Справа № 354/266/24
Провадження № 3/354/358/24
27 лютого 2024 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Остап'юк М.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Відділення поліції №1 (м.Яремче) Надвірнянського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, українки, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків Суду не надано
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Яремчанського міського суду Івано-Франківської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №903240 від 23.01.2024, передбачене частиною першою статті 164 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, 23.01.2024, приблизно о 12 год 10 хв, у селі Поляниця участок Стаїще, ОСОБА_1 здійснила роздрібну торгівлю спиртними напоями «Карпатська настоянка», з різким запахом спирту, без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до закону. Чим здійснила правопорушення передбачене частиною першою статті 164 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила обставини справи.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.
Відповідно до статті 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності регулюється Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі - Закон).
За змістом пункту 2 частини першої статті 1 Закону здобувачами ліцензії можуть бути тільки суб'єкти господарювання.
У відповідності до частини другої статті 55 ГК України суб'єктами господарювання є: 1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
Відповідно до частини першої статті 20 ЗаконуУкраїни «Про ліцензування видів господарської діяльності» за провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, без ліцензії чи у період зупинення дії ліцензії повністю або частково суб'єкти господарювання притягаються до адміністративної відповідальності, передбаченої Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Частиною першою статті 164 КУпАП України передбачена адміністративна відповідальність за провадження господарської діяльності без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Таким чином, вказане адміністративне правопорушення може бути вчинене спеціальним суб'єктом, - суб'єктом господарювання: юридичною особою або фізичною особою-підприємцем. Оскільки обов'язок щодо ліцензування господарської діяльності законодавством про ліцензування покладено на суб'єкта господарювання.
Протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП складено відносно ОСОБА_1 .
Однак, до матеріалів справи працівниками поліції документів, які б підтверджували те, що остання є суб'єктом господарювання Суду не надано.
Таким чином, Суд приходить до висновку, що протокол про притягнення до адміністративної відповідальності складено відносно особи, яка не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбачено ч. 1 ст. 164 КУпАП. А, отже, відсутній склад адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 164, 221, 247, 254, 280, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 164 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Івано-Франківського апеляційного суду Івано-Франківської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя: М. В. Остап'юк