Справа № 390/132/24
Провадження №3/390/82/24
"19" лютого 2024 р.Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Гершкул І.М., розглянувши у місті Кропивницький справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої головним бухгалтером відділу освіти Соколівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, проживаючої: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
за ст.164-12 ч.5 КУпАП,
22.12.2023 року заступником начальника відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області при проведенні ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності відділу освіти Соколівської сільської ради за період із 01.01.2020 року по 31.08.2023 року, який підпорядкований Соколівській сільській раді Кропивницького району Кіровоградської області, розташований за адресою: Кіровоградська область, Кропивницький район, с. Соколівське, вул. Шевченка, 23, виявлено нецільове використання бюджетних коштів головним бухгалтером ОСОБА_1 , а саме: використання коштів на цілі, що не відповідають напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми щодо Олено-Косогорівської дошкільної філії та будівельного майданчика дитячого навчального закладу ВОМС Соколівської сільської ради на загальну суму 4449120,11 грн., чим порушено ст.119 п.1 абз.3 Бюджетного кодексу України та вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ст.164-12 ч.5 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, подала письмові пояснення в яких зазначила, що до складу Миколаївського ліцею входить Олено-Косогорівська загальноосвітня філія та Олено-Косогорівська дошкільна філія. У зв'язку з відсутністю учнів діяльність Олено-Косогорівської загальноосвітньої філії була призупинена. Так як видатки на утримання Миколаївського ліцею передбачалися паспортом бюджетної програми, то його структурний підрозділ фінансувався з цієї програми. За результатами перевірки було виявлено нецільове використання бюджетних коштів, данне порушення було усунуто, що підтверджується наданими платіжними інструкціями. Порушення щодо електропостачання будівельного майданчика дитячого навчального закладу ВОМС Соколівської сільської ради с. Черняхівка, вул. Польова, 2в, також усунуто шляхом зменшення фінансування КЕКВ 2240 на суму 69507,16 грн., що підтверджується довідкою про зміни кошторису на 2024 рік (а.с.87-93).
Дослідивши матеріали справи вважаю, що вину правопорушниці доведено та дії кваліфіковано правильно, виходячи з таких підстав.
Згідно ст.119 п.1 абз.3 Бюджетного кодексу України нецільовим використанням бюджетних коштів є їх витрачання на цілі, що не відповідають напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми або в порядку використання бюджетних коштів (включаючи порядок та умови надання субвенцій).
Відповідно ст.164-12 ч.5 КУпАП передбачена відповідальність за: здійснення видатків, кредитування місцевого бюджету, які відповідно до Бюджетного кодексу України мають проводитися з іншого бюджету; здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік; нецільове використання бюджетних коштів; видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч закону; здійснення видатків на утримання бюджетної установи одночасно з різних бюджетів всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік.
Вину ОСОБА_1 доведено: реєстром бюджетних забов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів (а.с.3-4); копіями платіжних інструкцій про перерахування коштів у дохід бюджету (а.с.5-8) протоколом про адміністративне правопорушення (а.с.9-11); витягом із акта ревізії від 22.12.2023 року (а.с.12-32); копіями рішень Соколівської сільської ради «Про тимчасове призупинення діяльності Олено-Косогорівської загальноосвітньої філії Миколаївського ЗЗСО» від 26.08.2021 року, від 30.08.2022 року, від 24.08.2023 року (а.с.34-36); копіями бюджетних запитів, паспортів, звітів за 2021-2023 року (а.с.37-47); копією Положення про Олено-Косогорівську дошкільну філію Миколаївського ліцею (а.с.48-52); копіями штатних розписів Олено-Косогорівської філії Миколаївського ЗЗСО (а.с.53-57); реєстрами касових видатків по ВО Соклівської сільської ради за 2021, 2022 і за 6 місяців 2023 (а.с.58-64); реєстром використаної електроенергії по будівельному майданчику ДНЗ ВОМС Соколівської сільської ради с.Черняхівка (а.с.69); копіями бюджетних запитів, звітів за 2020-2021 року (а.с.72-83).
Таким чином, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, встановлено наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164-12 ч.5 КУпАП.
При призначенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, майновий стан, а тому необхідно призначити стягнення у виді штрафу.
Відповідно ст.40-1 КУпАП у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється Законом України "Про судовий збір", сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення.
Керуючись ст.ст.33, 164-12, 279, 280, 283 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164-12 ч.5 КУпАП, і призначити стягнення у виді штрафу в розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1190 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір 605 грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Кіровоградський районний суд Кіровоградської області. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Кіровоградського районного суду
Кіровоградської області І.М. Гершкул