Сарненський районний суд
Рівненської області
Справа № 572/175/24
Провадження №3/572/185/24
19 лютого 2024 року
Суддя Сарненського районного суду Рівненської області Ведяніна Т.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Сарненського РВП ГУ НП в Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с.Вири Сарненського району Рівненської області та жительку АДРЕСА_1 , перебуває у відпустці по догляду за дитиною,
за ч.1 ст.184 КУАП,
Відповідно до протоколу серії ВАБ № 942283 від 09 січня 2024 року - 02 січня 2024 року близько 00 години 30 хвилин в АДРЕСА_2 ОСОБА_1 будучи матір'ю неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , залишає дітей без нагляду, чим порушила ст.150 Сімейного кодексу України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, про розгляд справи була повідомлена належним чином, про що свідчить розписка про отримання повістки .
Дослідивши матеріали справи суд дійшов до наступного.
Суд розглядає справу про адміністративне правопорушення лише в межах обставин викладених у протоколі про адміністративне правопорушення.
Суд не вправі самостійно змінювати фабулу, викладену у протоколі про адміністративне правопорушення, яка є викладом обставин складу адміністративного правопорушення, що ставиться у вину особі, винуватість якої у скоєнні правопорушення має доводитися в суді; перекваліфіковувати дії, самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, оскільки суд, діючи таким чином, порушує вимоги статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, перебираючи на себе функції прокурора та позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 залишила дітей без нагляду, чим порушила ст.150 Сімейного кодексу України.
Одночасно сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи.
Тобто, всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути доведені сукупністю належних і допустимих доказів.
Разом з тим, із документів , які долучені до матеріалів справи містяться відомості про вчинення домашнього насильства відносно ОСОБА_1 з боку її колишнього чоловіка, тобто дані матеріали не відповідають діям описаним в протоколі про адміністративне правопорушення, як склад адміністративного правопорушення, яке вчинила ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно ст. 62 Конституції України, ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину; обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Сукупність наведених обставин свідчить про відсутність в матеріалах справи переконливих доказів, що доводять вину ОСОБА_1 .
Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п. 1 ст. 247, п. 3 ст. 284 КУпАП, -
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя