Рішення від 30.01.2024 по справі 756/13157/23

30.01.2024 Справа № 756/13157/23

Провадження № 2/756/843/24

Унікальний № 756/13157/23

РІШЕННЯ

Іменем України

30 січня 2024 року м. Київ

Оболонський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Діденко Є.В.,

за участю секретаря Войтенка В.В.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради про встановлення факту родинних відносин,

ВСТАНОВИВ:

Заявниця звернулася до суду із позовом, в якому просить встановити факт, що ОСОБА_3 , 1936 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є рідною сестрою ОСОБА_4 , 1931 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 ; встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є двоюрідною сестрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 .

В обґрунтування позову зазначено, що заявниця є двоюрідною сестрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 . Після його смерті відкрилась спадщина. Позивачка є єдиним спадкоємцем за законом, оскільки спадкоємці першої черги - батьки ОСОБА_5 - померли. 09.03.2023 р. позивачка подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Однак, нотаріусом було роз'яснено, що для отримання свідоцтва про право на спадщину необхідно підтвердити родинний зв'язок зі спадкодавцем. Так, батьками позивачки є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 . Відповідно до свідоцтва про шлюб від 13.09.2006 р. позивачка змінила прізвище з « ОСОБА_1 » на « ОСОБА_1 ». Батько позивачки ОСОБА_4 народився 1931 року в селищі Пісківка Бородянського району Київської області, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . Його рідна сестра ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_8 в селищі Пісківка Бородянського району Київської області, що підтверджено свідоцтвом про одруження від 19.12.1961 р., та змінила прізвище з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_3 ». Вона померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а її чоловік ОСОБА_11 помер ІНФОРМАЦІЯ_9 , що підтверджено відповідними свідоцтвами про смерть. Від шлюбу ОСОБА_3 та ОСОБА_11 народився ОСОБА_5 , що підтверджено копією свідоцтва про народження, який є двоюрідним братом позивачки. Вони підтримували стосунки протягом всього життя, спілкувались, разом відзначали свята. Оскільки батько позивачки помер ще в 1992 році, прямих доказів про його рідну сестру - ОСОБА_3 немає. Встановлення факту родинних відносин необхідно позивачці для оформлення спадщини, відповідачем є територіальна громада з урахуванням відсутності інших спадкоємців.

Ухвалою судді від 25 жовтня 2023 року відкрито загальне провадження у справі і призначено підготовче засідання на 07 грудня 2023 року, витребувано докази за клопотанням позивача, а також матеріали спадкової справи.

03.11.2023 р. до суду надійшов відзив, у якому відповідач просив ухвалити рішення відповідно до вимог законодавства та розглянути справу без участі представника Київської міської ради.

03.11.2023 р. до суду надійшли витребувані докази від Міграційної служби у м. Києві та Київській області.

06.11.2023 р. до суду від приватного нотаріуса Іванченко О.Л. надійшли копії матеріалів спадкової справи.

Ухвалою суду від 07.12.2023 р. зарито підготовче провадження, справа призначена до розгляду на 30.01.2024 р.

В судовому засіданні позивачка і її представник підтримали позов з викладених у ньому підстав.

Відповідач в судове засідання уповноваженого представника не направив, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, у відзиві просив розглядати справу без його участі.

Дослідивши зібрані у справі докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з такого.

Згідно зі ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Відповідно до ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Згідно ч. 2 ст. 319 ЦПК України, у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

Під час розгляду справи судом встановлено, що позивачка ОСОБА_13 народилась ІНФОРМАЦІЯ_10 у с. Пісківка Макарівського району Київської області, її батьками є ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , що підтверджено свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 від 06.08.1966 р.

16.02.1987 р. позивачка уклала шлюб та змінила прізвище на « ОСОБА_1 », що підтверджено свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_2 від 13.09.2006 р.

Згідно з формою ф-1, ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_11 в с. Пісківка Київської області.

Відповідно до свідоцтва про смерть ІV НОМЕР_3 , ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в смт. Пісківка.

Згідно зі свідоцтвом про одруження НОМЕР_4 , ОСОБА_11 та ОСОБА_3 уклали шлюб 19.12.1961 р., прізвище « ОСОБА_1 » змінено на « ОСОБА_3 ».

ОСОБА_11 помер ІНФОРМАЦІЯ_9 , про що свідчить свідоцтво про смерть НОМЕР_5 .

Відповідно до копії трудової книжки, ОСОБА_3 , 1936 р.н., змінила прізвище на « ОСОБА_3 » у зв?язку з укладенням шлюбу. Наявний запис про роботу на Пісковському склокомбінаті.

ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджено копією свідоцтва про смерть серія НОМЕР_6 .

Згідно зі свідоцтвом про народження серія НОМЕР_7 , ОСОБА_5 народився ІНФОРМАЦІЯ_12 , його батьками є ОСОБА_11 та ОСОБА_3 .

Відповідно до копії домової книги, ОСОБА_4 проживав в с. Пісківка, є відмітка про роботу на місцевому склокомбінаті.

ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_5 , що підтверджено повним витягом з державного реєстру актів цивільного стану про смерть.

Після його смерті відкрилась спадщина на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , яка належала померлому, а також ОСОБА_3 і ОСОБА_11 в рівних частинах на підставі свідоцтва про право власності від 06.03.2000 р.

Позивачка надала до матеріалів справи копії фотознімків, на яких зображені ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , а також фотознімок могили, згідно з яким ОСОБА_4 та ОСОБА_3 поховані разом.

У витребуваній судом формі ф-1 на ОСОБА_3 , батьки не вказані.

Згідно з копіями матеріалів спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_5 , позивачка прийняла спадщину, у заяві вказала, що помер її двоюрідний брат. Відомості про інших спадкоємців у спадковій справ відсутні.

Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_15 пояснила, що знала сім?ю ОСОБА_4 , підтвердила особи людей, зображених на фотознімках і пояснила при яких обставинах вони зображені, також підтвердила, що ОСОБА_4 та ОСОБА_3 були рідними братом і сестрою.

На переконання суду, наведені докази у сукупності підтверджують наявність родинних відносин, а саме, що ОСОБА_4 та ОСОБА_3 були рідними братом і сестрою, та відповідно позивачка є двоюрідною сестрою ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 .

За таких обставин та з наведених підстав позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3, 12, 258, 259, 265, 273, 315, 319, 354, 355 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги - задовольнити повністю.

Встановити факт, що ОСОБА_3 , 1936 року народження, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є рідною сестрою ОСОБА_4 , 1931 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є двоюрідною сестрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного судупротягом тридцяти днів з дня його складення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складене 20.02.2024 р.

Суддя Є.В. Діденко

Попередній документ
117267278
Наступний документ
117267280
Інформація про рішення:
№ рішення: 117267279
№ справи: 756/13157/23
Дата рішення: 30.01.2024
Дата публікації: 29.02.2024
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Оболонський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (30.01.2024)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 10.10.2023
Предмет позову: про встановлення факту родинних відносин
Розклад засідань:
07.12.2023 12:30 Оболонський районний суд міста Києва
30.01.2024 14:00 Оболонський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДІДЕНКО ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ
суддя-доповідач:
ДІДЕНКО ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ
відповідач:
Київська міська рада
позивач:
Свирська Ірина Іванівна
представник позивача:
Нагорний Олександр Віталійович