Постанова від 26.02.2024 по справі 295/1238/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №295/1238/24

Провадження № 3/293/243/2024

26 лютого 2024 рокусмт Черняхів

Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Лось Л.В.

розглядаючи матеріали, які надійшли з Житомирського РУП ГУНП у Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1

за ч.2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №549803 від 17.01.2024, ОСОБА_1 10.01.2024 о 09 год. 50 хв., знаходячись за адресою: АДРЕСА_2 , ухилилась від виконання батьківських обов'язків по вихованню малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.184 КУпАП.

Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне повернути матеріали до Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області з огляду на такі обставини.

Відповідно до норм ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, пов'язані з підготовкою до розгляду справи, зокрема, з'ясовує чи належить до його компетенції розгляд даної справи.

Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

За загальним правилом, передбаченим ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Частина 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Аналіз зазначеної норми міжнародного права свідчить, що обов'язково суд повинен бути встановлений законом, тобто кожен має право на розгляд справи компетентним судом, компетентність якого встановлюється тільки законом.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 12.10.78 у справі "Zand v. Austria" вказав, що словосполучення "встановлений законом" поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття "суд, встановлений законом" у частині першій статті 6 Конвенції передбачає "усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів".

Під час підготовки справи до розгляду встановлено, що адміністративне правопорушення вчинено ОСОБА_1 за адресою : АДРЕСА_3 .

З урахуванням викладеного вважаю, що розгляд даних адміністративних матеріалів з урахуванням ч. 1 ст. 276 КУпАП не належить до територіальної юрисдикції Черняхівського районного суду Житомирської області.

За таких підстав суд дійшов переконання, що матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_6 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП, необхідно повернути до до Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області для направлення справи за підсудністю на розгляд до суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст. 256,268,278 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні матеріали відносно ОСОБА_6 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 184КУпАП повернути до Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області, для направлення справи за підсудністю на розгляд до суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Людмила ЛОСЬ