Справа № 564/2495/22
26 лютого 2024 року
Суддя Костопільського районного суду Рівненської області Олійник П. В. розглянувши матеріали, що надійшли від Відділення поліції № 2 Рівненського районного управління поліції в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, за ч.1 ст. 130 КупАП,
До Костопільського районного суду Рівненської області надійшов адміністративний протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП, відповідно до якого 17.11.2022 року о 21 год. 20 хв. в м. Костопіль, по вул. Рівненська водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки Volkswagen Passat н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння , а саме: запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук, нестійка хода. У встановленому законом порядку пройти огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу водій відмовився, чим порушив п. 2.5 ПДР».
31.10.2023 року постановою Костопільського районного суду Рівненської області провадження у справі було зупинено до моменту д припинення перебування ОСОБА_1 , у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені у воєнний стан.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення 17.11.2022 року, в той же час строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ч.6 ст. 38 КУпАП, а саме один рік з дня вчинення правопорушення.
Зі змісту ст.ст. 245, 248 КУпАП слідує, що одним із основних завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є об'єктивне з'ясування обставин справи, рівність всіх громадян перед законом і органом, що розглядає справу.
Кодекс України про адміністративні правопорушенняфактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають для учасників судового розгляду можливість зупинення провадження у справі і, відповідно, не передбачають порядку розгляду клопотання про зупинення провадження у справі чи поновлення провадження у справі.
Вказане свідчать про наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, і зокрема, врегулювання порядку зупинення провадження у справі та поновлення провадження у справі.
Провадження у справі відновлюється постановою суду за заявою особи, яка бере участь у справі або з ініціативи суду, після усунення обставин, що викликали його зупинення.
Враховуючи наведені норми, з метою дотримання завдань визначених вимогами КУпАП, суд вважає, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону, тому слід поновити провадження у справі про адміністративне правопорушення для подальшого розгляду справи по суті.
На підставі викладеного ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 130 КУпАП, поновити та продовжити розгляд справи по суті.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
СуддяП. В. Олійник