Справа №: 343/454/24
Провадження №: 3/343/262/24
26 лютого 2024 року м.Долина
Суддя Долинського районного суду Івано-Франківської області Лицур І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Долина Калуського району Івано-Франківської області адміністративний матеріал, що надійшов від відділення поліції № 1 (м.Долина) Калуського РВП ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , а фактично проживає в АДРЕСА_2 , непрацюючого, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, тобто умисні дії, що порушили громадський порядок і спокій громадян.
Правопорушення вчинено за таких обставин.
29 січня 2024 року близько 16:00 год. в громадському місці - коридорі комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Долинської міської ради, що знаходиться в м.Долина вул. Героїв України, 14 Калуського району Івано-Франківської області, ОСОБА_1 висловлювався нецензурними словами на адресу працівників, чим порушив громадський порядок і спокій громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного правопорушення визнав повністю, пояснивши, що був в нетверезому стані та не контролював свої дії, у вчиненому розкаявся та пообіцяв подібного більше не вчиняти.
Крім визнання вини самим ОСОБА_1 , його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, доведена дослідженими в судовому засіданні доказами:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 578236 від 07.02.2024 року (а.с. 1), в якому зазначено, що 29 січня 2024 року близько 16:00 год. в громадському місці - коридорі комунального закладу «ЦНСП» Долинської міської ради, що знаходиться в м.Долина вул. Героїв України, 14 Калуського району Івано-Франківської області, ОСОБА_1 висловлювався нецензурними словами, чим порушив громадський порядок і спокій громадян;
- рапортом старшого інспектора-чергового відділення поліції № 1 (м.Долина) Калуського РВП ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області Ярича В.М. (а.с. 3), згідно з яким 29.01.2024 року о 16:21 год. зі служби 102 надійшло повідомлення від ОСОБА_2 про те, що до ЦНАПу прийшов безхатько, який поводиться агресивно, неадекватно та кричить;
- даними протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 29.01.2024 року (а.с. 4), з якого вбачається, що від ОСОБА_2 прийнято усну заяву про те, що того дня близько 16:00 год. ОСОБА_1 зайшов в його службовий кабінет, де висловлювався нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою працівникам центру, пошкодив вічко у вхідних дверях, копав ногами по всіх дверях в коридорі, поводив себе агресивно та неадекватно, в зв'язку з чим просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності;
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 (а.с. 5), в яких він вказав, що 29.01.2024 року близько 16:00 год. перебував на робочому місці в комунальному закладі «ЦНСП» Долинської міської ради, що знаходиться в м.Долина вул. Героїв України, 14 Калуського району Івано-Франківської області, коли туди зайшов ОСОБА_1 , який вчинив конфлікт з ним та працівниками центру, під час якого висловлювався на його адресу нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою, гримав по дверях в усіх кабінетах та вибив вічко у вхідних дверях. Таке повторюється систематично, ОСОБА_1 веде антигромадський спосіб життя, поводить себе агресивно та неадекватно.
Диспозиція ст. 173 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Об'єктом даного правопорушення є суспільні відносини у сфері громадського порядку.
Законодавство України не містить чіткого визначення поняття громадського порядку, однак безперечним є те, що він полягає у таких обумовлених потребами суспільства врегульованих правовими та іншими соціальними нормами умовах, які мають на меті забезпечення спокійної обстановки суспільного життя, створення нормальних, максимально сприятливих умов для праці і відпочинку людей, для діяльності державних органів, підприємств, установ та організацій.
Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, є місце вчинення, а саме - громадське місце. Під громадським місцем необхідно розуміти загальнодоступні місця, зокрема вулиці, сквери, парки, ринки, дворові території, частини будь-якої будівлі, споруди, які доступні або відкриті для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу.
Суб'єктивна сторона цього адміністративного правопорушення характеризується наявністю вини у формі як прямого так і непрямого умислу. Особа усвідомлює, що її дії протиправні, вона передбачає, що в результаті їх здійснення будуть порушені громадський порядок і прагне до цього.
Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суд дійшов висновку, що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ст. 173 КУпАП, оскільки він вчинив дрібне хуліганство, тобто умисно вчинив дії, що порушили громадський порядок і спокій громадян.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, є такими, що доповнюють один одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки, у відповідності до ст.ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також зібрані в порядку, встановленому законом та не викликають сумніву в суду.
Накладаючи стягнення на ОСОБА_1 , суд враховує характер i ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення, його особу та пом'якшуючу його відповідальність обставину щире каяття, оскільки обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.
З урахуванням викладеного, а також того, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення, яке б вiдповiдало вчиненому ним правопорушенню та його особi, в межах санкції ст. 173 Кодексу України про адмiнiстративні правопорушення, за якою його визнано винним, обравши стягнення у вигляді штрафу в розмірі 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119,00 грн.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з 01.01.2024 року складає 605,60 грн.
На підставі викладеного, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119,00 грн. (сто дев'ятнадцять гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень та 60 копійок) судового збору.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Івано-Франківського апеляцiйного суду через Долинський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя: