Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
справа №279/771/24
номер провадження 3/279/581/24
22 лютого 2024 року м. Коростень
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Коваленко В.П., розглянувши матеріали, що надійшли з Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно з протоколом, 27.01.2024 року о 14-23 в м. Коростень по вул. Б.Площа водій ОСОБА_1 керував автомобілем ЗАЗ11027 д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп"яніння (запах алкоголю з порожнини рота). Від огляду на стан сп"яніння відмовився . Вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з"явився , про день та час розгляду повідомлений належним чином.
Перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України, відповідно до Закону України « Про дорожній рух « встановлюють Правила дорожнього руху. Особи, які порушують ці правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно до змісту статті 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння чи під дією лікарських засобів підлягають оглядові на стан сп'яніння, який проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, чи іншого сп'яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Зі змісту п.2.5 Правил дорожнього руху України слідує, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
В п. 7 Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції », затвердженої спільним наказом Міністерство внутрішніх справ України Міністерство охорони здоров'я України від 09.11.2015 №1452/735 визначено, що установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння 27 січня 2024 року о 14 год. 25 хв. підтверджується, доказами, які досліджувались судом , а саме :
протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД№ 664181 відповідно до якого, ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння за допомогою «Драгера» а також відмовився їхати до медичного закладу, що стверджується відеозаписом з нагрудної камери поліцейського та досліджено в судовому засіданні ;
направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного спяніння , акт огляду на стан сп"яніння з використанням спеціальних технічних засобів;
постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі;
відеозаписом зі службового портативного реєстратора, з якого видно , що ОСОБА_1 пояснює, що він вживав лікарські перпарати, але відмовився від проходження огляду на стан сп"яніння.
За таких обставин суд приходить до висновку, що істотних порушень працівниками поліції при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не було, протокол складений у відповідності до вимог Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі затвердженої наказом МВС України №1395 від 07.11.2015 , кодексом України про адміністративні правопорушення та Законом України «Про національну поліцію».
Керуючись ст.ст.283-285 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 ККпАП та призначити покарання у виді однієї тисячі неоподатковуваних доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять) тисяч гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Штраф сплатити за реквізитами: отримувач коштів: ГУК у Житомир обл/Житомир обл/21081300, код отримувача: (ЄДРПОУ) 37976485, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), розрахунковий рахунок: UA368999980313060149000006001 код класифікації доходів бюджету: 21081300.
Стягнути із ОСОБА_1 користь держави 536 гривень судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації 22030106 .
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги (подання прокурора) і може бути звернута до виконання протягом трьох місяців.
Суддя В.П. Коваленко