Справа № 353/15/24
Провадження № 3/353/80/24
26 лютого 2024 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області про притягненя до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , з середньою освітою, одруженого, пенсіонера, особи з інвалідністю ІІІ-ої групи, гр. України, за ст. 173 КУпАП, -
25.10.2023 року близько 11 год. 30 хв. по вул. Богуна, 2, в м. Тлумач Івано-Франківської області гр. ОСОБА_1 порушив громадський порядок, а саме розбив лобове скло та праве бічне скло в мікроавтобусі марки «Ford Transit», д.н.з. НОМЕР_1 , який належить КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Тлумацької міської ради, тобто своїми діями вчинив дрібне хуліганство, а саме адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 роз'яснені права, передбачені ст.268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнав. Вказав, що він, перебуваючи на емоціях, дійсно розбив лобове скло та праве бічне скло в мікроавтобусі марки «Ford Transit», оскільки його на це спровокували працівники міської ради. Зазначив, що завдану шкоду він повністю відшкодував Тлумацькій міській раді.
За змістом ст. 173 КУпАП відповідальність особи наступає у випадку вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурної лайки в громадських місцях, образливого чіпляння до громадян та інших подібних дій, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Крім визнання вини самим ОСОБА_1 , його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, доведена матеріалами справи, зокрема даними, що містяться у: протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 992785 від 03.01.2024 року (а.с. 3), складеному уповноваженою на те особою ДОП ВП №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області капітаном поліції І.Терновським, з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, підписаному уповноваженою особою та особою, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 , у якому зафіксовано факт вчинення ОСОБА_1 дрібного хуліганства, а саме пошкодження лобового скла та правого бічного скла в мікроавтобусі марки «Ford Transit», д.н.з. НОМЕР_1 , який належить КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Тлумацької міської ради, та перебував у громадському місці (на дорозі по вул. Богуна, м. Тлумач Івано-Франківської області); копії заяви Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області від 25.10.2023 року (а.с. 12), в якій відображено повідомлення про те, що під час роботи комісії Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області по вул. Богуна, 2, в м. Тлумач Івано-Франківської області ОСОБА_1 штиковою лопатою розбив вікна у мікроавтобусі марки «Ford Transit», д.н.з. НОМЕР_1 , який належить КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Тлумацької міської ради; копії розпорядження Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області від 24.10.2023 року (а.с. 13), з якого вбачається, що 25.10.2023 року транспортний засіб марки «Ford Transit», д.н.з. НОМЕР_1 , який належить КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Тлумацької міської ради, було відряджено для виїзду з комісією на вул. Богуна, 2, в м. Тлумач Івано-Франківської області; копії розпорядження Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області від 09.10.2023 року (а.с. 14), про створення комісії по розгляду звернення гр. ОСОБА_2 ; копії заяви ОСОБА_3 від 25.10.2023 року (а.с. 15), про надання дозволу слідчому на огляд транспортного засобу марки «Ford Transit», д.н.з. НОМЕР_1 ; копії заяви ОСОБА_1 від 25.10.2023 року (а.с. 16) про добровільну видачу працівникам поліції штикової лопати з деревяною ручкою; копії протоколу огляду місця події від 25.10.2023 року (а.с. 17-21); копії постанови про визнання речовими доказами та їх доручення до матеріалів кримінального провадження від 26.10.2023 року (а.с. 22-23), а саме визнання речовим доказом штикової лопати з дерев'яною ручкою, яка передана на зберігання в кімнату зберігання речових доказів ВП № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області (копія квитанції, а.с. 24); копії акту № 264 (а.с. 26), з якого вбачається, що вартість робіт (послуг) по відновленню пошкодженого автомобіля становить 11515,0 грн.; копії протоколу допиту представника потерпілого Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області від 26.10.2023 року (а.с. 30-32) та копії протоколів допиту свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_3 від 27.10.2023 року та ОСОБА_2 від 31.10.2023 року (а.с. 35-54, 56-60), у яких викладені обставини зафіксовані в протоколі про адміністративне правопорушення, а саме вчинення ОСОБА_1 дрібного хуліганства; копії письмових пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 від 27.10.2023 року (а.с. 61-62), з яких вбачається, що у нього виник конфлікти з працівниками Тлумацької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, в ході якого він лопатою вдарив по лобовому склі та боковому склі автомобіля марки «Ford», внаслідок чого воно розбилось; постанові про закриття кримінального провадження про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України, від 30.11.2023 року (а.с. 5-11), у якій викладені обставини зафіксовані в протоколі про адміністративне правопорушення.
В протоколі про адміністративне правопорушення, відповідно до п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (далі - Інструкція), в графі "дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення" викладена суть адміністративного правопорушення, яка відповідає ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеного у ст. 173 КУпАП, за якою складено протокол.
Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ст. 173 КУпАП, оскільки він 25.10.2023 року вчинив дрібне хуліганство, а саме розбив лобове скло та праве бічне скло в мікроавтобусі марки «Ford Transit», д.н.з. НОМЕР_1 , який належить КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Тлумацької міської ради, внаслідок чого порушив громадський порядок і спокій громадян.
Відповідно до норм діючого законодавства, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу.
Матеріали провадження не містять жодних відомостей щодо неправомірних дій працівників поліції під час складанні протоколу про адміністративне правопорушення, щодо оскарження цих дій, як і не містять результатів такого оскарження.
Відповідно до вказаного протоколу, при його складанні ОСОБА_1 роз'яснювалися його права і обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, про що свідчить його особистий підпис.
Таким чином, вважаю, що під час судового розгляду справи судом досліджено достатньо доказів, які підтверджують вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, які є належними, достатніми та допустимими і сумнівів не викликають.
Відповідно до положень ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, є визнання вини, щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, не встановлено.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що його вина у вчиненому правопорушенні доведена повністю, а тому із врахуванням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, характеру вчиненого правопорушення, ступеня його вини та інших обставин, передбачених ст. 33 КУпАП, відносно ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ст. 173 КУпАП.
Суд вважає, що саме такий вид стягнення буде відповідати завданню Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо охорони прав і свобод громадян, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків та відповідальності перед суспільством.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі ст. 173 КУпАП та керуючись статтями 23, 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3 (трьох) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одну) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); р/р UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського Апеляційного суду на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд.
СуддяУ. Ю. ЛУКОВКІНА