Справа № 405/3931/19
1-в/405/38/24
16.02.2024 року Ленінський районний суд м. Кіровограда в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
представника Кропивницького РУП
ГУНП в Кіровоградській області - ОСОБА_3 ,
засудженого - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кропивницький подання начальника Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області про продовження адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кропивницький, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого вироком Ленінського районного суду м. Кіровограда від 27.11.2019 за ч.3 ст.185, ч.4 ст.70 КК України до покарання у виді 3 років 3 місяців позбавлення волі,
встановив:
Начальник Кропивницького РУП ГУ НП в Кіровоградській області звернувся до суду з поданням про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 . Подання обґрунтовує тим, що відносно ОСОБА_4 ухвалою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 17.02.2023 встановлено адміністративний нагляд на 1 рік. Однак, засуджений на шлях виправлення не став, на даний час офіційно не працює, на протязі року систематично порушував адміністративний нагляд та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст.187 КУпАП. За місце проживання характеризується посередньо.
В судовому засіданні представник Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області підтримав подання, та вказав, що засуджений не завжди з'являвся на відмітки, притягувався до адміністративної відповідальності, тому вважає за необхідно продовжити ОСОБА_4 адміністративний нагляд на 6 місяців.
ОСОБА_4 в судовому засіданні погодився на продовження адміністративного нагляду відносно нього, зазначив, що з ним проводились профілактичні бесіди, зазначив, що виправиться.
Заслухавши думку учасників судового процесу, дослідивши матеріали подання, суд вважає, що подання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Згідно п. «в» ч. 1 ст. 3 та абзацом 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини за поданням начальника органу внутрішніх справ, якщо вони після відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Судом встановлено, що постановою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 17.02.2023 встановлено відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 рік, з встановлення відповідних обмежень.
Постановою Кіровського районного суд м. Кіровограда від 29.05.2023 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП.
Також, згідно підписки особи, щодо якої встановлено адміністративний нагляд вбачається, що ОСОБА_4 попередний про відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду.
Згідно ст. 8 Конвенції про захист прав людини, кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров'я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини у справі «Дедеш проти України» суд не виключає, що обмеження, застосовані щодо заявника, зокрема, обмеження на відвідування певних місць, поїздки без дозволу працівників поліції та вихід з дому у визначені години, а також зобов'язання регулярно являтися до поліції, можуть у принципі бути необхідними в контексті боротьби з можливим вчиненням нових правопорушень.
При прийнятті рішення взято до уваги дані, що характеризують ОСОБА_4 , який притягувався до кримінальної відповідальності, відбував покарання в місцях позбавлення волі. Після звільнення не працевлаштувався, законного джерела доходу не має. Систематично порушував встановлений адміністративний нагляд, про що і не заперечив в судовому засіданні, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Така поведінка свідчить про відсутність бажання стати на шлях виправлення та займатись суспільно-корисною працею, а тому є всі підстави продовжити відносно нього адміністративний нагляд.
Керуючись ст.ст.3, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
Подання начальника Кропивницького РУП ГУ НП в Кіровоградській області ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 6 місяців, встановивши наступні обмеження:
1) Заборонити залишати своє місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня;
2) Зобов'язати прибувати для реєстрації в період нагляду кожної першої суботи в територіальної орган поліції за адресою: м. Кропивницький, вул. Габдрахманова, 1А.
Копію постанови направити начальнику Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області для виконання.
Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом 7 днів з дня її оголошення.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда ОСОБА_6