29.11.07
Справа №АС12/533-07.
За позовом - Комунального підприємства Сумської міської ради «Електроавтотранс», м. Суми
до відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Зарічному
районі м. Суми
про скасування рішення
СУДДЯ Л.А. КОСТЕНКО
Представники сторін:
Від позивача: Лавошник Г.В. (довіреність № 38 від 12.01.2007р.)
Від відповідача: Супрунов І.Ю.
За участю секретаря судового засідання Бардакової О.М.
Суть справи: позивач звернуся до суду з позовом про скасування рішення Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми про застосування штрафних санкцій в сумі 83 656 грн. 68 коп. та нарахування пені в розмірі 28 752 грн. 39 коп. Свої вимоги позивач обґрунтовує, зокрема тим, що несвоєчасна сплата страхових внесків визвано затримкою фінансування державних субвенцій за переведення пільгових категорій населення. З тих же підстав на підприємстві виникла заборгованість по виплаті заробітної плати.
Відповідач вимоги не визнав, посилаючись на правомірне застосування штрафних санкцій.
Розглянувши матеріали справи, суд
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003р. (надалі Закон 1058) позивач є страхувальником і зареєстрований як платник страхових внесків в управлінні Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону 1058 позивач зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Статтею 18 Закону 1058 визначено, що законодавством не можуть встановлюватися пільги з нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати.
Нарахування страхових внесків здійснюється в порядку встановленому ст. 19 Закону 1058, а саме страхові внески нараховуються на суми, вказані в частинах першій та другій цієї статті, незалежно від джерел фінансування, форми, порядку, місця вплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Страхові внески підлягають сплаті не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду, та незалежно від фінансового стану платника страхових внесків, з огляду на ст. 20 Закону.
Відповідно до ч. 10 ст. 20 Закону 1058, у випадках, якщо страхувальники несвоєчасно або в не повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із Законом.
Так, згідно ч. 9 ст. 106 Закону 1058, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримання платежу в розмірі:
10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримання їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
20 відсотків зазначених сум - у разі затримання їх сплати у строк до 90 календарних днів включно.
50 відсотків зазначених сум - у разі затримання її сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених ( не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до п.п. 9.3.2. п. 9.3 розділу 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2001р. № 21-1, розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.
Відповідно до даних особового рахунку позивача, ним неодноразово протягом 2007 року порушувалися строки сплати страхових внесків.
Тому відповідач правомірно, відповідно до ч. 9 ст. 106 Закону 1058 прийняв рішення від 19.09.2007 року № 583 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені в розмірі 112409 грн. 07 коп. (в т. ч. фінансова санкція - 83 656 грн. 68 коп., пеня 28 752 грн. 39 коп.).
На підставі викладеного, керуючись ст. 158-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В задоволенні позову - відмовити.
Порядок і строки апеляційного оскарження встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого, зокрема, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Харківського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Сумської області.
Відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. В разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СУДДЯ Л.А. КОСТЕНКО
Повний текст постанови підписано 03 грудня 2007р.
Згідно оригіналу
Секретар с/з О.М. Бардакова