Сарненський районний суд
Рівненської області
Справа № 572/562/24
Провадження №3/572/341/24
09 лютого 2024 року
Суддя Сарненського районного суду Рівненської області Ведяніна Т.О., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючий,
за ч.5 ст.126 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №202338 від 03 лютого 2024 року- 03 лютого 2024 року о 10 год. 29 хв. в м.Сарни по вул.Європейська,2 ОСОБА_1 керував транспортним засобом RENAULT MEGANE номерний знак НОМЕР_1 повторно протягом року, перебуваючи особою, яка позбавлена права керування транспортним засобом на підставі постанови Сарненського районного суду та постанови у справі про адміністративне правопорушення серії БАБ №446420 від 14.04.2023 року, чим порушив ст.15 Закону України «Про дорожній рух».
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен вжити всіх передбачених законом заходів для повного, всебічного і об'єктивного дослідження доказів у справі та з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При цьому, як зазначено в частині 2 статті 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як встановлено в судовому засіданні, відповідно до протоколу, ОСОБА_1 інкримінується порушення, передбачене ч.5 ст.126 КУпАП, зокрема: повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Відповідно до вимог п. 3 Розділу І Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України № 1395 від 07 листопада 2015 року, повторність правопорушення визначається за фактами винесених постанов у справах про адміністративні правопорушення, які набрали законної сили.
Відсутність таких постанов про накладання адміністративних стягнень, не дозволяє в свою чергу встановити в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, складу адміністративного правопорушення.
На доведеність того, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення за ч.5 ст.126 КУпАП долучена лише постанова від 03 лютого 2024 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП.
Крім того, у фабулі протоколу є посилання на постанови Сарненського районного суду та постанови у справі про адміністративне правопорушення серії БАБ №446420 від 14.04.2023 року, однак будь-яких доказів на підтвердження вказаних обставин, посадовою особою до матеріалів справи про адміністративне правопорушення долучено не було.
Також до матеріалів справи долучено клопотання поліцейського роти №5 батальйону УПП в Рівненській області ДПП В. Яковця від 03.02.2024 року , в якому він просить про закриття провадження у справі за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
З урахуванням викладеного судом встановлено, що в матеріалах справи відсутні належні та достатні докази, які в їх сукупності доводили б винуватість ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, та наявність у його діях складу цього адміністративного правопорушення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що обставини, які викладені в протоколі не знайшли свого підтвердження під час судового розгляду, а тому провадження у справі про адміністративне правопорушення необхідно закрити
Керуючись ст.ст.247,283,284 КУпАП України, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.5 ст.126 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Рівненського апеляційного суду через Сарненський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя