 128-1 ПК України передбачено, що необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник / витратомір-лічильник спирту етилового.

У постанові від 05 квітня 2023 року у справі № 200/1354/21-а Верховний Суд зазначив таке:

«Санкція, встановлена пунктом 128-1.1 статті 128-1 Податкового кодексу України, застосовується не конкретно за реалізацію пального за відсутності встановлених витратомірів-лічильників на кожному місці відпуску пального наливом, а у випадку виробництва, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального, за відсутності встановлених витратомірів-лічильників на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірів-лічильників рівня таких товарів (продукції) у резервуарі. При цьому, такі витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники повинні бути зареєстровані у Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників.

Законодавчі зміни, на підставі яких у Позивача виник обов'язок обладнати акцизний склад відповідними засобами вимірювання та реєстрації таких у відповідному реєстрі, були прийняті заздалегідь.

При цьому фактично - розпорядникам указаних складів було надано додатковий термін для обладнання акцизних складів, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками».

Аналогічний за змістом правовий висновок було викладено Верховним Судом у постанові від 07 червня 2022 року у справі № 340/2620/21.

Враховуючи, що під час перевірки встановлено, що позивачем не обладнано 5 резервуарів для зберігання пального рівнемірами-лічильниками рівня пального в резервуарі та не обладнано акцизний склад витратоміром-лічильником (вузол, паливно-роздавальна колонка, тощо) на місці відпуску пального, що не заперечується позивачем, суд дійшов висновку про правомірність застосування штрафних санкцій спірним податковим повідомленням-рішенням.

Судом відхиляються доводи позивача щодо відсутність у межах спірних відносин його вини у вчиненні даного податкового правопорушення, як обов'язкової складової правопорушення, через введення в Україні воєнного стану з огляду на виникнення у нього обов'язку обладнати акцизний склад витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі у строк - не пізніше 01.10.2019, тобто задовго до виникнення такої обставини як введення воєнного стану 24.02.2022.

Доводи позивача щодо неврахування при прийнятті спірного податкового повідомлення-рішення всіх обставини, зокрема викладених у запереченнях на акт перевірки, що стосувалися події правопорушення, вжиття позивачем заходів щодо дотримання вимог законодавства, відхиляються судом з огляду на їх необґрунтованість на недоведеність, оскільки у висновку ГУ ДПС у Вінницькій області від 20.10.2022 №22044/6/02-32-09-01-19 зазначено позицію позивача, яка викладена в запереченні на акт перевірки, що, в свою чергу, дає підстави для висновку про прийняття її до уваги при розгляді таких заперечень.

Додатково суд зауважує, що зазначення у спірному податковому повідомленні-рішенні номеру висновку « 84/02-32-09-01/40075815» на переконання суду є технічною опискою, яка не впливає на результат вирішення цієї справи.

Інших доводів, що можуть вплинути на правильність вирішення судом спору, що розглядається, матеріали справи не містять.

Таким чином, у задоволенні позову слід відмовити.

Враховуючи положення статті 139 КАС України у суду відсутні підстави для стягнення за рахунок бюджетних асигнувань відповідача понесені позивачем витрати по сплаті судового збору.

На підставі викладеного, керуючись статтями 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову вимог відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Дудін С.О.